Letnie konsultacje 2021 .363


Wojciech Jóźwiak   2021-07-21 08:55:15   [13731.363]  
Sporny czas uro. Joan Rowling
Tydzień temu mówiąc o progresjach, zilustrowałem kosmogramem Joan Rowling, autorki Harry Pottera. Faktycznie, jak zauważył Ktoś z Was, był to błędny kosmogram i Rowling ma  ascendent w Wodniku. ("podobno ma w Wodniku".)
Astro Data Bank pisze więcej: czas urodzenia Rowling znany jest z jednego przekazu:
"On 19 January 2017, in reply to the question "Can you tell us your ascendant sign?" she tweeted "Aquarius". Between 20:32 and 21:40 her Ascendant is Aquarius. At 21:10 it is 15° Aquarius, which has been adopted as rectified time here."
Czyli pisarka raz jeden na Twitterze rzuciła, że ma asc, w Wodniku i na tej podstawie przyjęto czas uro. taki, żeby asc. był w połowie Wodnika. Dlatego Roden Rating = C.
Tamtą moją ilustrację z wykładu -- odwołuję.
Wojciech Jóźwiak   2021-07-21 10:40:44   [13732.363]  
Do Dorki116: o planetach nie na osiach
Omówię temat "Analiza horoskopu, gdy nie ma planety na osi". Zgłosiła KatarzynaW, ale KatarzynaW ma 2 planety na osiach, więc jej horoskopu nie użyję jako ilustracji.

Do Dorki116: Dorko, domyślam się, że nie masz zastrzeżeń, żebym Twój kosmogram przedstawił jako przykład "bez planet na osi"?

Przykładem horoskopu "każda oś z planetą" będzie Kot Behemot, który temat zgłosił.

 • Dorka116: Jasne! Jestem podekscytowana!
 • Wojciech Jóźwiak: Dzięki. Super. :)
Wojciech Jóźwiak   2021-07-21 20:42:17   [13733.363]  
Ilustracje do konsultacji 21 lipca: Kosmogramy bez planet na osiach
21 lipca

21 lipca

21 lipca
 • KatarzynaW: Niestety nie mogłam być, odsłucham nagranie trochę później.
 • TygrysMaj: A kiedy nagranie się pojawi? Tematy ciekawe
 • Wojciech Jóźwiak: Ależ TygrysMaj! Link do nagrania jest od wczoraj na stronie tytułowej Akademia Astrologii
  tam gdzie zwykle.
 • TygrysMaj: Przepraszam ale szukam wszędzie i nie mogę znaleźć! A propos kosmogramu M. Wojciechowskiej - mój jest identyczny z drobnymi odchyleniami!
 • Wojciech Jóźwiak: Różnica jednego dnia urodzenia, prawda?
 • Lola: @TygrysMaj! rzeczywiście masz bardzo wiele wspólnego z Martyną :)). Mam nadzieję, że to nie jest dla Ciebie obraza. Widzisz wspólne cechy, masz podobne zainteresowania czy może żyjesz na krawędzi? :) Bardzo ciekawe, napisze coś więcej.
Wojciech Jóźwiak   2021-07-21 20:43:33   [13734.363]  
Ilustracje do konsultacji 21 lipca: Na każdej osi planeta
21 lipca

