McAfee .364

Wojciech Jóźwiak   2021-06-25 08:51:50   [13606.364]  
John McAfee
W "Nowo dodanych horoskopach" jest (bo zamieściłem) urodzeniowy kosmogram Johna McAfee'ego, który w ostatnich dniach zasłynął tym, że umarł, tzn. znaleziono go martwego (powieszonego? samobójczo?) w areszcie w Hiszpanii, gdzie czekał na ekstradycję do USA, gdzie oskarżony o niepłacenie podatków. Podane przez AstroDataBank godzina uro. 12:00 jest tzw. próbna. ADB podaje też, że ktoś rektyfikował godzinę na 10:41:26,ale nie podaje, jaką metodą. W horoskopie rzuca się w oczy opozycja Księżyca (w zasięgu 8°34' Wodnika) do Plutona (w odpowiednim punkcie Lwa). Przy próbnej godzinie 12 żadna planeta nie była na osi. Przy rektyfikowanej też nie, ale rektyfikowane medium coeli wypada między Wenus a Plutonem. Na podstawie ogólnego obrazu osoby, najchętniej uznalibyśmy McAffe'ego bądź za jowiszowca (którym mógłby być, gdyby jego Jowisz+Neptun znalazłyby się w MC) bądź za plutonika (wtedy Pluton na MC).
Podczas śmierci jego uro. Księżyc był atakowany (ale dość luźno?) przez Saturna (który na uro. Ksi.), Urana (w kwadraturze z Byka) i przez Marsa, który zbliżał się do opozycji w Lwie.
Zalecam poczytać o jego niezwykłym (dziwacznym?) życiorysie i upodobaniach. Szkoda, że nie jest znana wiarygodna godzina urodzenia. Kolejna strata dla astrologii.
 • Blanszeta:
  Oj, jak mnie już wczoraj kręciło, żeby się za niego wziąć. Półkrzyż ,nawet bardziej niż Księżyc, atakuje Plutona. Zaraz siadam do niego.
Blanszeta   2021-06-25 12:30:36   [13635.364]  
Co do momentu śmierci to
Co do momentu śmierci to oprócz półkrzyża  podpiętego do Plutona i Księżyca mamy jeszcze tranzyt opozycją Neptuna do natalnego Słońca (depresja) i
tranzyt opozycją Księżyca do natalnego Urana - zadziałał wyzwalacz.

Co do rektyfikacji to chciałoby się widzieć McAfee jako trikstera (np. spekulacje bitcoinem) z Jowiszem na ascendencie w Wadze, żeby ten Jowisz był zaakcentowany, a poza tym wygląd zewnętrzny McAfee odpowiada takiemu ustawieniu. Wtedy Mars jest dokładnie w MC w Raku i ta nieufność McAfee (np. programy antywirusowe) jest wyeksponowana.


Z drugiej strony jeśli założymy, że rektyfikowana godzina 10:41 jest właściwa, to przy tranzytach przez hipotetyczne osie mamy następujące wydarzenia:

przy tranzycie Plutona przez MC jego ojciec popełnił samobójstwo (15 lat),

przy tranzycie Jowisza  przez MC uzyskał tytuł licencjata z matematyki na Roanoke College w Wirginii (1967),

przy tranzycie Urana przez Słońce mamy pracę dla NASA (1968-70),

w 1970 przeprowadzka do Doliny Krzemowej – Jowisz na ascendencie, Saturn na descendencie,

Pluton na ascendencie w Skorpionie, tranzyt Saturna opozycją do Urana  w 1987  - założenie własnego biznesu McAfee Associates - mobilnej firmy naprawiającej komputery i sprzedającej oprogramowanie,   w 1993 przy tranzycie koniunkcji Urana/Neptuna do natalnego Saturna McAfee zrezygnował ze stanowiska dyrektora i rok później przy zejściu Jowisza pod ascendent sprzedał firmę,

przy tranzycie Saturna przez MC w 2007 jego bogactwo osiągnęło szczyt,

Saturn na początku Panny w 2008 w IV ćwiartce - uzyskał tytuł doktora honoris causa na Roanoke College w Wirginii,

tranzyt Jowisza przez Słońce 8 września 2015 r.  - McAfee ogłosił kandydaturę na prezydenta Stanów Zjednoczonych , potem na prezydenta Partii Libertariańskiej (zajął drugie miejsce w prawyborach i trzecie na Narodowej Konwencji Libertarian w 2016 roku),

przy opozycji Urana do natalnego Neptuna/Jowisza i jednocześnie kwadraturze do Marsa 30 kwietnia 2012 r. aresztowany za produkcję narkotyków i posiadanie nielicencjonowanej broni,

ucieczka z Belize jako podejrzanego o zamieszanie w morderstwo (12 listopada 2012 r.) - Saturn na ascendencie,  zaczęła się zła passa aresztowań  - Saturn w I ćwiartce,

Saturn i Pluton w opozycji do natalnego Saturna (lipiec 2019) - kolejne aresztowanie na jachcie za broń i narkotyki  dodatkowo przy przejściu Urana przez descendent,

Saturn na IC – śmierć.

 • KatarzynaW: Jak narazie, widzę, że każdy astro portal inaczej go ma... 
  Węzeł północny w koniunkcji z Marsem, w ramach ciekawostki.
Blanszeta   2021-06-25 16:20:03   [13636.364]  
McAfee jako trikster.  McAfee  często dawał wyraz

McAfee jako trikster.  McAfee  często dawał wyraz swojej ekscentrycznej i skłonnej do oszustw naturze.

