Zaloguj się lub zarejestruj w AstroAkademii!
Zyskasz więcej możliwości: więcej tekstów, udział w forum, własną kolekcję kosmogramów. Skorzystasz z doświadczeń innych uczestników AstroAkademii, poznasz ich horoskopy. Dołączysz do kursów astrologii. Abonament tylko 11 zł miesięcznie.

285. Zaćmienie 6 stycznia 2019 i inne zaćmienia

Liczba notek: 5

aktualizuj odwróć, nowsze najpierw

Wojciech Jóźwiak 29-11-2018 09:30   [10248.285] autor-I

Zaćmienie 6 stycznia 2019 i inne zaćmienia

Zaczynam wątek o zaćmieniach -- dotąd tym się nie zajmowaliśmy.

Zainspirował mnie wpis w Tarace: "28-11-2018 Suchomski: Mało istotny incydent - do art.: Incydent kerczeński czyli feralna koniunkcja Słońca z Jowiszem". Tam powiedziane, że zaćmieniowa koniunkcja Księżyc Słońce będzie w 15 st. Koziorożca, gdzie (jakoby) założeniowy ascendent Ukrainy, więc dopiero tamten moment naprawdę na Ukrainę podziała.
Ale maksimum zaćmienia czyli zakrycia Słońca przez Księżyc równe 71,45% będzie w północnej Jakucji i na tamto miejsce i moment narysowałem kosmogram:
Zaćmienie Słońca 6 stycznia 2019
Co ciekawe tam:
1)  W jednym punkcie ekliptyki spotykają się nie tylko Słońce i Księżyc, ale również descendent i medium coeli. Jak to możliwe? A tak, że dzieje się to na krawędzi cienia nocy polarnej, bo to przecież prawie środek zimy na szerokości geo. na północ od kręgu polarnego. Nie wiem, czy teoria coś takiego potrafi zinterpretować.
2) Słońce i Księżyc są w Koziorożcu pomiędzy Saturnem a Plutonem. Czy zadziałają tak jak Mars w kwietniu 2018, tzn. zaktywizują oba tamte malefiki, co przyniesie w świecie wydarzenia mające charakter saturnowo-marsowy?
Obserwujmy.

Wojciech Jóźwiak 18-12-2018 13:04   [10341.285] autor-I

Zaćmienie 1954

Zaćmienie Słońca z 30 czerwca 1954
--- Osobiście pamiętam. Tzn. pamiętam jakąś panikę i ludzi biegających ze szkiełkami i świeczkami, żeby je okopcić.
Wygląda na to, że jest to najwcześniejsze moje zapamiętane wspomnienie. Miałem 3 lata.
Następne, które pamiętam i można uzgodnić z historią, to słuchanie przez moich rodziców radiowych wiadomości z wiecu Gomułki 25 października 1956: 5 lat miałem.
Wtedy 1954 zaćmienie było częściowe, a tylko w Suwałkach i Sejnach całkowite, ale ja byłem wtedy w rodzinnym Łowiczu, więc pewnie Słońce było wąskim "rogalikiem" jak Księżyc po nowiu. Ale tego nie pamiętam.

Wojciech Jóźwiak 18-12-2018 13:42   [10342.285] autor-I

Susan Miller o zaćmieniach

Susan Miller pisze:
Zaćmienia zapowiadają wielkie życiowe wydarzenia.
Zaćmienie może zapowiadać urodzenie dziecka, małżeństwo, awans lub przełom w karierze, ważną podróż, podpisanie ważnej umowy biznesowej lub rozpoczęciu własnego biznesu. Także: sprzedaż lub zakup domu, przeprowadzkę w nowe miejsce, dostanie lub utratę domowego zwierzęcia, zabieg chirurgiczny lub inny ważny moment dla zdrowia. Także: ukończenie lub rozpoczęcie nauki/szkoły/studiów. Także: rozwód. Także: wydanie książki albo podobny pomysł. Monumentalne wydarzenia, spotkania i rozstania lub zmiany w twojej karierze. W sumie: wszelkie daty, które dobrze pamiętamy. Zaćmienia oznaczają, że wszechświat chce posunąć cię naprzód. Zaćmienia często wyznaczają ważny punkt zwrotny w życiu.
Moja uwaga jest taka, że tamta autorka wymieniła (chyba) wszystkie możliwe wydarzenia. To by oznaczało, że podczas lub w jakiś czas po zaćmieniu wydarzyć się może cokolwiek. Ale jej wytyczne można interpretować życzliwie: jak wskazanie, że zaćmienie podkreśla ważność danego czasu, ale nie wybiera jakiejś określonej tematyki. Byłoby więc, że zaćmienia działają jako ogólny (uogólniony, niewyspecjalizowany) wyróżnik czasu.
Co należałoby czytać np. tak:
6 stycznia 2019 jest zaćmienie podczas nowiu w 15^Koziorożca -- osoba ma urodzeniowe Słońce (lub Księżyc, lub ascendent lub podobnie silny "gorący punkt" urodzeniowy) w zasięgu 15^ Koziorożca (lub 15^ Raka lub słabiej w 15^ Barana lub Wagi) -- bieżące tranzyty u tej osoby przejawią się szczególnie silnie.

Proponuję sprawdzać, dobrze patrzeć, jeśli Ktoś ma coś ważnego w 15^ znaków kardynalnych.

Gracja 18-12-2018 17:57   [10343.285] autor-I

re zacmienie

Wojtku napisales w zasiegu czyli jak mam Ksiezyc na 19 st Raka to mnie chyba rabnie to zacmienie ? Malo tego Wenus 14st54’ w Baranie

Wojciech Jóźwiak 19-12-2018 11:08   [10344.285] autor-I

@Gracja:

Gracjo, 19 stopni to raczej za daleko od 15 stopni. Bardziej prawdopodobny jest orb 1 do 2 stopnie. Nie martwiłbym się, na Twoim miejscu.

[Bez edycji]

aktualizuj odwróć, nowsze najpierw

Planety są stanowczo tym, co w urodzeniowym horoskopie jest najważniejsze. Ludzie mogą być urodzeni w różnych miesiącach, czyli pod różnymi znakami zodiaku, mogą też mieć ascendent w różnych miejscach, ale jeśli będą mieć też samą dominującą planetę - np. Jowisza - wtedy będą uderzająco do siebie podobni!