2017-08-22. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Aktualności AstroAkademii

« Astrologia jako odkrywanie siebie SPIS ↓ Czy astrologia jest średniowieczna? »

Twój horoskop określa więcej niż tylko ciebie

Jest taka popularna opinia, że horoskop (czyli: urodzeniowy kosmogram) określa twój charakter. Określa to, jaki/jaka jesteś, czyli cechy twojej osobowości. Jeśli np. urodziłeś się z Jowiszem na descendencie, to jesteś ekstrawertykiem, zdecydowanie wyróżniasz się w tłumie, wodzisz rej w swojej grupie, a na każdą poznawaną osobę patrzysz pod kątem: jakie przedsięwzięcie można by z tym nowym znajomym przedsięwziąć, do jakiej wspólnej przygody go/ją wciągnąć? A jeśli np. masz Saturna w medium coeli, czujesz się odpowiedzialny za innych, postrzegasz ludzi jakby byli twoimi pracownikami albo wręcz twoimi dziećmi. Ale przy innych pozycjach Saturna jesteś samotnikiem i molem książkowo-internetowym. I tak dalej. Takie i inne cechy w horoskopie widać, i na naszym kursie tego będziemy się uczyć.

Ale widać więcej. Widać twój życiowy krajobraz. Gdybym mówił po angielsku, pewnie nazwałby go: lifescape. Na ten życiowy krajobraz składają się rzeczy, które nas (ciebie, mnie... poszczególnych ludzi) przyciągają. Tak jak topola osika przyciąga wilgi, które osiedlają się w tych drzewach. Jak stosy kamieni przyciągają łasice. Mamy w horoskopach zapisane rzeczy, które nas przyciągają. I tak organizujemy sobie życie, żeby te rzeczy były w zasięgu. Budujemy swój życiowy krajobraz tak, żeby zawierał te rzeczy, które nas przyciągają. Gdy ktoś ma koniunkcję Marsa i Wenus (lub inny silny aspekt tych planet), przyciągają go ładne ruchy. Lubi się ładnie ruszać, i jak inni ładnie się ruszają, i to go przyciąga. Więc osiedla się tam, gdzie ćwiczy się gimnastykę artystyczną, balet albo (czemu by nie?) taniec na rurze. Gdy ktoś ma Księżyc (albo inną podobnie silną kotwicę) w znaku Panny i do tego silnego Merkurego, to przyciągają go rachunki. Owszem, dzisiaj wszyscy wciąż coś na czymś liczą (na Excelu na laptopie itd.), ale ci, którzy mają silną Pannę i Merkurego, czynią z większym niż inni zapałem i z potrzeby serca. Więc życiowy krajobraz takiej osoby zawiera mnóstwo rachunków – a w praktyce ktoś to sobie organizuje tak, że wykształca się na fizyka lub programistę i ma w swoim życiowym krajobrazie rachowania... po uszy. Co za szczęście! A gdy ktoś ma silnego Neptuna, to przyciągają go i w jego życiowym krajobrazie wyrastają narzędzia fantazji. Czyli co na przykład? Teatr. Fotografia. Śnienie i snów spisywanie. Inne rzeczy też podpadają pod ten klucz.

Roczny kurs astrologii samopoznania zaczynamy od września (tego, 2017). W środę 6 września o godz. 19 będzie wstępne e-spotkanie. Od 13 września zaczynamy regularną pracę. Korzystać będziemy z e-lerningu i z forum AstroAkademii. Więcej informacji podam przed powyższymi datami. Na zgłoszenia czekam pod adresem email astroakademia@taraka.pl.

2017-08-22. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Aktualności AstroAkademii

« Astrologia jako odkrywanie siebie SPIS ↓ Czy astrologia jest średniowieczna? »

Pisanie komentarzy niedostępne.