6 grudnia 2012r. Reuters i ABC News poinformowały, że przebywający w areszcie McAfee przeszedł dwa zawały serca.  McAfee powiedział później, że sfingował ataki serca, aby zyskać czas dla swojego adwokata na złożenie serii odwołań, które ostatecznie uniemożliwiły jego deportację do Belize.

Księżyc tranzytuje koniunkcją Merkurego, a tranzytujące Słońce i Uran oraz tranzytujący Uran i Jowisz, są we wzajemnych opozycjach. Tranzytowy Saturn na domniemanym ascendencie McAfee podkreśla związki sprawy z wymiarem sprawiedliwości i więzieniem.Innym przykładem niedawnej błazenady był incydent z 11 sierpnia 2020 r., gdy McAfee został zatrzymany przez niemiecką policję przy próbie wjazdu do tego kraju, gdy odmówił zastąpienia czarnych koronkowych stringów prawdziwą maseczką przeciw-covidową. Na Twitterze zamieścił swoje zdjęcie z posiniaczonym okiem, twierdząc, że podczas tego aresztowania został pobity. Wszystko okazało się dowcipem.

W kosmogramie tego wydarzenia od razu uderza aktualne Słońce i Merkury na domniemanym MC McAfee w koniunkcji z jego Wenus i Plutonem w teatralnym Lwie.


 • Wojciech Jóźwiak: Warto byłoby się zdecydować na jedną -- najbardziej prawdopodobną -- godzinę urodzenia McAfee'go.
 • Blanszeta: Ale nie można się zdecydować na podstawie takich pobieżnych badań. Możemy co najwyżej głosować :)
 • Fabrycy: Same utrapienia z tymi nieszczęśnikami bez zarejestrowanej godziny urodzenia. 
  A może warto stworzyć dla nich oddzielny podzbiór w bazie danych AA: znani/sławni/wielcy - daty dzienne (np. umowna godzina 12 dla miejsca urodzenia)? 
  Osobiście praktykuję to systematycznie; mam w bazie danych taki podzbiór. Wychodzę z założenia, że zawsze warto popatrzeć na układ planet w danym dniu (danej dobie) - choćby ze względu na fakt, że większość aspektów międzyplanetarnych pozostaje w mocy. 
 • Wojciech Jóźwiak: W kolekcji kosmogramów nad którą teraz pracuje, każdy kosmogram będzie oznaczony tagami. Będą np. tagi "mężczyzna", "kobieta", "Polska" (jako miejsce urodzenia, i inne), a także "godzina nieokreślona" lub "z rektyfikacji". Itd. Będzie porządek.
 • Fabrycy: Co do McAfee'ego: g. 9:41 pasuje jak ulał - co jest nieco podejrzane i wymaga dodatkowych analiz/weryfikacji :-) 
 • Blanszeta:
  Fabrycy, 10:41, ale strefa 1 więc pisze czasem w Canvas 9:41, chyba, że robiłeś własne badania.
  Na czym się oparłeś, że "pasuje"?
 • Fabrycy: Np. ten zawał - z tranzytowym Saturnem na Asc w kwadracie do urodzeniowego Księżyca. "Zawał" to jest przecież rzeczywiste zagrożenie życia. A teraz Saturn jest w rejonie tego  Księżyca - do tego Uran w kwadracie - na Desc. Zamyka się wielki krzyż w rejonie ~ 10 Byka-Skorpiona-Lwa-Wodnika. 
 • Fabrycy: Sfingował zawał - ok :-) 
 • Fabrycy: Ale teraz chyba naprawdę umarł? 
 • Blanszeta:
  Fabrycy, dwie sprawy: zawał był sfingowany i nie stanowił zagrożenia życia. To było oszustwo, kłamstwo.
  Druga sprawa: przeglądając wydarzenia z życia specjalnie zwracałam uwagę na takie elementy kosmogramów, które odpowiadają im charakterem. Niewykluczone, że ktoś wybrałby inne wydarzenia, lub nawet tylko inne elementy kosmogramów tych wydarzeń, i udowodnił nimi swoją wersję osi.
  Na pocieszenie napiszę, że ten ascendent w 8 Skorpiona też wydaje mi się ok. Trzeba by jednak zbadać, dlaczego McAffe jest aż tak bardzo triksterem i tak dobry był w programowaniu. Ta obecna wersja z Plutonem na Mc i ascendentem w Skorpionie aż za bardzo tłumaczy narkotyki i skrajności.
Blanszeta   2021-06-25 21:17:31   [13637.364]  
"Ale teraz chyba naprawdę umarł?"
"Ale teraz chyba naprawdę umarł?" Ha, ha, wygląda, że umarł. 
Dodam tylko, że godzina śmieci na zewnętrznym kosmogramie jest przypadkowa.

 • Fabrycy: Siedzi w celi i postanawia któregoś dnia sfingować "zawał serca". Przy Saturnie na Asc w kwadracie do Księżyca, to jest całkiem prawdopodobny scenariusz. Może to wtedy "przyjść do głowy"/"strzelić do łba".
   
   
 • Blanszeta: Fabrycy, Kurcze, masz rację! Merkury tranzytuje Urana i to jest jego największy wic!
 • Blanszeta: On nie miał Saturna na ascendencie przy narodzeniu tylko wtedy, gdy sfingował zawał to była taka sytuacja.
 • Fabrycy: Jasne. Miałem na myśli tranzyt Saturna. 
 • Fabrycy: Tranzyt Saturna przez Asc bywa bardzo wymagający. 
 • Blanszeta:

  Interesująca jest również interpretacja astrologiczna wizytówki McAfee na Tweeterze: 

  Pluton na MC/Uran, Wenus, Jowisz i znowu Pluton, Merkury w pięciokrotnym wodnym punkcie księżycowym Panny + Saturn w Raku, septyle.

