Giełda informacji o programach astro .140

Wojciech Jóźwiak   2014-11-04 11:44:59   [4997.140]  
Giełda informacji o programach astro
Tu będziemy pisać o programach astro: odkrytych, znalezionych, tych, które używasz i polecasz.
Ella   2014-11-04 12:36:38   [5000.140]  
Urania i...
Witam
korzystam głównie z Uranii wersja edukacyjna bo ja się cały czas uczę, juz 10 lat a zaczęłam od Twojego kursu internetowego Wojtku :)
Mozna się też gratisowo zarejestrować na stronie - http://www.astro.com/ - ja korzystam z przegladarki Chrome, która mi wszystko tłumaczy na polski :) 
Na astro.com jest też duża baza horoskopów znanych ludzi i mozna wydetytować  tam swój i nie tylko swój :) polecam i pozdrawiam Ella
Yerbowniczek   2014-11-04 13:02:11   [5002.140]  
Moje programy
Dzień dobry,
Napiszę o programach, których używam:
- pierwszy z nich to Astrology Toolkit firmy LeapingLight. Jest to aplikacja przeznaczona dla telefonów komórkowych pracujących w oparciu o nierozwijany już system Symbian (telefony Nokia - taki mam i na nim używam i o takim piszę) i zdaje się (nie mogę tego potwierdzić, bo nie mam Nokii z serii Lumia) na WindowsPhone. Program ten umożliwia obserwację tranzytów, po naciśnięciu palcem na symbol danej planety wyświetlają się wszelkie o niej informacje, czyli położenie, czy aspekty z innymi planetami lub ważnymi punktami kosmogramu. Pewną wadą jest możliwość obserwacji ruchu planet jedynie co godzinę lub dzień, tak więc jeśli chcemy cofnąć się (lub wybiec wprzód) o rok, trzeba się już trochę naklikać. Program umożliwia zapisanie kosmogramu (jednak nie znalazłem opcji usunięcia), jest w języku angielskim i nie obsługuje polskich liter. Możliwe jest badanie synastrii (nie wiem, czy fachowo się wyrażam, ale chodzi mi o nałożenie dwóch kosmogramów).
- drugi z programów to Aquarius2go sporządzony przez Aloisa Wilfingera. Aplikację tę użytkuję na tablecie z systemem Android (do pobrania przez Sklep Google Play), jest również wersja dla Windows, której jeszcze nie instalowałem. Program również umożliwia obserwacje tranzytów (tu jest dokładniejszy - mamy krok co rok, miesiąc, tydzień, dzień, godzinę, minutę i sekundę). Umożliwia zapis i kasowanie kosmogramów, dodawanie do nich notatek i synchronizację z (jakimś) kontem przez Internet (nie przetestowałem jeszcze tej opcji). Jest kilka innych opcji, których ze względu na ułomną wiedzę astrologiczną jeszcze nie do końca potrafię użyć. W aplikacji można wyszukiwać położenie i aspekty konkretnych planet (np. wyszukać kiedy były koniunkcje Saturna z ascendentem, itd.) i nakładać na siebie dwa kosmogramy. Program jest anglojęzyczny i obsługuje polskie litery.

To w skrócie tyle. Moje opisy są może ogólne, ale moja wiedza też jest raczkująca. Niemniej jednak może przyda się to Wam do czegoś. Fajnie byłoby, gdyby na aplikacje te spojrzał ktoś z większym doświadczeniem i napisał coś więcej.
W obu aplikacjach kolory aspektów są jak dla mnie również "odwrócone", tzn., wolałbym, żeby kolory kresek były takie jak na stronach AA :-) Aplikacje te są wygodne, ze względu na to, że można je "prawie zawsze mieć przy sobie" i na szybko ocenić co wisi w powietrzu :-)

Pozdrawiam,
Y.
Psychopompos   2014-11-04 17:54:39   [5005.140]  
Programy astro
Pamiętam czasy DOS-a gdzie używałem Capellę, ale to dawno temu było... Na Windowsie: Urania, oczywiście MAstro, do tradycyjnej astrologii (chociaż nie tylko) polecam Morinusa
Ostatnio pojawiło się polskie tłumaczenie programu on-line http://astroapp.com/pl/
Mam małe z nim doświadczenie.
Mobilnie: na Androida polecam Tropical Skies Astrology
 Warto wydać ok. 15 złotych, bo program jest prosty w obsłudze i dość funkcjonalny. Aquarius2go też mam zainstalowany na tablecie, ale TSA używam zdecydowanie częściej.
Z iOS na iPhone'a mam problem, bo używam tego systemu dość krótko. Zainstalowałem kilka programów, ale najbardziej przypadł mi do gustu darmowy "Celeste".
Chętnie wymienię uwagi na temat programów astro na iOS

Ella   2014-11-04 18:29:34   [5006.140]  
iOS
Nie znam dobrych gratisowych na iOS :( też mam Celeste a z nie darmowych, nie mam niestety, ale widziałam go u kogoś i chyba by mi pasował ;) to Astro Gold niestety za 40 $ - https://itunes.apple.com/us/app/astro-gold/id430270438?mt=8
Jest jeszcze taki na oba systemy - windows i mac - ale niestety nie ma wersji gratis - http://www.astrograph.com/astrology-software/
Wojciech Jóźwiak   2014-11-05 11:43:46   [5014.140]  
Próba, sorry
A) Widzę, że trzeba wstawić automatyczne przerabianie adresów na linki.

