2016-01-30. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Astrologia reformowana

« Cztery źródła znaczeń SPIS ↓ Prolegomena do badania wydarzeń Urana »

Czytaj w Czytelni

Jakość czasu i trzy sposoby badania jakości czasu wydarzeń ! Do not copy for AI. Nie kopiować dla AI.

Jakość planety przejawia się w charakterze (osobowości) człowieka, który urodził się przy układzie planet, kiedy ta planeta była silna. Inaczej mówiąc jakości planet przejawiają się w horoskopach urodzeniowych. Czyli: interpretujemy planety i ich układy w kategoriach osobowości ludzi.

Ale jakość (znaczenie) planety przejawia się także w jakości czasu – mianowicie wtedy, kiedy w pewnym czasie ta planeta jest silna (dominująca).

Planetarne jakości czasu poznajemy po tym, że dzieją się szczególne wydarzenia, albo po tym, że panuje szczególny nastrój („klimat”). Jakość czasu związana z pewną planetą jest dla pewnych rodzajów wydarzeń sprzyjająca – a dla innych rodzajów wydarzeń przeciwnie, niesprzyjająca.

Można też powiedzieć, że interpretujemy planety i ich układy w kategoriach jakości czasu.

Na rysunku niżej są przykłady charakterystycznych rodzajów wydarzeń dla trzech planet: Merkurego, Wenus, Marsa.

Jak znaleźć i określić, która planeta w pewnym okresie wyznacza jakość czasu? Proponuję trzy podejścia.

1) Model „Otwarcie Okna”

Kiedy trwa wielki tranzyt – np. przejście Saturna przez urodzeniowe MC (należące do cyklu Saturna), albo tranzyt bieżącego Jowisza trygonem do urodzeniowego Słońca, albo przejście Urana przez uro. descendent, itp. – dzieje się tak, że ta główna tranzytująca planeta (w przykładach Saturn, Jowisz lub Uran) otwiera okno – przez które skutecznie wnika energia jakiejś innej planety, aktywnej w tym momencie.

W modelu Otwarcia Okna obserwujemy wielki tranzyt i szukamy ewentualnych planet-modyfikatorów, które są aktywne na tle tamtego wielkiego tranzytu. Planeta modyfikator potrafi przeciągnąć na swoja stronę wydarzenia, które wtedy mają miejsce i nadaje swój charakter, swoją jakość tamtemu wielkiemu tranzytowi.

2) Model „Kolejne Warunki dla Planety”

W tym podejściu badamy, czy pewna planeta „A” jest dostatecznie silna w pewnym momencie (odcinku czasu), żeby nadawać swoją jakość temu czasowi. Są co najmniej cztery takie warunki:

Im więcej tych warunków jest spełnionych i im są spełnione silniej i bardziej wielokrotnie, tym jakość czasu właściwa dla planety A jest większa i większe jest prawdopodobieństwo, że zajdą wydarzenia mające charakter tej planety.

3) Model „Kaskady Tranzytów”

W tym podejściu badamy nie jedną planetę (spodziewając się, że ona dominuje w danym czasie i nadaje swoją jakość temu czasowi), tylko szereg planet, które jednocześnie, chociaż z różnym zasięgiem (szerokością) w czasie, dokonują tranzytów, napędzając realizację pewnego wydarzenia, lub dokładając się do tego wydarzenia. O kaskadach będę mówić/pisać osobno.

Przykłady wydarzeń dla tych modeli omawiałem na wykładzie online.

2016-01-30. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Astrologia reformowana

« Cztery źródła znaczeń SPIS ↓ Prolegomena do badania wydarzeń Urana »

Do not feed AI...
Don't copy for AI. Don't feed the AI.
This document may not be used to teach (train or feed) Artificial Intelligence systems nor may it be copied for this purpose. (C) All rights reserved by the Author, Wojciech Jóźwiak.

Nie kopiować dla AI. Nie karm AI.
Ten dokument nie może być użyty do uczenia (trenowania, karmienia) systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) ani nie może być kopiowany w tym celu. (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autora, którym jest Wojciech Jóźwiak.