   

 • Yerbowniczek:
  Mało astrologicznie dodam, że dane mi było pracować z systemem antywirusowym firmy McAfee. To był system klasy Enterprise, ze świetną konsolą zarządzającą. Z samą skutecznością endpointów było różnie, ale nic nie jest niezawodne.

  W urodzeniowym kosmogramie Johna McAfiego uwagę przykuwa Uran.
 • Blanszeta: A co sądzicie o hipotezie, że ascendent mógłby być w 5-krotnym punkcie ognistym w Wadze - stąd triksterstwo - a MC w pierwszych stopniach Lwa, raczej w punkcie powietrznym?
 • Fabrycy: @Blanszeta: hipoteza o Asc w końcówce Wagi do rozważenia, choć (moim zdaniem) owo "triksterstwo" widać już w samych położeniach planet i aspektach - np. ścisły kwadrat Mars-Jowisz/Neptun (wyskokowy/przegięty/odchylony od normy), Uran w hiperaktywnym rejonie Bliźniąt, Wenus w bombastycznym rejonie Lwa i w pobliżu MC, Księżyc w Wodniku. 
 • Blanszeta:
  Fabrycy, ok, to wszystko jest w planetach, ale trzeba tego szukać, a to powinno przy takiej osobowości być widoczne na pierwszy rzut oka, zaakcentowane dobitnie, więc gdyby przyjąć jako MC miejsce, gdzie w dniu śmierci był Mars to jest to 7-8 st. Lwa, wtedy Księżyc jest też na osi, na ascendencie (bliżej ascendentu niż wcześniej) Jowisz i punkt ognisty w Wadze, a na MC uraniczny w Lwie.
  Należy przelecieć się jeszcze raz po życiorysie  i  skonfrontować wydarzenia pod taką hipotezę.
 • Fabrycy: @Blanszeta: spróbuję wcisnąć McAfee'ego do mojego małego terminarza :)  Tylu Wielkich Ludzi zalega tam w oczekiwaniu na przegląd życiorysu, że będzie to wymagało nieco wysiłku...
 • Blanszeta:
  Fabrycy, Dodam, że Pluton musi być na MC, w żadnym razie Wenus - tylko Pluton.
  Oczywiście ja sprawdzę wydarzenia, może jutro to wrzucę.
Wojciech Jóźwiak   2021-06-26 08:46:01   [13611.364]  
Paško, Trnka, Vrána
Ja od lat mam zainstalowany antywirus firmy ESET. Założyciele: Peter Paško (ur. 18 maja 1955 w Trnawie) i Miroslav Trnka (ur. 29 marca 1961 tamże). W ramach promocji sąsiadów sugeruję, żeby ktoś z nas zapytał obu Wielkich Słowaków o czasy ich urodzenia. I jeszcze jeden sąsiad z południa: Jakub Vrána -- tym razem Czech, urodzony w Pradze, autor i założyciel genialnej aplikacji do obsługi baz danych "Adminer". Bez jego aplikacji nie byłoby ani AstroAkademii, ani wcześniej Taraki, niczego by nie było.
Blanszeta   2021-06-26 22:27:08   [13615.364]  
Hipoteza o ascendencie w Wadze Johna McAfee

Przejrzałam życiorys McAfee pod kątem tranzytów planet społecznych i pokoleniowych przez osie. Ponieważ nie dysponuję szczegółową biografią, dla większości wydarzeń znam tylko rok (!). Taka (nie)dokładność sprawia, że podpinają się one zarówno pod ascendent w końcówce Wagi jak i na początku Skorpiona, jednak powyższe zdjęcie jest najlepszym przykładem tego, że hipoteza o ascendencie w Wadze jest uzasadniona.
Kosmogram jest rektyfikowany tak, że ascendent jest w zasięgu punktu pięciokrotnego ognistego Wagi (triksterskiego), a MC w punkcie uranicznym Lwa w koniunkcji z Plutonem, w dniu śmierci to miejsce tranzytował Mars koniunkcją, Saturn opozycją, a Uran kwadraturą.
Jowisz na MC czerwiec 1967   -  1967 ukończenie studiów z matematyki na bardzo dobrej uczelni  Roanoke College w Wirginii,    

Jowisz na Asc  grudzień 1969 - lipiec 1970, Saturn na Desc. kwiecień 1969  - 1968 - 1970  praca dla NASA,

Pluton na Asc. listopad 1982 – sierpień 1984  - początek lat 80tych odejście żony, utrata pracy, dilerka, tatuaże,   1984 Anonimowi Alkoholicy,

Jowisz w III  ćwiartce od marca 1985 – lipca 1987 - praca w Lockeed Corporation przy tworzeniu oprogramowania rozpoznawania mowy, w 1986 po raz pierwszy zetknął się z wirusem Brain,

Jowisz na Desc. lipiec 1987 – luty 1988  - 1987 drugie małżeństwo, 1987 założenie McAfee Associates firmy mobilnej i stworzenie pierwszego programu antywirusowego Virus Scan – sukces finansowy,  1988 wydanie książki o wirusach,

Saturn na IC styczeń 1992 - 6.03.1992 skandal z Michelangelo, wirusem niszczącym twarde dyski,

Jowisz na Asc. październik 1993  1993 - wejście firmy McAfee Associates na giełdę,

Jowisz w I ćwiartce  -  1994 odejście z firmy i przymiarki do emerytury – zakup posiadłości w Kolorado, 1994 stworzenie komunikatora społecznościowego PowWow,

Neptun na IC  luty – grudzień 2001 - 2001 wydanie książek o jodze (łącznie 4),

Jowisz na MC (!?) wrzesień  2002 - 2002 rozwód,

Saturn na MC maj 2006 - 2006  firma zajmująca się wynajmowaniem motolotni - aerotrekkingiem, śmiertelny wypadek bratanka i klienta,      