21 lipca

 • Egna: Kocie Behemocie, to co bardzo zwróciło moja uwagę w Teoim kosmogramie, to bardzo, bardzo silna obstawa żywiołu ziemi. Aż 7 planet jest w ziemskich znakach. Niewiele też brakuje, by Jowisz, Uran+Pluton oraz Wenus+Merkury stworzyły Wielki Trygon. Wenus z Merkurym go trochę rozwadniają. Ten trygon dodatkowo wzmacnia (wzmocniłby, gdyby był ścisły?) Jowisza. Niemniej jednak, jeśli jeszcze dodać ten Księżyc w 0 Panny, to naprawdę przepotężnie ziemski horoskop. Jak to u siebie widzisz? 
 • Beata: Ja bym chciała wiedzieć co oznacza Ra Uru Hu
 • Beata: i kto to jest Ziaberzy, który dzisiaj ma urodziny.
 • Beata: Miałam niedawno zderzenie z sarną ale delikatne bo pobiegła dalej tylko lampa od kierunkowskazu mi wypadła ale to nic bo skleiłam taśmą i sie trzyma,
 • Wojciech Jóźwiak:
  Ra Uru Hu -- co to znaczy, tylko sam Krakower pewnie wiedział, albo i nie. Zdaje się, że to pochodzi z objawienia.
  Ziaberzy to jedna z wielu osób, które się zapisują/zapisały do AA ale nie korzystają. Do tej pory tylko 18 razy otwierał którąkolwiek stronę AA.
  Odpowiedź Kota Behemota i jego auto-prezentację podniosłem do notki i przez to przesunęła się w dół czyli w kierunku nowości.
Wojciech Jóźwiak   2021-07-21 20:44:46   [13735.363]  
Ilustracje do konsultacji 21 lipca: Wydarzenia światowe
21 lipca
 • KatarzynaW: Do wątków kosmicznych w czasie ostatniego półkrzyża myślę że warto by dodać pierwszy lot nie-astronauty w kosmos. Początek turystyki kosmicznej.
  https://www.aljazeera.com/economy/2021/7/13/billionaires-and-their-spaceships-what-next-for-space-tourism

  Co do Polski jako szarej strefy Europy... Myślę, że już dawno nią jest. W mediach różnych zachodnich, niemieckich i nie tylko, Polska już dawno funkcjonuje jako największy wrzód Unii. I jedyne co tłumaczy, że tak długo nas trzymają, to tak naprawdę właśnie to, że trochę oddzielamy od tego dzikiego wschodu.
Wojciech Jóźwiak   2021-07-22 09:15:08   [13736.363]  
Następne webinaria w lipcu, sierpniu i wrześniu
Witam.
W dwie następne środy -- 28 lipca i 4 sierpnia -- nie będę prowadzić webinariów.
Pozostałe 3 środy sierpniowe (11, 18, 25) -- na razie pozostawiam do zaplanowania. Możliwe, że niektóre z tych terminów wykorzystam i o czymś opowiem, zależnie od Waszego zainteresowania. :)
1 września planuję wykład przedwstępny w nowym cyklu 2021/22.
8 września: początek, pierwsze webinarium z cyklu 21/22 (Kursy w AstroAkademii od jesieni 2021 do wiosny 2022).

KatarzynaW   2021-07-22 15:59:41   [13739.363]  
Pytanie proste
Kolejne pytanie z cyklu podstawowych- prostackich.
Czy to jest tak, że jak jest tranzyt, to planeta która tranzytuje mówi o obszarze z zewnątrz który coś robi z naszym obszarem wewnątrz (i o tym mówi ta tranzytowana planeta)??
Czy zupełnie to nie ma nic wspólnego.
Czy może to jeszcze zależy od aspektu.
...
 • Lola: Podpinam się pod to pytanie, a co :) Mam wrażenie ( na podstawie własnych obserwacji, że jeśli dodatkowo mamy tam punkt, który jest aspektowany to tranzyt może przyjmować energię tego aspektu.
 • KatarzynaW: To jeszcze dołożę może pytanie odnośnie bieżących układów planet i aspektów: czy to rzeczywiście ma znaczenie która planeta "przyszła" do której? Np. czy to ma znaczenie i robi różnicę, że w  lutym w kwadraturze Saturn- Uran w lutym to Saturn dołączył do Urana, a ostatnio chyba jednak Uran do Saturna? Czyli że np. wtedy bardziej przyszły ograniczenia na wolność, a ostatnio bardziej rewolucja na stare porządki? Albo czy może tu ma jednak bardziej znaczenie, która planeta jest w ogóle wolniejsza albo szybsza?
  Np. w Tajlandii są potężne protesty antyrządowe, i są bardzo krwawo tłumione. Są kolejne fazy tych protestów i możnaby to pobadać, ale zdaje się, że tym razem, w czerwcu, zaczęło się od Urana.. (Temat LGBT też tam jest na rzeczy).
  https://en.wikipedia.org/wiki/2020%E2%80%932021_Thai_protests


