2016-03-09. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Astrologia reformowana

« Jakość czasu i trzy sposoby badania... SPIS ↓ Orb w astrologii harmonicznej: pierwszy model »

Czytaj w Czytelni

Prolegomena do badania wydarzeń Urana ! Do not copy for AI. Nie kopiować dla AI.

Główne okresy aktywności Urana czyli czasy uraniczne (fazy uraniczne) wydarzają się, gdy Uran mija główne miejsca urodzeniowego horoskopu:

Tych miejsc, zgodnie z powyższą wyliczanką, jest 16, ale mogą się nakładać i faktycznie jest ich mniej. Cykl Urana trwa 84 lata, więc w ciągu przeżytego dotąd życia zwykle tych momentów wypada mniej. W praktyce udaje się znaleźć w życiu jednej osoby kilka takich uranicznych momentów, tym bardziej, że niektórych się nie pamięta, zwłaszcza tych z dzieciństwa i nastolectwa.

Kiedy już znajdziesz – np. przy pomocy efemeryd – odpowiedni moment czyli wielki tranzyt Urana, to następnie należy zidentyfikować życiowy proces, który temu tranzytowi towarzyszył. Procesy związane z wielkimi tranzytami Urana trwają od roku do trzech lat. Na takim właśnie odcinku czasu – od roku do trzech – daje się zauważyć charakterystyczne cechy czasu Urana, czyli uranizmy. (Tak je tu w skrócie nazwę.)

Na czym one polegają? Co się szczególnego dzieje podczas długich i silnych aktywności Urana?

  1. Rośnie tendencja (skłonność) do szaleństw, a więc z większym niż zwykle prawdopodobieństwem te szaleństwa w życiu się pojawiają; większa jest szansa, że z fantazji przebiją się do realu. Przez szaleństwa rozumiem sposoby życia, życiowe kroki, zmiany, wybory i warianty, które są typowo traktowane jako niedojrzałe, głupie, ryzykowne, nieprzemyślane, podejmowane pod impulsem chwili, dziecinne, infantylne, fantastyczne, maniackie – i podobnie.

  2. Łatwiej i chętniej podróżujemy. Zmieniamy miejsce pobytu.

  3. Jesteśmy mniej przywiązani do tego, co jest: do pracy, mieszkania, ustalonego trybu życia, do partnera. Przez co łatwiej nam to zmieniać. („Wsiąść do pociągu byle jakiego...”) Szczególnie uczulam na zmiany partnera.

  4. Więcej energii i pasji przeznaczamy na hobby (czyli zajęcia z jakiegoś powodu niekonieczne, np. nie zarobkowe, ale przez której lepiej realizujemy swoje faktyczne zainteresowania) – niż na „poważną” pracę i takież obowiązki. Może tak być, jakbyśmy nagle zdradzali pracę ze swoim hobby.

  5. Chętniej się stowarzyszamy, włączamy się do jakichś grup, kółek, towarzystw; także sekt – itp.

  6. W porównaniu z czasem przed i po tranzycie Urana, masz wrażenie, że w jego czasie zachowywałaś/aś się niezgodnie ze swoim wiekiem, np. „było tak, jakby mi lat ubyło” lub przeciwnie, ktoś wziął się za zajęcia/przedsięwzięcia „nad wiek” poważne i odpowiedzialne.

  7. To, co robisz, ma charakter eksperymentu: próbujesz, czy pewne zajęcie lub przedsięwzięcie uda się czy nie, i czy będzie zgodne lub nie z Twoimi zainteresowaniami, upodobaniami, warunkami itp.

  8. To, co robisz, jest niezgodne z Twoim życiowym snem lub życiowa linią – czasem radykalnie niezgodne! (Np. ktoś kto chciał zostać lekarzem, podejmuje pracę kierowcy tira.) Potem dziwisz się, skąd taki nietypowy epizod ci wypadł.

  9. Masz skłonność brać udział w projektach wymyślonych, nietradycyjnych, takich, które nie kontynuują niczego wcześniej znanego w danym miejscu i środowisku. Szczególnym przypadkiem są Twoje własne projekty – właśnie tak wymyślone „na pustym miejscu”.

  10. Są zajęcia i wydarzenia, w których przechodzi się na inną miarę czasu, np. świata Bożego Narodzenia służą do praktyk połączonych z odosobnieniem.

  11. Bierzesz udział w przedsięwzięciach, które mają charakter „błysku”: gwałtownie się rozwijają, obejmują wiele ludzi (i/lub wiele pieniędzy) i nagle wygasają. Lub ty szybko tracisz do nich zapał.

  12. W tym, co robisz, jest element egzotyki: np. wyjazdy do dziwnego kraju, nauka języka, ćwiczenia pod okiem egzotycznego mistrza.


2016-03-09. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Astrologia reformowana

« Jakość czasu i trzy sposoby badania... SPIS ↓ Orb w astrologii harmonicznej: pierwszy model »

Do not feed AI...
Don't copy for AI. Don't feed the AI.
This document may not be used to teach (train or feed) Artificial Intelligence systems nor may it be copied for this purpose. (C) All rights reserved by the Author, Wojciech Jóźwiak.

Nie kopiować dla AI. Nie karm AI.
Ten dokument nie może być użyty do uczenia (trenowania, karmienia) systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) ani nie może być kopiowany w tym celu. (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autora, którym jest Wojciech Jóźwiak.