Saturn IV ćwiartka, Jowisz I ćwiartka   - 2008 światowy kryzys finansowy i utrata dużej części majątku, przeprowadzka do Belize i prace nad „antybiotykiem”, ekscesy seksualne i korumpowanie miejscowych władz, wg współpracowniczki Allison Adonizio McAfee snuł plany nawet przejęcia władzy w Belize,

Saturn na Asc.  grudzień 2011 – wrzesień 2012  - paranoja, obsesja zagrożenia życia, a od listopada 2012 McAfee stał się rzeczywiście obiektem inwigilacji w związku z morderstwem na sąsiedzie  Greogorym  Faullu, w grudniu 2012 ucieczka do Gwatemali,

Saturn I ćwiartka, Jowisz III ćwiartka   - 2013 deportacja do USA, 2013 trzecie małżeństwo – z prostytutką Janice Dyson,    

Jowisz na MC  sierpień 2014 (?)- 16 maja 2014 przegrana sprawa o odszkodowanie za śmierć klienta Aerotrekking,    

 Jowisz IV ćwiartka, Saturn I ćwiartka - 2015 aresztowanie za jazdę pod wpływem i nielegalne posiadanie broni,  2016 konflikt z dziennikarką Nanette Burstein o dokument biograficzny Gringo,    2016 kandydowanie na stanowisko Prezydenta USA i przewodniczącego Partii Libertariańskiej,

Uran na Asc. czerwiec 2017 –marzec 2018, Jowisz na Asc.  wrzesień 2017 – okres wielkiej aktywności w mediach, 2017 spekulacje bitcoinami  (firma MGT), 2018 poszukiwany przez prokuraturę, ucieczka na wody międzynarodowe,

Saturn na IC  luty 2021 - 23 czerwca 2021 śmierć w więzieniu.          

Sagitari   2021-06-28 15:05:41   [13620.364]  
Być może John McAfee ...

Jeśli nie znamy godziny urodzenia możemy próbować ją określić wykorzystując poniższy sposób. Dla dnia urodzenia należy prześledzić tranzyt Asc i Mc. Poniższy rysunek przedstawia pozycje tych punktów kardynalanych dla John'a McAfee (czas w GMT!).W tabeli poniżej podano wartości liczbowe pozycji Asc i Mc dla poszczególnych godzin, dodatkowo zamieszczono pozycję Księżyca.


Na powyższy rysunek możemy nanieść kosmogram wydarzenia i korelować pozycje planet tego kosmogramu z prawdopodobnymi pozycjami punktów kardynalnych, Jeśli znamy właściciela rektyfikowanego kosmogramu (bądź jego życiorys ) to możemy, analizując wydarzenia w jego życiu, porażki i sukcesy, partnerskie relacje, w kolejnych krokach określić prawdopodobną godzinę urodzenia. Jest to pracochłonne ale nie niemożliwe.

Z informacji dostępnych w internecie wiadomo, że:

I – gdy John miał 15 lat zmarł jego ojciec (zastrzelił się z pistoletu), czyli w 1960r,

II – w 1968r, w trakcie studiów doktoranckich, zostaje usunięty z uczelni gdy wychodzi na jaw jego romans ze studentką – pierwszy związek małżeński,

III – w 1987r drugi związek małżeński i założenie firmy McAfee,

IV – w 2002r rozwód,

V – w 2013r trzeci związek małżeński,

VI 23.06.2021r śmierć.

Na ogół podczas tego typu wydarzeń Saturn zaznacza swoją obecność w pobliżu punktów kardynalnych. Poniższy rysunek przedstawia drogi Saturna na tle kosmogramu w powyższych latach – zaznaczone odpowiednio od I do VI. Dodatkowo, kolorem niebieskim zaznaczono drogę Jowisza w roku powstania firmy.Jeśli przyjąć godzinę urodzenia 12 (11 na rysunku) wówczas Asc znajduje się w pobliżu 20º Skorpiona. Lilith jest wówczas w 12 domu a ta pozycja może wskazywać na pobyt w więzieniu (pod koniec życia i wcześniejsze kłopoty z prawem). MC dla godziny 11 znajduje się wówczas w pobliży 8º znaku Panny w we władaniu Merkurego. W dodatku w strefie MC znajduje się Merkury. Ta zaś pozycja MC koreluje dobrze z tym czym McAfee się zajmował.

Śmierci towarzyszy obecność Urana w strefie Dsc oraz Saturna w obszarze drogi księżyca w dniu 18.09.1947. Jednak to nie wystarcza by „usprawiedliwić” fakt smierci.

Przy godzinie urodzenia 12 (11 na rysunku), żaden z punktów kardynalnych nie jest „atakowany” przez Saturna podczas powyższych tranzytów.

Przy godzinie urodzenia 13:30 Asc lokuje się w pobliżu 15º Strzelca. Saturn przechodzi przez strefę Asc w 1986/87 roku, co wydaje się dobrze korelować z zawarciem związku małżeńskiego i powstaniem firmy McAfee – Saturn stawia tu wyzwania. Dsc znajduje się wówczas w Znaku Bliźniąt, a w jego strefie lokuje się Saturn podczas rozwodu w 2002r. Natalny Uran, przy tej godzinie urodzenia, znajduje się wówczas w pobliżu Dsc, co daje nam uraniczną osobowość.

MC w tym przypadku lokuje się w pobliżu 20º Wagi (w dekanacie Urana) z bardzo słabym wpływem koniunkcji Jowisz/Neptun na strefę MC. Potwierdzenie takiej godziny urodzenia może płynąć od tranzytującego w 1986/87 roku Jowisza (kolor niebieski) , który wówczas przemieszczałby się przez strefę IC – udzielając wsparcia dla nowego związku małżeńskiego.

