2015-06-17. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Kronika AstroAkademii

« Sezon 2014/15 w AstroAkademii SPIS ↓ Kurs astrologii harmonicznej - program -... »

Czytaj w Czytelni

Sukces! Detekcja tranzytów ! Do not copy for AI. Nie kopiować dla AI.

Sukces! W witrynie Akademii Astrologii zrobiłem stronę-program do detekcji tranzytów. Poniżej zrzut z ekranu:

detekcja tranzytów

Samą żywą stronę-program zobaczysz tu: www.astroakademia.pl/n12/transit_detect.php – ale uwaga, dostępna jest tylko dla zalogowanych uczestników AstroAkademii. (Zapisać się łatwo, abonament niski:)

Strona-program ostrzega, na czerwono, że jest w budowie i możesz używając trafić na moment, kiedy będzie zmieniana – bo faktycznie, chcę ją udoskonalać.

Wyświetlane są wykresy intensywności (lub: siły) tranzytów w funkcji czasu. Co to jest tranzyt? – To podstawowe pojęcie i technika w astrologicznym prognozowaniu. Kiedy planeta w pewnej chwili, np. teraz, znajduje się na niebie w miejscu, gdzie przy twoim urodzeniu znajdowała się jakaś inna planeta, to właśnie odbywa się tranzyt. Powiedzmy, że teraz Mars jest tam, gdzie przy twoim urodzeniu była Wenus – wtedy mówimy, że teraz Mars tranzytuje (urodzeniową) Wenus. Tranzytuje koniunkcją, ponieważ nakładanie się jednej planety na drugą, to ich koniunkcja. Są też tranzyty poprzez inne aspekty: np. tranzyt opozycją, kwadraturą lub trygonem. Przy tranzycie opozycją bieżąca planeta stoi naprzeciwko czyli od kątem 180° do planety urodzeniowej, przy kwadraturze pod kątem 90°, przy trygonie 120° itd. Innymi kątami też planety mogą tranzytować.

Obecny mechanizm rysuje wykresy dla zsumowanych tranzytów koniunkcją, opozycją, trygonem i kwadraturą. To jest tymczasowe, ponieważ będzie więcej opcji.

Przy okazji rozważając te wykresy tranzytów zauważyłem, że kiedy tradycyjnie przeglądam efemerydy (czyli tabele pozycji planet) szukając tranzytów – gdy z nich prognozuję przyszłość klientom – to wcale nie oszacowuję w umyśle tego, co pokazują te wykresy! Szukam i podświadomie „liczę” coś innego. Przede wszystkim szukam tranzytów powolnych planet (tych od Jowisza do Plutona) do planet szybkich czyli osobistych, a w pierwszej kolejności ich tranzytów do urodzeniowego Słońca i Księżyca. Gdy Jowisz tranzytuje Słońce lub Saturn Księżyc – o, to wtedy na pewno coś się dzieje.

To inteligentne wyszukiwanie chcę zautomatyzować wprowadzając maski. Maska to taka opcja, przy której tylko niektóre wybrane planety-efektory tranzytują wybrane planety-receptory.

Strona-program, prócz masek, potrzebuje jeszcze jednego ulepszenia: teraz czas jest zaznaczony przy poziomej osi jako numer punktu. To zostawię, za to chcę w tooltipie (czyli w małym okienku pod myszą) pokazywać pełną i czytelną datę, której odpowiada dany punkt. W tooltipie można zamieszczać mnóstwo rzeczy. Chcę tam też zamieszczać link do kosmogramu na dany moment. To będzie coś!

Wykresy są rysowane przy pomocy znakomitej (nieustannie ją podziwiam) biblioteki graficznej JavaScriptu wyspecjalizowanej w wykresach w obiekcie canvas, HTML5 – CanvasJS, canvasjs.com. To jest programistyczny majstersztyk! – i cieszę się, że to cudo znalazłem w Sieci.

Na zrzucie ekranowym dla przykładu wyświetliłem tranzyty Pawła Kukiza w maju 2015. To co widać, ta „zębata piła” to obraz prawdziwej kosmicznej burzy, która przez niego przeszła. Siła tranzytów wahała się na poziomie 5 do ośmiu – co oznacza, że średnio 5 do 8 planet było jednocześnie poruszonych w jego horoskopie. Podobna burza była u Bronisława Komorowskiego... Potrzebne są więc nam maski (filtry) na tranzyty, które odróżnią sukces od klęski.

2015-06-17. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Kronika AstroAkademii

« Sezon 2014/15 w AstroAkademii SPIS ↓ Kurs astrologii harmonicznej - program -... »

Do not feed AI...
Don't copy for AI. Don't feed the AI.
This document may not be used to teach (train or feed) Artificial Intelligence systems nor may it be copied for this purpose. (C) All rights reserved by the Author, Wojciech Jóźwiak.

Nie kopiować dla AI. Nie karm AI.
Ten dokument nie może być użyty do uczenia (trenowania, karmienia) systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) ani nie może być kopiowany w tym celu. (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autora, którym jest Wojciech Jóźwiak.