Zaloguj się lub zarejestruj w AstroAkademii!
Zyskasz więcej możliwości: więcej tekstów, udział w forum, własną kolekcję kosmogramów. Skorzystasz z doświadczeń innych uczestników AstroAkademii, poznasz ich horoskopy. Dołączysz do kursów astrologii. Abonament tylko 11 zł miesięcznie.

Próba bloga

ZMIANA:'

Fizyka dostarcza prostego obrazu świata: są oto cztery podstawowe siły: (1) najsłabsza grawitacja, którą przyciągają się wszystkie ciała mające masę (czyli energię - bo jak odkrył Einstein, masa i energia to jedno i to samo), (2) silniejsze od niej, ale jednak słabe tak zwane „oddziaływanie słabe”, które robi różne rzeczy, ale głównie sprawia, że pewne jądra atomowe się rozpadają. Ta siła ma bardzo praktyczny skutek: rozpad jąder będący jej efektem ogrzewa wnętrze Ziemi! Od czego wulkany, dryf kontynentów i chroniące nas przed szaleństwami kosmosu pole magnetyczne tworzone w ciekłym żelazie wypełniającym wnętrze naszej ojczystej planety. (3) Siły elektromagnetyczne. Inaczej niż poprzednie, te są potwornie potężne. I to dzięki nim otaczająca materia: skały, krzesła i nasze ciała, trzyma się w kupie i w swoim kształcie. (4) Siły jądrowe, które sklejają kwarki w protony i neutrony, a te w jądra atomów. W kosmosie te siły stabilizują pulsary. Potężniejsze jeszcze od elektromagnetycznych, ale mają krótki zasięg: poza jądrem szybko wygasają.

Niestety, żadna z tych sił nie wygląda na nośnik odziaływań czy wpływów od planet do ludzi, które postuluje astrologia. Astrologia nie mieści się w obecnej fizyce, co dla wielu jest wystarczającym powodem, żeby w nią nie wierzyć i jej nie lubić.

Wojciech Jóźwiak

Planety są stanowczo tym, co w urodzeniowym horoskopie jest najważniejsze. Ludzie mogą być urodzeni w różnych miesiącach, czyli pod różnymi znakami zodiaku, mogą też mieć ascendent w różnych miejscach, ale jeśli będą mieć też samą dominującą planetę - np. Jowisza - wtedy będą uderzająco do siebie podobni!