 • Wojciech Jóźwiak: Odpowiadam. KatarzynaW, pytanie 1: -- Nie wiem. Nie patrzyłem na tranzyty i ich wydarzenia wg tego klucza. I nie wiem, czy ktokolwiek patrzył. Zalecam, Katarzyno, żebyś sama to badała i wyciągała wnioski. :)
  Lola: -- Potwierdzam. Tylko bym powiedział raczej "planeta aspektowana", a nie "punkt aspektowany". Tak: planeta która zostaje uaktywniona przez tranzyt, "wnosi ze sobą" także to, co jest zakodowane w jej aspektach.
  KatarzynaW, pytanie 2: -- Nie wiem. Obawiam się, że są to takie subtelności, które są "poza zasięgiem". Nie da się aż tak dokładnie "przetłumaczyć" wydarzeń na ziemi na konfiguracje i ruchy planet.
 • KatarzynaW: Dziękuję Wojciechu, będę się przyglądać. Wypłynelo to przy okazji dyskusji o koniunkcji Mars Wenus i zastanawiam się od czasu do czasu od tego czasu. (Czy obie planety biorą od siebie, czy Wenus od Marsa, skoro to ona do niego weszła).

  A pytanie Loli trochę inaczej zrozumiałam...hmm
 • Lola: Dziękuje, napisałam punkt ponieważ w moim przypadku a pisałam o konkretnym przeżytym tranzycie (najaktywniejsze przy tranzytach jest okolice 0 Byka, a nawet bardziej midpoint Księżyca i Słońca okolice 2-3 Stopnie Byka. Pisze tu o kon. Urana i Marsa do tego punktu. W innym przypadku może być także planeta oczywiście.
Wojciech Jóźwiak   2021-07-23 10:10:27   [13742.363]  
Autobiograficzny wpis Kota B. przeniesiony
Auto-prezentacyjny wpis Kota Behemota (oryginalnie wpisany jako subnotka) przeniosłem do wątku "343. Rok 2021 u mnie". Dlaczego: bo ten wątek, "Letnie konsultacje" jest dostępny-czytalny bez logowania, wszystko co tutaj jest, jest widoczne z e-ulicy, żadnych chroniących kotar, wszystko na wierzchu. Co poznasz po zielonym kółku w lewym górnym rogu. Kilka wątków forum ma taką dostępność -- są otwarte -- bo mają działać jako zachęta oraz są indeksowane przez Google i inne. Wątki zamknięte, widoczne-czytalne tylko po zalogowaniu, mają kółko żółte. Prócz tego mogą jeszcze być wątki z czerwonym kółkiem, dostępne imiennie, tylko dla uprawnionych zalogowanych. W ostatnich latach tej opcji nie używałem, ale możliwe, że kurs zaawansowany od września 21 będzie odbywać się w takim poufnym środowisku.
Jeszcze co do przeniesienia wpisu Kota Behemota do "żółtej" strefy. W tym, co pisałeś, Kocie B., o sobie, nie było żadnych tajemnic ani momentów drażliwych, masz mocny pseudonim, ale... lepiej na zimne dmuchać.

W ogóle to użalę się, że postęp internetu zmienił styl i sposób uprawiania astrologii i uczenia astrologii. W danych czasach, kiedy spotykaliśmy się w prywatnych lokalach w małych i zaufanych grupach na żywo i face-to-face, można było swobodnie astroplotkować o kimkolwiek. Można było do ilustrowania astrologicznych tez  wykorzystywać horoskopy swoich znajomych lub rodziny.  Teraz nie można. Internet pamięta. (Miłosz.)
Wojciech Jóźwiak   2021-07-28 17:15:09   [13755.363]  
Dzisiaj nie ma webinarium
Przypominam, że dzisiaj, środa 28 lipca 21, nie ma webinarium. Za tydzień też nie -- robię krótkie wakacje, a właściwie potrzebuję dodatkowego czasu na przystosowanie oskryptowania do następnego cyklu od jesieni.
KatarzynaW   2021-07-31 23:50:12   [13762.363]  
BI- ASTRIA

Wojciechu, już wcześniej pisałam, powyżej, z prośbą o bliższe przyglądanie się powiązaniom między parami planet. Przypomniałam sobie,  że określasz to chyba bi- astrią. Może byłby możliwy powrót do bi- astrii w niedalekiej przyszłości? Np. w ramach konsultacji albo nowego roku szkolnego?

