2010-03-09. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Astro-refleksje

« Serwer energii czyli prezent Marsa dla... SPIS ↓ Co oznacza retrogradacja? »

Cykl Saturna a rektyfikacja

Z rektyfikacją horoskopu wyłącznie na podstawie tranzytowego ruchu Saturna trzeba być jednak bardzo ostrożnym, bo znam przypadki, kiedy data zawarcia związku małżeńskiego nie ma absolutnie nic wspólnego ze zbliżaniem się Saturna do acendentu. Analizowałem ostatnio kosmogram człowieka, którego tranzytujący Saturn w chwili zawarcia małżeństwa znajdował się w drugiej ćwiartce (po przejściu Immum Coeli) w połowie drogi pomiędzy punktem karo i IC. Ponadto w związek małżeński wchodzą zawsze dwie osoby. Wynikałoby stąd, że w obu przypadkach musiałaby zachodzić znacząca korelacja w położeniach osi horoskopów indywidualnych obydwojga partnerów, co jest całkowicie niezgodne z praktyką. Wiele przeanalizowanych przeze mnie horoskopów porównawczych nie wykazuje takiej korelacji. Jednakże koncepcja cykli Saturna przedstawiona przez Pana na stronach "Taraki" jest bardzo ciekawa i dobrze zgadza się ze zmiennymi okresami w ludzkim życiu. Bardzo dobrze tłumaczy też fakt, dlaczego u różnych osób naprzemienne okresy "niskiej" i "wysokiej" koniunktury mają bardzo zróżnicowaną długość; wszak kątowe rozmiary poszczególnych ćwiartek są bardzo różne.

Neptun54
2010-03-09 07:42:25

Drogi Neptunie54 - Całkowicie zgadzam się z Twoją opinią! Cykl Saturna przy rektyfikacji jest znaczącym współ-czynnikiem, ale nie można tylko do niego się ograniczać.
Pamiętajmy też o tym, że cykl Saturna nie jest jedyny. Artykuł o cyklu Saturna pisałem - zauważ datę w nagłówku - w 1990 roku, 20 lat temu i spisywałem wtedy wnioski jeszcze dawniejsze. Później przebadałem "bratni" cykl Jowisza, który bywa równie albo i bardziej wyrazisty niż Saturnowy. Oraz na cykl Saturna też trochę od tamtego czasu zmieniłem poglądy. Jestem jednak nadal przekonany, że oba te cykle pracują.
Dzięki za wpis - Wojciech Jóźwiak

2010-03-09. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Astro-refleksje

« Serwer energii czyli prezent Marsa dla... SPIS ↓ Co oznacza retrogradacja? »

Pisanie komentarzy niedostępne.