B) Przy okazji robię próbę wysyłki wg nowego algorytmu. Sorry za zamieszanie.
Yerbowniczek   2016-03-10 14:19:44   [6071.140]  
Efemerydy, a program
Cieszę się Wojtku, że wskazujesz efemerydy jako narzędzie do określania pozycji planet, ponieważ przystępując do kursu chciałem równocześnie z wiedzą astrologiczną rozwinąć swój warsztat. Mam więc przy okazji pytanie dlaczego lepiej (?) użyć efemeryd, niż programu astrologicznego ? A także: jak działa program astrologiczny, na jakiej podstawie oblicza położenie planet w zadanym czasie ?
Yerbowniczek   2016-06-02 20:43:56   [6456.140]  
Progresje
Jeden z programów potrafiący obliczać progresje: What Watch. Czarne planety - moje urodzeniowe, zielone - progresywne. Program darmowy, do ściągnięcia ze strony: www.papertv.com

Przedwczoraj moja progresywna Wenus weszła do znaku Lwa.


Retro-Mars-w-Pannie   2019-01-22 21:35:44   [10495.140]  
Astro-seek.com
Szczerze mogę polecić anglojęzyczną stronę czeskiego astrologa, aktywną od połowy 2017 r.: https://www.astro-seek.com/
Jak porównuję z Astro.com, to wydaje się, że Astro-seek ma więcej funkcji. Bardzo przejrzysta, ładna graficznie i intuicyjna. Poza natal chartem (ze szczegółowymi opisami planet w znakach i domach oraz aspektów) posiada mnóstwo funkcji powiązanych z nim, np. kalkulatory tranzytów, progresji, łuku solarnego itp., kalkulator rektyfikacyjny (metoda dyrekcji prymarnych), możliwość wygenerowania kosmogramu klasycznego (Punkty Szczęścia i Ducha, brak Urana, Neptuna i Plutona), obliczanie dominant i wiele innych. Oprócz tego m.in. chart synastryczny (oba kosmogramy nałożone na siebie z komentarzem). Inne funkcje typu bazy danych znanych osób, kalkulatory numerologiczne, efemerydy, forum dyskusyjne, fazy księżyca, kalkulator wedyjski etc.
Ciekawa opcja w kalkulatorze tranzytów - program udostępnia funkcję obliczania, kiedy były / są / będą momenty ścisłe danego aspektu np. data i godzina 90 st. kwadratury. Podobnie w przypadku progresji itp. Bardzo ułatwia to sprawę.
Ograniczeniem są daty - od 1800 do 2099, choć w wielu programach jest gorzej, bo pozwalają liczyć od 1900. Aspekty standardowe plus kwinkunks, oktyle i kwintyle (brak półsekstyli). Nie ma też funkcji szczegółowego liczenia współrzędnych topocentrycznych z tego co widzę. Wiele systemów domów do wyboru - niestety brak stref Guinarda czy systemu Gaquelina.
Ale w skali ogólnej program on-line jak najbardziej godny polecenia.
Tutaj próbka tranzytu oraz progresji na kalkulatorach Astro-Seek.com.
Wojciech Jóźwiak   2019-01-22 22:13:20   [10499.140]  
Astro Seek!
Dzięki Retro-Marsie za (a) podzielenie się Astro-Seekiem. Nie znałem dotąd tej strony ani instytucji która za nią stoi. Ale wygląda na to, że tą instytucją jest sam autor strony https://profile.astro-seek.com/petr9 czyli Petr Soural -- prezentuje się sympatycznie.
Oraz za (b) odnowienie zapomnianego wątku, na którym 3 lata temu mieliśmy dzielić się astro-programami i astro-stronami, ale zapomnieliśmy.
Finokemina   2021-05-08 16:50:57   [13393.140]  
Skymap
Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale zastanawiam się czy ktoś z Was kiedyś bawił się opcja timetravel w aplikacji Skymap, lub jakiejkolwiek innej i sprawdzał jak wyglądało niebo w momencie jego urodzin i jak to się ma do tego co wam wskazują wykresy? 


Pisz komentarz  tytuł:

Link do tego wątku forum: Giełda informacji o programach astro .140