I czy byłoby możliwe przy okazji przyjrzeniu się takiemu tematowi jak „znoszenie się”. Kiedy + i + wynosi minus?  Np. nadmiar wody/emocji skutkujący w znieczulicy, nadmiar powietrza w głupocie, itp…  
Ja np. przy dużej ilości powietrza mam bardzo mały zasób słownictwa i często w ogóle brakuje mi słów. Podobno miewają tak osoby dwujęzyczne, że w żadnym języku nie mówią tak naprawdę dobrze, no ale.

 • Wojciech Jóźwiak: Przyjmuję. :) Tzn. zrobię. Będę pamiętać.
Wojciech Jóźwiak   2021-08-04 12:58:17   [13770.363]  
Dzisiaj 4 sierpnia webinarium nie ma
Jak wyżej. Jeszcze małe wakacje sobie robię. Za tydzień być może będzie (webinarium-konsultacje), ale to jeszcze potwierdzę.
Wojciech Jóźwiak   2021-08-09 15:27:29   [13796.363]  
11 sierpnia webinarium nie ma
W najbliższa środę 11 sierpnia webinarium nie ma. Jednak potrzebuję tego dnia na prace info.
Teraz przerabiam strony prezentujące kosmogramy. Następne zadanie: poprawić strony forowe.
Co chcę zrobić: notki i subnotki trzymać w jednej tabeli bazy. Ta zmiana będzie niewidoczna dla użytkowników (dla was), ale bardzo uprości pracę na backendzie czyli z info-wnętrznościami. Zlikwidować "Dopiski" -- bo nie sprawdziły się. Zrobić, że jeśli ktoś dopisuje subnotkę pod swoją subnotką, to nie produkuje nowej subnotki, tylko treść tej nowej dokleja (mu/jej się) do poprzedniej. Dzięki temu pozbędziemy się ciągów subnotek jednego autora. Zrobić, żeby po wpisaniu subnotki strona przewijała się do tej subnotki, a nie na czoło macierzystej notki, jak jest teraz i co jest wkurzające. Dorobić tagi do notek.
 • Dorka116: Jeśli mogę skromnie poprosić aby przy subnotkach też były daty i godziny wpisu. Czasem w subnotkach są ciekawe rzeczy a ciężko je znaleźć.
  Pozdrawiam z wakacji :)
 • Wojciech Jóźwiak: Dorko, daty i godziny subnotek są pod myszą. Myszą najeżdżasz i wychodzą. W telefonie przynajmniej u mnie, nie widać. Jak jest w ogóle w telefonach, nie wiem. Biorę pod uwagę twój wniosek. Możliwe, że jawne wyświetlanie czasu zrobię jako opcję personalną.
Wojciech Jóźwiak   2021-08-16 10:11:31   [13817.363]  
Webinarium 18 sierpnia: cykle długookresowe. Rok 2025. Koniec Wielkiej Nowoczesności
Kiedy: 2021-08-18 godz. 19:00 -- 20:00
Dostęp wolny.
Więcej pod linkiem: Webinarium 18 sierpnia: cykle długookresowe. Rok 2025. Koniec Wielkiej Nowoczesności
Webinarium polecam także tym, którzy jeszcze nie zarejestrowali się w AstroAkademii i zastanawiają się, czy wziąć udział w kursie, który zaczyna się od września b.r.
Wojciech Jóźwiak   2021-08-18 20:38:15   [13828.363]  
Nagranie webinarium Koniec Wielkiej Nowoczesności
Wojciech Jóźwiak   2021-08-18 21:01:01   [13829.363]  
Obrazki z wystawy (tzn. z webinarium)
koniec W. Nowoczes.

koniec W. Nowoczes.

koniec W. Nowoczes.

koniec W. Nowoczes.

koniec W. Nowoczes.

Pisz komentarz  tytuł:

Link do tego wątku forum: Letnie konsultacje 2021 .363