Śmierci Jona towarzyszy obecność Saturna w strefie Księżyca natalnego. Krzywa VI przedstawia drogę Saturna w przedziale czasu od 18.09.2020 do 18.09.2021r. Gdyby przyjąć godzinę urodzenia około 17:50 (16:50) wówczas na dzień śmierci Saturn tworzyłby ścisłą koniunkcję z Księżycem matalnym. Przy tej godzinie urodzenia Księżyc znajduje się bardzo blisko Asc, i równie blisko Dsc Pluton.

Mamy zatem osobowość księżycowo/plutoniczną. Asc jest w znaku Wodnika, w drugim dekanacie o zabarwieniu Merkurego/Bliźniąt. Być może to położenia koreluje z tym, że John chwalił się, że ma 47 dzieci. Pomocna, w tym przedsięwzięciu, byłaby wówczas Wenus, która znajdowałaby się w strefie Dsc. Interesująco wygląda wówczas tranzyt Saturna w 2013r, kiedy to John zawiera trzeci związek małżeński (z byłą prostytutką – Saturn przechodzi wówczas przez strefę Lilith natalnej!). Mająca wówczas miejsce kwadratura do osi Asc/Dsc położenie tej osi mogłaby potwierdzać.

MC położone w znaku Strzelca na pograniczu dekanatów Jowisza i Barana daje konsekwencję i energię do bycia w świcie. Wsparcie płynie wówczas również przez sekstyl od koniunkcji Jowisz/Nepun. W strefie IC lokuje się wówczas Uran, co nie daje gwarancji stabilności związków partnerskich. Uran przekazuje również, przez trygon, swoją nieprzewidywalność strefie Asc.

Poniższy rysunek przedstawia kosmogram John'a obliczony na godzinę 17:50 (strefa 1)Na zewnątrz kosmogramu zaznaczono pozycję elementów kosmogramu na dzień śmierci.

Dosyć ciekawie wygląda tu zdublowanie koniunkcji: Saturn/ Księżyc natalny na Asc i Księzyc/Węzeł południowy Księżyca ma MC. Położenie osi węzłów Księżyca na osi MC/IC nie staje się wówczas przypadkowe, gdyż oś węzłów natalnych tworzy w kosmogramie natalnym z koniunkcją Jowisz/Neptun strukturę T-kwadrat.


Oczywiście, prezentowane tu rozważania nie wyczerpują tematu rektyfikacji kosmogramu. Ilość dostępnych danych dotyczących życia Johna McAfee jest jednak dosyć ograniczona.

Dla każdej z podanych powyżej godzin należałoby sporządzić portret astrologiczny a następnie psychologiczny i sprawdzić ich zgodność. Zostawiam to zadanie bieglejszym ode mnie osobom.   

Blanszeta   2021-06-28 19:28:56   [13638.364]  
Sagitari, wyróżniłeś sześć wydarzeń z

Sagitari, wyróżniłeś sześć wydarzeń z życiorysu McAfee i  np. cztery z nich dotyczą jego związków partnerskich.  Robisz założenie, że zgodnie z cyklem Saturna, ta planeta tranzytuje osie  w czasie takich wydarzeń. Ale  nie jest tak, że momenty małżeństwa są w ten sposób akcentowane u każdej osoby. Np.  tylko drugie moje małżeństwo wypadło, gdy Saturn tranzytował descendent, pierwsze miało miejsce przy przejściu Jowisza przez ascendent, a Saturn był wtedy „nigdzie” tzn. w 7 stopniu Koziorożca. Również w horoskopie mojego męża Saturn w chwili małżeństwa był już 10 stopni za IC, natomiast w jego horoskopie Saturn na descendencie zaakcentował nasze wspólne zamieszkanie „na kocią łapę”. Założyłeś, że u McAfeego choć jedno takie wydarzenie musiało znaleźć swoje odbicie w tranzycie Saturna i to jest ok.

Pozycja Lilith w 12 domu zapewne może, choć nie musi, sygnifikować więzienie, niestety znam tylko odwrotny przypadek, gdy kryminalista nie miał Lilith w 12 domu :)

Pozycja 12 (11) z Merkurym na MC, jak pewnie zauważasz, nie jest przekonująca.

Pozycja 13:30 z ascendentem w Strzelcu akcentuje descendentem Urana, ale Plutona zaznacza tylko opozycją z Księżycem, a ten Pluton zasługuje na więcej. Ta pozycja  tranzytem Saturna w 2002 daje jakieś wytłumaczenie  rozwodu, czego nie znalazłam (ale też głęboko dotąd nie szukałam) przy swojej hipotezie ascendentu w Wadze.

Pozycja z ascendentem 23 stopniu Koziorożca przynosi natalnego Saturna na descendencie i  niczego nie daje.

Pozycja 17:50 (16:50) z ascendentem na początku Wodnika, a przede wszystkim z Księżycem na ascendencie jest interesująca ze względu uwagę o Lilith sygnifikującej prostytutkę (co do interpretacji kwadratury Saturna jako inicjującej zawarcie małżeństwa nie mam w ogóle przekonania), ale tak położony Księżyc wybijałby się w charakterystyce Johna, a on po prostu empatyczny nie był. Natomiast przy tym wariancie horoskopu mamy szczególnie zaznaczoną Plutonem i Wenus sferę  związków, a jeśli rozważymy również Urana, o którym pisałeś,  i jego trygon do Księżyca to mamy aż nadmiar informacji na ten temat. Faktycznie związki McAfeego miały charakter plutoniczny (pierwszy z nich rozpadł się w okresie narkotykowo-alkoholowym, trzeci był z prostytutką, a w okresie belizyjskim jego relacje kobietami  opierały się na skrajnej przemocy z próbami morderstwa z ich strony). Bardzo ładna jest też ta symetria Księżyców, Saturna i osi w dniu śmierci.   Ale nie przekonuje mnie ta wersja horoskopu ze względu pozycję  Księżyca właśnie na ascendencie.

