Cykle i regularności .371

Blanszeta   2021-09-13 12:59:01   [13955.371]  
Dlaczego coś dzieje się właśnie wtedy?
 • Wojciech Jóźwiak: Blanszeto, (A) sprawdź, czyli kosmogramy które zamieściłaś mają widoczność "dla AA", jeśli nie popraw, -- i zamieść proszę linki do nich. Łatwiej będzie myśleć na żywych kosmogramach niż na samej grafice.
  (B) W pytaniu: "Dlaczego coś dzieje się właśnie wtedy?" o jak szeroki zakres czasu pytasz? Czy chodzi Ci o zjawiska minutowe, czyli np. przejścia planet przez asc lub MC? -- Czy zjawiska wielodniowe lub wielotygodniowe? -- Wtedy byśmy obserwowali aspekty głównie dalekich planet.
Wojciech Jóźwiak   2021-09-13 19:24:35   [13956.371]  
Burze słoneczne
Zainteresowały mnie burze słoneczne, czy jakoś są widoczne w układach planet. Zamieściłem 8 takich zdarzeń:
A wcześniej była (i jest) w zbiorach największa jak dotąd znana: Burza magnetyczna 1859.
Przyjąłem terminologię "burza słoneczna", nie "magnetyczna".
Burz słonecznych, które mogą topić i przepalać urządzenia elektryczne w miarę rozwoju cywilizacji, boimy się coraz bardziej. Któraś z kolei może nas zgasić.

 • Lato134: W zeszlym roku zauwazylem, ze cos jest "nie tak" z promieniowaniem slonecznym. Tzn. promieniowanie ktore jest teraz, jest szkodliwe i nieprzyjemne, a wczesniej takie nie bylo. Moze to jest tez prawdziwy powod dlaczego ludzie w ostatnim czasie "uciekaja" z Californii, do innych stanow - oficjalnie "uciekaja" zeby uniknac lockdownow, ogromnych podatkow, pogarszajacego sie standardu zycia etc. - wg. mnie prawdziwym powodem jest promieniowanie sloneczne.
 • Wojciech Jóźwiak: Zanika warstwa ozonowa. Przez to rośnie udział UV w świetle/promieniowaniu Słońca. W latach 1980-tych zabroniono produkcji freonów, które głównie "zanikały" ozon, ale od tamtej pory przybyło zarówno substancji poza kontrolą, jak i ich producentów. (Ale burze solarne to jest inna jakość niż światło bądź UV.)
 • Blanszeta:
 • Wojciech Jóźwiak: Szukam, Blanszeto, wspólnego czynnika w tych układach planet. Intuicja fizyka podpowiada, że trzeba zacząć od aspektów dalekich planet: Plu Nep Uran ze Słońcem. To nie są zwykłe horoskopowe układy planet działające na ludzi, tylko fragmenty kosmicznego procesu którego aktorami są Słońce i Ziemia.
 • Wojciech Jóźwiak: Cykle aktywności Słońce nie są niestety procesem astrologicznym, tzn. nie są bezpośrednio skorelowane z cyklami planet. Co nie oznacza, że nie może być układów planet, które jakoś "przykładają ręki" do tych klęskowych burz słonecznych.
 • Blanszeta:
 • Kryt: https://spidersweb.pl/2022/03/burze-geomagnetyczne-juz-sa.html
  Ciekawe, że największa aktywność Słońca spodziewana jest w lipcu 2025 kiedy to uściśli się koniunkcja Saturn - Neptun...
Blanszeta   2021-09-14 00:03:54   [13957.371]  
Tabela: pozycje i aspekty Urana i Słońca
Blanszeta   2021-09-14 03:59:31   [13958.371]  
Cykl Jowisz/Mars, dobrze zsynchronizowany z cyklem aktywności słonecznej
 • Wojciech Jóźwiak: Skąd wzięłaś, Blanszeto, wyliczenia cyklu Mars/Jowisz? Program lub strona?
 • Wojciech Jóźwiak: Przerzuciłem (jak widać) notki o cyklach słonecznych do nowego (nowo założonego) wątku pt.  "Cykle i regularności" id=371. Dostęp wolny, zielone kółko.
Blanszeta   2021-09-14 16:57:15   [13964.371]  
Cykl aktywności Słońca a cykl Jowisz/Mars
 • Wojciech Jóźwiak: Kawał dobrej roboty, Blanszeto!
 • Wojciech Jóźwiak: Na moją intuicję lepiej mogą pasować (do cykli aktywności Słońca) cykle planet, ale heliocentryczne. Programy AA liczą heliocentryczne pozycje planet i można by rysować heliocentryczne horoskopy (kiedyś takie robiłem), ale to wymaga dobrania się do liczb wyliczanych we wnętrznościach programu.
KatarzynaW   2021-10-03 13:01:01   [14022.371]  
Wpływ kosmosu na technologię

