2016-01-03. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Astro-obserwator

« Na prawicy coś z astrologii kumają SPIS ↓ Brexit »

Czytaj w Czytelni

Nieprzyjemny układ planet zimą 2016 ! Do not copy for AI. Nie kopiować dla AI.

Dla przykładu kosmogram na 5 stycznia 2016 w południe w Warszawie:

Widać trzy, a faktycznie cztery kwadratury. (Narysowane jako granatowe linie.) Dwie z nich, Merkury-Mars i Wenus-Neptun, trwają krótko, ledwie parę dni. Długo trwa kwadratura między Uranem a Plutonem: widoczna była już w grudniu 2015, trwać będzie przez styczeń, luty i marzec; w kwietniu już będzie można powiedzieć, że Uran poszedł sobie dalej i z Plutonem się nie sprzęga – wtedy nieścisłość tego aspektu przekroczy 3 stopnie. Kwadratura ta nigdy – w tym okresie – nie stanie się ścisła. Teraz ma odchylenie od ścisłości około 1.5 stopnia, na przełomie stycznia/lutego uściśli się do 1 stopnia.

Uwaga: tę kwadraturę już mieliśmy, zaliczaliśmy jej wcześniejsze odsłony, gdyż Uran i Pluton były w kwadraturze od kwietnia 2013, a najgroźniej wyglądał ówczesny układ planet rok później, w kwietniu 2014, kiedy nie dość że ta kwadratura się uściśliła, to jeszcze dołączyły do niej Jowisz i krótko Mars, tworząc przerażający astrologów wielki krzyż. Było przynajmniej jedno wydarzenie pierwszej klasy w świecie, które zsynchronizowało się i uzgodniło swój charakter ze znaczeniem niesionym przez tę kwadraturę – lub raczej ciąg wydarzeń – było to powstanie w Ukrainie zwane „Majdanem” i jego kontynuacje: zabór Krymu przez Rosję i wojna Rosji przeciw Ukrainie maskowana secesją Zagłębia Donieckiego.

Co wcale nie znaczy, że tym razem znów wybuchnie w Ukrainie. Ten układ planet wzmaga radykalizm w polityce, tendencję do nagłych (uranicznych) wybuchów niezadowolenia lub do wprowadzania w życie skrywanych dotąd planów, oraz skłania do siłowych, przemocowych (plutonicznych) i nieodwracalnych posunięć. Wzmaga ten radykalizm ogólnie, w całym świecie, a gdzie uderzenie trafi, to już raczej leży poza umiejętnościami astrologów – raczej trzeba patrzeć wtedy na ziemskie realia, czyli gdzie najwięcej nagromadziło się „prochu” do spodziewanego wybuchu. Wzrost konfrontacyjnego napięcia w Polsce nie pozwala uspokajać się Wyspiańskim: „byle nasza wieś spokojna”.

Czwarta kwadratura, która trwa parę dni, a na wykresie nie jest widoczna, bo program jej granatową kreskę narysował na poprzedniej, jest między Słońcem a Uranem. Słońce przy tym jest w koniunkcji z Plutonem w Koziorożcu. Czy coś się stanie znaczącego u nas? – Zobaczymy.

Przez te trzy miesiące, kiedy kwadratura Uran-Pluton będzie stać na niebie, kolejne planety będą się do niej podpinać i ją przez to wzmacniać i aktywować. Teraz robi to Słońce. –

W dniach 30 stycznia – 1 lutego do tej kwadratury podłączy się Merkury, idąc przez odpowiednie stopnie Koziorożca i mijając Plutona.

6-7 lutego to samo zrobi Wenus.

W kwietniu Merkury, Wenus i Słońce idąc przez znak Barana będą mijać Urana – wtedy wepną się w tę kwadraturę z drugiej strony, przez Urana, ale wtedy aspekt Uran-Pluton będzie już słabszy.

Cztery razy w miesiącu (właściwie, w lunacji) Księżyc zasila tę kwadraturę.

Te trzy miesiące, od stycznia do marca, wyglądają na najtrudniejszy i najgroźniejszy okres całego roku 2016. Tym pilniej powinniśmy obserwować, co dzieje się w świecie.

2016-01-03. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Astro-obserwator

« Na prawicy coś z astrologii kumają SPIS ↓ Brexit »

Do not feed AI...
Don't copy for AI. Don't feed the AI.
This document may not be used to teach (train or feed) Artificial Intelligence systems nor may it be copied for this purpose. (C) All rights reserved by the Author, Wojciech Jóźwiak.

Nie kopiować dla AI. Nie karm AI.
Ten dokument nie może być użyty do uczenia (trenowania, karmienia) systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) ani nie może być kopiowany w tym celu. (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autora, którym jest Wojciech Jóźwiak.