 • Blanszeta:

  Sagitari, ponieważ więcej uwagi poświęciłeś hipotezie z Księżycem na ascendencie, naniosłam na ten kosmogram, dla jasnego obrazu,  pozycje Saturna i  jedną Jowisza wyróżnionych  przez  Ciebie sześciu wydarzeń.  Nie ma korelacji tych pozycji z osiami, a przecież choć jedno małżeństwo musiałoby się jakoś zaznaczyć.

 • Sagitari: Nie upieram się przy żadnej ze wskazanych godzin urodzenia. Pokazuję metodę i to wszystko. 

  Nie tylko Saturnem kosmogram żyje. Dla każdego kosmogramu można wskazać takie tranzyty, które nie korelują z wydarzeniami.
  Trzecie małżeństwo V - podczas kwadratury do osi Asc/Dsc.
  Piotrowski w swojej książce poświęconej Lilith wskazuje na możliwość! więzienia przy Lilith w 12 domu a nie na to, że każda osoba z taką pozycją wyląduje w więzieniu. :-)
  W astrologii większość interpretacji jest prawdopodobna, lub działa na zasadzie albo ...., albo ....
  A jaka jest Twoja propozycja w temacie godziny urodzenia John'a McAfee?
 • Blanszeta: Ascendent w Wadze. Jutro mam mediacje i nie zdążę, ale pojutrze naniosę sobie wydarzenia na kosmogram i pomedytuję jeszcze krytycznie nad swoją wersją.
 • Sagitari: Asc w Wadze jest w przedziale czasu od około 6:20 do 9:15 GMT. Przedział czasu prawie trzy godziny! W tym czasie MC wędruje od około 0 stopni Raka do około 15 stopnia Lwa!
  Powodzenia w mediacjach :).
 • Blanszeta:
  Sagitari, moja teoria:  MC dokładnie tam, gdzie w dniu śmierci był Mars, na tym MC Pluton, Księżyc dokładnie w IC, tam był w dniu śmierci Saturn, do tego kwadratura do obu miejsc tranzytującego Urana. Wtedy Ascendent wypada w zasięgu punktu pięciokrotnego ognistego w Wadze, w który wierzę, bo mam tam Słońce i wiem, że działa. Działa jak prowokator i wojownik. Czuje się pewny siebie. Nikogo się nie boi. Dużo blefuje.
  Niestety zapewne z mediacji będą nici, bo pod pretestem  pokoju za wszelką cenę, będą na moją stronę czynione naciski bez ustępstw drugiej strony.  Udział w tym spotkaniu to dla nas formalność, niestety taka jest teraz polityka wymiaru sprawiedliwości, żeby mediacje proponować. Dodam tylko, że nie ja wniosłam pozew. Ale dzięki.
  Dopisek:  W dniu rozprawy sądowej po mediacjach  Lilith będzie w MC w czasie tego wydarzenia, a Pluton tego dnia ściśle tranzytuje moje MC  :D
 • Fabrycy: Sporo materiału o McAfee'm wisi na YT - obejrzałem film, który omawiał jego biografię i zawierał także fragmenty wywiadów czy oświadczeń, których McAfee w ostatnim dziesięcioleciu udzielał czy wrzucał do sieci. Przedstawiał się tam jako (przede wszystkim) twórca firmy McAfee (pakiet antywirusowy), choć firmę porzucił w atmosferze konfliktu w 1994r (!). Wydało mi się to czymś typowym dla ascendentyka: Ja jako firma. 
Blanszeta   2021-06-30 15:40:08   [13634.364]  
Spekulacje co do osi Johna McAfee ciąg dalszy
Naniosłam wydarzenia z życia McAfee na układ planet urodzenia McAfee bez sugestii co do osi. Mamy gorące strefy.
 

Johne McAfee był (jest) postrzegany jako ekscentryczny biznesmen, programista, twórca pierwszego antywirusa, narkoman i alkoholik w młodości, człowiek posługujący się oszustwem, a  nawet przemocą,  o libertariańskich poglądach, nawet kandydujący na prezydenta USA.  Taka charakterystyka angażuje większość planet horoskopu i  to komplikuje zadanie rektyfikacji.  

Wytypowałam 7 gorących punktów.  Można przez nie przeprowadzić 3 osie, a zagęszczenie w Pannie składam na karb tranzytów przez Słońce. Jeśli każdą z osi traktować kolejno jako Asc., Mc, Desc. i IC daje nam to 12 wersji  kosmogramu, ale w rzeczywistości wersji opartych na tych gorących punktach jest 7.

Poniżej przedstawiam te wersje.

1.  Asc. końcówka Barana, MC ok.11 Koziorożca, Mars na IC

Tu mamy Marsem w Raku zaakcentowaną tylko obronność.

2. Uran na Asc. w Bliźniętach, Księżyc na MC w Wodniku, Pluton na IC

Ta wersja akcentuje jego niezależność i wynalazczość,  realizacje w sferze bezpieczeństwa i jego ciemną stronę.

3. Pluton na Asc. w Lwie, Księżyc pod Desc. w Wodniku

Myślę, że przy takim położeniu Plutona, o którym wiemy, jak się manifestował, nikt nie głosowałby za jego nominacjami politycznymi.  