To jest naprawdę zadziwiające, jak wiele rzeczy w kosmosie wpływa na technologię i to, że urządzenia zachowują się dziwnie, albo przestają działać. Oczywiście standardem jest obwinianie za to Urana.

3 tygodnie temu niektórzy astrolodzy ostrzegali w tym zakresie przed Neptunem- mącicielem w zakresie „komunikacji, harmonogramów, technologii”- no i faktycznie, podczas chwilowego podłączenia do sprzętu grającego na dworze, spadło trochę deszczu, a w moim telefonie nastąpiło zwarcie, które go unieczynniło oraz zawiesiło mnie na jakiś czas w różnych tematach komunikacyjnych.

Taki był wtedy układ:


A u mnie osobiście tak to wyglądało:


Następnego dnia jeszcze wybuchł mi toster (chyba element wilgoci też tu odgrywał rolę) i parę innych jeszcze drobniejszych, dziwnych zdarzeń z technologią.


Ostatnio znów czytam u astrologów, że należy się również spodziewać problemów z urządzeniami w związku z retrogradacją Merkurego. Faktycznie, gdy tylko się zaczęła, niektóre urządzenia zaczęły się dziwnie zachowywać. Jednym z dziwniejszych było niespodziewanie ujawnione połączenie między nowym telefonem a radiem internetowym, Radio, które stoi w kuchni, niespodziewanie zaczęło grać dźwięki z telefonu, który był w pokoju. 


Gdy do tego wszystkiego pomyśleć jeszcze o plamach na Słońcu, to naprawdę jestem wdzięczna kosmosowi, że jeszcze mam prąd i internet (choć ten też ostatnimi czasy szwankował). Jestem jednak pewna, że gdy je przestanę mieć, to dlatego, że przyda się przypomnieć sobie, jak to jest funkcjonować bez prądu i internetu. Każda taka sytuacja niesie za sobą niespodziewane korzyści.


Lola   2021-10-04 22:33:00   [14034.371]  
Globalna awaria mediów społecznościowych 04.10.2021
Globalna awaria mediów społecznościowych 04.10.2021, około godziny 18:00 przestał działać:  Facebook, WhatsApp i Instagram. Szukam dokładną godzinę, są różne wersje.

Update:
Awaria skończyła się 05.10 o godzinie 00:01, czas jak w Warszawie.
 • Lato134: Facebook, WhatsApp i Instagram - sa wszystkie wlasnoscia Facebooka - bardziej bym sie skupil na przejrzeniu dzisiejszego dnia vs. natal facebooka ;) . Mysle, ze to problem bardziej firmowy, niz globalny.
 • Wojciech Jóźwiak: Awaria FB, link do kosmogramu: Awaria Facebooka
KatarzynaW   2021-10-10 23:37:30   [14056.371]  
Wybuchy sprzętów elektronicznych- c.d (a raczej wspomnienie)
W ramach retrogradacji Merkurego facebook przypomniał mi mój wpis z dnia 8.10.2021:

"Moja niesamowita moc wiedźmowa wysadza wszystkie narzędzia szatana po kolei. Szczególnie te elementy które są zbyt elektroniczne. Elektronika w samochodzie. Elektronika w kuchence (gaz mi wystarczy). W pralce. a przy okazji jeszcze wybuchła mi suszarka. Miłego tygodnia, z jak najmniejszą liczbą urządzeń."

Sprawdziłam co się działo (godzina dnia uśredniona, raczej te rzeczy działy się o różnych godzinach, Merkury nie retrogradował).

Układ planet tego dnia:

A tak to wyglądało na tle mojego kosmogramu:


Gdy pisałam tą notkę, urwało mi się połączenie z internetem.
Blanszeta   2021-11-05 15:38:21   [14143.371]  
Katastrofa w Oziorsku/Czelabińsk-40Dlaczego coś dzieje się właśnie wtedy?
Pisz komentarz  tytuł:

Link do tego wątku forum: Cykle i regularności .371