2017-08-27. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Aktualności AstroAkademii

« Czy astrologia jest średniowieczna? SPIS ↓ Nasze codzienne osie horoskopu »

Nasz badawczy astro-materiał

Uczenie się astrologii jest pracą badawczą. Jest badaniem-rozpoznawaniem własnego charakteru, własnego życia czyli jego historii-biografii, oraz własnego otoczenia, a więc kręgu osób najbliższych i najbardziej dla ciebie znaczących.

Żeby coś badać, trzeba zebrać materiał do badań. Ten materiał możesz zacząć zbierać już teraz. Co to będzie?

Twoje dane urodzeniowe, czyli data i miejsce (które znasz na pamięć!) i czas urodzenia, lub jak się zwykło mówić, „godzina urodzenia”. Ten czas też pewnie znasz, ale jeśli masz wątpliwości, przeszukaj rodzinne zapiski lub przepytaj rodziców. Niektórzy mają godzinę urodzenia wpisaną do rejestru urodzeń w urzędzie stanu cywilnego, też sprawdzić warto. Nie muszę dodawać, że czas urodzenia jest w astrologii tak samo ważny jak data!

Dane urodzeniowe kilkorga dobrze znanych ci osób, np. dzieci, małżonka, rodziców, przyjaciół. Ważne, żeby znać ich godziny urodzenia. To będzie twoja podręczna baza danych i na przykładzie tych kosmogramów będziesz sprawdzać, jak działają te astro-wskaźniki, których nie ma w twoim horoskopie. Np. (wyobraźmy sobie, że...) ty nie masz Marsa w żadnym wyróżnionym miejscu, więc na własnym przykładzie nie bardzo wiesz, jak rozpoznać działanie tej planety – ale (okaże się, że...) twój partner(ka) ma Marsa w medium coeli. I bierze udział w rozgrywkach karate! Łuski nagle spadają z oczu, kurtyny opadają!

Twoja biografia. Potrzebna będzie lista najważniejszych wydarzeń w twoim życiu. Jeśli znasz wydarzenie z dokładnością do godziny-minuty, tym lepiej, Ale jeśli pamiętasz jego czas z dokładnością do miesiąca, to też dobrze. (Kiedy sam uczyłem się astrologii, to pewne dramatyczne wydarzenie, kiedy zostałem okrążony przez pasterskie psy w górach w Bułgarii, przypomniałem sobie z dniem i godziną, chociaż było to dziesięć lat wcześniej.) Bardzo przydadzą się nam pamiętniki, stare kalendarze z notatkami i archiwalne e-maile. Kolejnym krokiem będzie podzielenie życia na epoki: na okresy wyraźnie różniące się od siebie. Fascynujące będzie sprawdzać, jak zgadzają się one z cyklami Saturna i Jowisza. Będziemy też robić inne ćwiczenia z biografią, np. przypominać sobie kolejne lata i nadawać im przydomki, rozpoznawcze hasła.

Astrologia nie lata w chmurach. Przeciwnie, dotyczy samego mięsa twojego życia.

O kursie dowiesz się tu: Astrologia samopoznania: roczny kurs w Internecie
i więcej na stronie AstroAkademii: Astrologia samopoznania: więcej informacji, kalendarz zajęć.
Wstępne e-spotkanie jest 6 września, 19:00 pod adresem: astroakademia.clickmeeting.com/wstepne_spotkanie.Zdjęcie z pixabay.com: wtedy w Bułgarii było dość podobnie... :)

2017-08-27. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Aktualności AstroAkademii

« Czy astrologia jest średniowieczna? SPIS ↓ Nasze codzienne osie horoskopu »

Pisanie komentarzy niedostępne.