Blanszeta   2021-07-01 20:39:17   [13631.364]  
4. Słońce na Asc....

4. Słońce na Asc. w Pannie,  Uran w Bliżniętach na MC

Tu mamy przede wszystkim technika programatora.

5. Ascendent w Wadze lub na początku Skorpiona, Pluton w Lwie na MC, Księżyc  w Wodniku na IC

Tutaj mamy zaakcentowaną obsesję na punkcie obronności, kwestionowanie autorytetów, siłę woli i mroczne strony życiorysu.

6.  Asc. w Strzelcu,  Merkury w Bliźniętach na Desc.

Tu mamy człowieka aktywnego, a nawet lekkoducha z niestabilnymi związkami.

7. Hipoteza Sagitariego:  Księżyc na Asc. w Wodniku, Pluton w Lwie na Desc., Uran w Bliźniętach na IC

Tu komunikację za pomocą nowych technologii i przemoc w kontaktach.

Ponieważ zawierane związki partnerskie najczęściej tranzytami akcentują oś Asc. – Desc. to, jak poprzednio,  opowiadam się za wersją z Ascendentem w końcówce Wagi, nawet nie na początku Skorpiona, a to ze względu na wygląd fizyczny McAfeego.

Blanszeta   2021-07-01 21:09:40   [13633.364]  
(Notka techniczna)
(---)
 • Wojciech Jóźwiak: Nie dziwię, że obcina, Blanszeto, ponieważ zastosowałaś zupełnie szaleńcze formatowanie tekstu. Próbka niżej.  Tego nic nie odczyta prócz tego edytora w którym to robiłaś. Muszę udostępnić program odśmieciacz tekstów, ale to nie od razu.
 • Blanszeta: Oj, w jakim programie przygotowywać wstępnie teksty? Używam teraz Word 2007 :/
 • Wojciech Jóźwiak:
  A) Czy TERAZ (od godz. 10:15) lepiej? --- Sprawdź proszę cały wątek "McAfee" (364).
  B) Word jest ok, jeśli tekst przepuścisz przez odwordzanie.
 • Wojciech Jóźwiak: Opcję odwordzania zainstaluję, ale potrzebuję na to chwili czasu i spokoju, a tego chwilowo nie mam, bo Sło. w Raku i jeże atakują. Wchodzą na teren dla psów i muszę je rozdzielać/ratować.
 • Blanszeta:
  Jeśli psy dostają jedzenie na dworze, to jeże to wabi. 
  W notce [13634.364]  chciałabym wstawić diagram ze strzałkami z tej notki nad tabelką między "to komplikuje zadanie rektyfikacji." a "Wytypowałam 7 gorących punktów."
  I na samym końcu [13631.364]   pod hipotezą Sagitariego: "Ponieważ zawierane związki partnerskie najczęściej tranzytami akcentują oś Asc. – Desc. to, jak poprzednio,  opowiadam się za wersją z Ascendentem w końcówce Wagi, nawet nie na początku Skorpiona, a to ze względu na wygląd fizyczny McAfeego."
 • Blanszeta: Sama bym to zrobiła, ale zniknął ołówek przy moim nicku w tych notkach i nie mogę edytować.
 • Fabrycy: @Blanszeta: zajęłaś się McAfee'm z iście plutonicznym zaangażowaniem - zgodnie ze swoimi własnymi tranzytami, rzecz jasna ;-) 
 • Blanszeta: Fabrycy, dziś mi się śniło, że powinnam  zanalizować  McAfee jako Plutonika: gdzie był dokładnie Pluton w czasie jego życia, wszystkie aspekty, ale chyba dam sobie spokój, bo do pracy dyplomowej wzięłam Paula Klee i mam 1000 stron (3 książki) po angielsku do zanalizowania o nim (po polsku też trochę, ale to już będzie pikuś).
 • Wojciech Jóźwiak: Blanszeto: *Sama bym to zrobiła, ale zniknął ołówek przy moim nicku w tych notkach i nie mogę edytować.* --- Ale właczył się przycisk "Popraw". Na dole, poniżej dyskusji. (To jest mało logiczne, ale mam w szybkim planie ulogicznienie dopisków i korekt.) // Psy nie jadają na dworze.
 • Blanszeta: Ok, wyszło nie całkiem jak chciałam, bo notka [13631.364] nadal nie ma dla mnie przycisku "popraw" czy "dopisz" i wstawiłam zdanie gdzie indziej, ale niech tak będzie. Tę notkę techniczną "Zrobił się bałagan" można w takim razie usunąć. Dziękuję.
 • Wojciech Jóźwiak:
  Blanszeto, takie przyciski powinnaś widzieć na końcu notki (pod subnotkami): • Blanszeta:
  Wiem, bo skorzystałam z tych przycisków w notce [13634.364] dziś w południe jak tylko się pojawiły, bo wczoraj wieczorem ich nie miałam.
  Pod większością notek mam takie przyciski, ale akurat pod [13631.364] nie mam. Ołówka tam też nie mam. Ale tylko tu jest problem, bo sprawdziłam w innych wątkach i tam jest ok, więc ogólnie proszę się już tym nie kłopotać.
 • Blanszeta: O, rzeczone przyciski pojawiły się! Już wszystko poprawiłam i jest jak chciałam. Dziękuję!
 • Wojciech Jóźwiak: Ok! Cieszę się też, Blanszeto, :)
Sagitari   2021-07-02 18:23:02   [13640.364]  
Kończąc

Załóżmy, że Asc znajduje się na pozycji Księżyca natalnego – opcja 7 u Blanszety. Co może jeszcze uprawdopodobnić takie położenie?

