2018-08-15. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Aktualności AstroAkademii

« Astrologia jako teoria jednostki SPIS ↓ Astrologia jako dodatkowy wymiar rzeczy »

„Iść problemami”: skupienie na problemach

W poprzednim obrocie kursu astrologii (lub w poprzednim roku szkolnym, 2017/18) szliśmy po kolei. Był to wykład astrologii od początku, czyli od tego, co to jest ekliptyka, planety, co przedstawia horoskop i co znaczą te wszystkie linie i znaczki, które w nim się rysuje. Jak działają Wenus, Mars, Saturn itd.

W tym obrocie kursu, który zaczniemy od września 2018 (do czerwca 2019) będziemy iść problemami. Co to znaczy, już wyjaśniam. Zajmując się kolejnymi tematami, nie będziemy się zastanawiać, czy dana sprawa/problem jest w astrologii czymś podstawowym, „pierwszym”, czy przeciwnie, czymś „dalekim”, co niby powinno się robić „na czwartym roku studiów”. Za to przeciwnie, będziemy rozważać problemy, które występują w żywej, realnej praktyce. Nie przejmując się tym, czy te problemy w podręczniku znajdują się na jego początku czy na końcu i drobną czcionką.

Przykłady takich realnych problemów:

...I tak dalej, podobnie. To oczywiście są przykłady, które wymyśliłem na poczekaniu, ale te problemy, którymi będziemy się zajmować, będą właśnie w tym stylu.
Dla tych, którzy potrzebują przerobić jakiś fragment podstaw astrologii, jej podstawowych pojęć, będę robić dokształty. Będziemy zaglądać do archiwalnych nagrań webinariów z poprzednich lat, bo tych materiałów uzbierało się sporo.


2018-08-15. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Aktualności AstroAkademii

« Astrologia jako teoria jednostki SPIS ↓ Astrologia jako dodatkowy wymiar rzeczy »

Pisanie komentarzy niedostępne.