2013-01-11. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Kronika AstroAkademii

« Kursowe (20 czerwca - 1 lipca... SPIS ↓ Program-asystent astrologa do zrobienia przez społecznościowe... »

Czytaj w Czytelni

Co nowego na Kursie Astrologii? - Cykle planet, ćwiartki i rektyfikacja ! Do not copy for AI. Nie kopiować dla AI.

Kurs Astrologii ruszył z nowym rokiem. Przypominam, że Akademia Astrologii ma dwa piętra. Pierwszym lub niższym jest Klub. Do Klubu mają dostęp wszyscy zapisani. (Żeby się zapisać, trzeba, prócz zwykłej rejestracji, podać swoje dane urodzeniowe, ponieważ zasada jest taka, że wszyscy w AstroAkademii wzajemnie znają swoje horoskopy.)

Drugim lub wyższym piętrem jest Kurs. (Po szczegóły, jak się na Kurs dostać, odsyłam na strony AstroAkademii.) Kurs tym się różni od Klubu, że w nim interaktywnie pracuję z uczestnikami, piszę dla nich wykłady (tzw. lekcje), polecam lekturę, zadaję zadania i zaliczam tematy.

Przybyło na Kursie kilkoro nowych uczestników, a ponieważ nie są to osoby w astrologii początkujące – o, nie! - to specjalnie z myślą o nich kolejny obrót Kursu postanowiłem zacząć tym razem od środka, od najbardziej interesującego astrologicznego „mięsa”. Bo co najbardziej interesuje astrologów i to od tysiącleci? - Przewidywanie przyszłości. Ale żeby komuś lub sobie prognozować, trzeba wcześniej wiedzieć, jak czyjeś (lub własne) życie koreluje się, zgadza się z ruchami planet. A niezbędnym początkiem pracy nad czasem w astrologii (Anglojęzyczni by to pewnie ze zwykłą dla siebie zwięzłością nazwali: astro-time-work...) jest poznanie własnego astro-życiorysu. Czyli rozpisanie własnej historii, tak jak ją już znamy, na planetarne astro-epoki, czyli okresy wyznaczone przez astrologiczne wskaźniki.

Takimi najbardziej rzucającym się w oczy, najbardziej dobitnymi wskaźnikami epok i epokowych zmian w życiu są cykle planet – planet długookresowych – a przede wszystkim cykle Saturna i cykle Jowisza.

Cykl polega na tym, że dana planeta przechodzi przez tło urodzeniowego horoskopu. „Idzie” przez urodzeniowy ascendent, imum coeli, descendent, Mc, aż z powrotem do ascendentu. Taka pętla Saturnowi zajmuje 29 lat, Jowiszowi ok. 12 lat. Pomiędzy przejściami przez osie (asc., Ic, desc., Mc) planeta przechodzi przez ćwiartki horoskopu pomiędzy sąsiednimi osiami. Osie i ćwiartki, gdy są „przechodzone” przez Saturna lub Jowisza, wyświetlają w życiu pewne szczególne dla siebie zjawiska. Trzeba nauczyć się jest wyróżniać, wyławiać z życiowego codziennego i corocznego strumienia wydarzeń.

Prócz wiedzy o cyklach, konieczna jest do tego wiedza o samych ćwiartkach (i osiach, także!) - ponieważ planety grają swoje role w urodzeniowym horoskopie, czyli w psychofizycznym organizmie człowieka, także zależnie od tego, w której ćwiartce leżą lub w pobliżu której osi. (Żeby znaleźć w Internecie informacje o ćwiartkach i osiach, warto szukać za hasłem „oktotopos” - bo tak to się fachowo nazywa.)

Znajomość własnej (lub czyjejś) dotychczasowej astro-historii, zanim jeszcze zajmiemy się prognozą, już się przydaje – mianowicie przydaje się do rektyfikacji horoskopu czyli do uściślenia znanego czasu urodzenia. Bez zrektyfikowanego horoskopu trudno poważnie zajmować się astrologią, bo będzie się popełniać stałe systematyczne błędy!

Więc trzecim tematem, którym zajmiemy się w obecnym pakiecie, będzie właśnie rektyfikacja.

Czyli, zbierając, co mamy w pakiecie: cykle planet – ćwiartki horoskopurektyfikacja.

W dalszym planie: progresje. Ale o nich napiszę, jak będą bardziej się zbliżać.

Do Kursu można się przyłączyć w każdej chwili, więc polecam i zapraszam.

2013-01-11. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Kronika AstroAkademii

« Kursowe (20 czerwca - 1 lipca... SPIS ↓ Program-asystent astrologa do zrobienia przez społecznościowe... »

Do not feed AI...
Don't copy for AI. Don't feed the AI.
This document may not be used to teach (train or feed) Artificial Intelligence systems nor may it be copied for this purpose. (C) All rights reserved by the Author, Wojciech Jóźwiak.

Nie kopiować dla AI. Nie karm AI.
Ten dokument nie może być użyty do uczenia (trenowania, karmienia) systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) ani nie może być kopiowany w tym celu. (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autora, którym jest Wojciech Jóźwiak.