Przy rektyfikacji kosmogramu nie tylko tranzyty mogą być pomocne ale i progresje oraz dyrekcje. Rozważmy III cykl progresywnego Księżyca (progresje sekundarne, w których mamy równoważnik: 1 dzień = 1 rok życia. Ponieważ cykl trwa 28-29 dni to, biorąc pod uwagę wiek John'a analizujemy trzeci cykl. W dniu śmierci progresywny Księżyc przebywał w znaku Skorpiona, który to znak, w klasycznej astrologi, jest ekwiwalentem domu ósmego, często określanego domem śmierci. Władcą domu ósmego jest para Mars/Pluton. Księżyc w progresjach sekundarnych podobny jest do tranzytującego Saturna, ten zaś często określany jest jako Strażnik Czasu.

Poniżej przedział czasu podczas którego progresywny Księżyc przemieszcza się przez znak Skorpiona w III cyklu i równoważny mu teraźniejszy przedział czasu.


Podczas wędrówki przez znak Skorpiona progresywny Księżyc tworzy kilka aspektów z progresywnymi planetami – opisując w ten sposób jakość progresywnego czasu. Przedstawiają je poniższe rysunki:


Te aspekty to:

 1. Trygon do węzła północnego Księżyca. Ponieważ ten węzeł podobny jest do kierunkowskazu wyznaczającego cel w życiu to w tym przypadku wydaje się kierować uwagę, przez fakt bycia w trzecim dekanacie znaku Bliźniąt na znak Wodnika,

 2. Kwadratura do Marsa – aspekt wyzwania i podkreślenie progresji przez znak Skorpiona,

 3. Koniunkcja z Lilith (rzeczywistą) może wskazywać na dojście do głosu „ciemnej strony naszego życia”

 4. Kwadratura do Plutona!, i Księżyca natalnego. Trudne aspekty niosące niepowodzenia, utratę honoru, kłopoty z prawem. Czas zagrażający zdrowiu a nawet życiu. Ta kwadratura uściśla się 02.12.1945 o 05:21 co odpowiada dacie 05.10.2020r. W tedy to ma miejsce aresztowania Johna w Hiszpanii i uwięzienie połączone z oczekiwaniem na ekstradycję do USA. W zasadzie to, to wydarzenie jest początkiem – przyczyną śmierci John'a. Tranzytujący Saturn, na pozycji stacjonarnej, znajdował się wówczas w pobliżu 25º Koziorożca i razem z Saturnem oraz Słońcem natalnym utworzył strukturę palca bożego. Będąc na wierzchołku tworzył jednocześnie opozycję do Wenus natalnej. Nie był to dobry czas dla John'a.

 5. Śmierć następuje gdy progresywny Księżyc zbliża się do trygonu z Saturnem zaś tranzytujący Saturn uściśla koniunkcję z Księżycem natalnym i Asc.


Takie położenia Asc wydaje się potwierdzać również pozycja progresywnego Słońca na MC podczas aresztowania.

Jeżeli wykorzystamy dyrekcje a zwłaszcza metodę wykorzystującą tzw. miarę śmierci = 0.25º/rok życia, to wówczas dyrekcyjny Saturn (z indeksem dś) znajduje się w koniunkcji z Plutonem i w pobliżu Dsc, zaś dyrekcyjny Uran tworzy pięciominutową koniunkcję z Marsem natalnym oraz dodatkowo z węzłem północnym Księżyca. Mars i Pluton to melefiki a koniunkcja nie koniecznie może być aspektem harmonijnym.

Jeśli założymy, że Asc znajduje się w pobliżu 25º Wagi to, analizując progresje możemy stwierdzić, że progresywny Księżyc przechodził przez ten punkt w połowie 2019r tworząc jednocześnie ostatni aspekt podczas tego przejścia – kwadraturę do Saturna. Siedem z dziewięciu aspektów, które tworzy wówczas progresywny Księżyc to aspekty harmonijne, zatem i nic tragicznego w życiu John'a się nie wydarza.

Cóż, pytanie o godzinę urodzenia John'a McAfee pozostaje otwarte.


Wojciech Jóźwiak   2021-07-02 23:20:04   [13643.364]  
Jak się mówi McAfee?
Ten ang. nieustannie mnie zaskakuje. Nie wiedziałem, że McAfee czyta się ˈmækəfiː -- i nigdy bym się nie domyślił. :(
 • Jutrzenka: Też go zabili z zazdrości bo miał wszystkie planety na górze.
 • Blanszeta: Jutrzenko, właśnie nie rozstrzygnęliśmy, gdzie miał wszystkie planety.
 • Jutrzenka: To ten kosmogram co widziałam byl zły? Wiekszość było na górze a jego zainteresowania szerekie i innowatorskie o tym świadczą że był na wyższym poziomie świadomości.
 • Jutrzenka: Ciekawe czy miał covida? Bo podobno osoby w 5d i zmierzające do 5d są mniej podatne na zarazki. Najbardziej choruja te w 3d i samotni niskozarabiający męzczyźni wg badań.
 • Jutrzenka: Tak mój brat też jest lekkoduch. Miał nadzieje,że najmłodszy syn mu nigdy nie dorośnie. No to rzucił szkołę i zamieszkał z dziewczyną wedle życzeń ojca. Zresztą wszystkie dzieci szybko z kimś mieszkają. Taki trend po mamusi,która w wieku 21 lat złapała tatusia. Przed ślubem mówiła że chce mieć 5 dzieci a potem każda ciąża to wpadka:( A mnie się wydaje że umacnianie pozycji małżeńskiej.
 • Jutrzenka: Tak trzeba isc na spacer bo jestem wrogiem publicznym nr 1 tak jak Tusk.
Pisz komentarz  tytuł:

Link do tego wątku forum: McAfee .364