Rok 2021 w świecie .346


Marula   2021-07-15 22:13:49   [13704.346]  
słuchanie Gadowskiego
https://www.youtube.com/watch?v=nFyh2gRMBwk
od 9 min o kowidzie. omówienie nowych badań.
mnie nurtuje pytanie: jak to jest, że zagrożeniem dla zaszczepionych są niezaszczepieni?
prosta logika podpowiada - szczepionki nie chronią przed kowidem. i kolejny wniosek nieszczepieni lepiej znoszą zarazę. kolega ze szkolnej ławy cytuję: "u mnie po II Pfizerze zrobiło się dużo gorzej, leczę się nadal".
jeśli prawdą są przecieki z Nowogrodzkiej o przymusie szczepień to mamy III PISrzeszę.
czarny rynek juz jest.
 • Egna: nie słuchałam, ale odpowiem na pytanie, dlaczego niezaszczepieni stanowią zagrożenie dla zaszczepionych. Otóż dlatego, że wirus mutuje i pisząc obrazowo on przez jakiś czas będzie się odbijał od zaszczepionych jak od ściany, nie będzie potrafił się przyczepić, ale wszystko do czasu, bo za którymś razem wykształci mechanizm, wykształci takie białko, które umożliwi przyczepianie się do zaszczepionych. Najlepszym rezerwuarem wirusa są niezaszczepieni i to oni umożliwiają powstawanie nowych mutacji. Ile będzie trwało to odbijanie się od zaszczepionych? Nikt nie wie. 

  Druga sprawa jest taka, że ideą szczepień jest to, żeby koronawirusa w ogóle wyplenić, tak jak stało się to z gruźlicą, odrą, Heinego-Medina. Ale to działa tylko wtedy, kiedy większość, zdecydowana większość się zaszczepi. W przypadku szczepionek na koronę pewną przeszkodą jest też to, że po szczepieniu i tak samo po przechorowaniu, ta odporność jest budowana na dość krótki czas, badania trwają, więc nie wiemy dokładnie na jak długo, ale mówi się o ok. roku. Ja się szykuję na 3-cią dawkę :) 
 • Marula: czyli bierzemy niezdyscyplinowaną hołotę za mordę i impfen mach frei. tak jak to było z tyfusem.
Wojciech Jóźwiak   2021-07-16 10:46:00   [13706.346]  
Powódź w Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu 2021-07-16
Powódź w Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu
Chwilowo nie ma w bazie.
Kliknij ten link.
2021-07-16
W górach Eiffel spadło 150 mm deszczu. Podczas śląskiej powodzi w lipcu 1997 w Sudetach spadło 110 mm.
https://www.t-online.de/nachrichten/panorama/katastrophen/id_90451432/flutkatastrophe-81-tote-und-mehr-als-1-000-vermisste-nach-unwettern.html
Czy tylko opozycja Słońce-Pluton jest temu astro-winna?
(Godzina jest na rybę. Jeśli znasz dokładniejszy czas któregoś najbardziej katastrofalnego momentu, chętnie skoryguję.)
 • Beata: Trochę dziwny jest ten punkt 7-krotny ziemny
 • Beata: To jest znak, że Ziemia jest w totalnej depresji i to się może ,źle skończyć.
 • Marula: i jak wspomnę Klimuszkę to się zimno robi.
 • Jutrzenka: Ja się ziemi wcale nie dziwię. Ale Klimuszko mówił dobre rzeczy dla Polski. Ponoć stworzy nowe prawo itd.
 • Beata: Tylko, żeby to się nie skończyło szturmem na zioła bez przygotowania tak jak moja siostra piołunem robactwo z siebie wyganiała przez dwa tygodnie i od roku się leczy bo sobie wszystko wygnała łącznie z florą bakteryjną.
 • Blanszeta:
  Wczorajsza powódź w Chinach. 200mm deszczu. Pluton w opozycji ze Słońcem, Jowisz na początku Ryb w luźnej, ale opozycji z Marsem, wodne septyle na Marsa. Godzina jest na chiński twitt o zalaniu metra w Zhengzhou.
  I od razu horoskop eksplozji w fabryce aluminium w Dengfeng koło Zhengzhou, spowodowanej tą powodzią. Pluton nie wytrzymał. Godzina eksplozji właściwa, podana przez prasę.
 • Blanszeta:
  Uderzenie tajfunu In Fa w wybrzeże Chin, godzina dotarcia do dzielnicy Putuo w mieście Zhoushan, głównym porcie w prowincji Zhejiang. Paraliż komunikacyjny i ogólny lockdown szkół i instytucji tym razem dzięki wyróżnionej koniunkcji Saturn/Księżyc.
Marula   2021-07-16 17:54:27   [13723.346]  
Początek końca KK w znanym wydaniu
Bolszewik Franciszek zakazał odprawiania Mszy Trydenckiej. dla mnie mszy oddającej najlepiej misterium męki  pańskiej. będzi tak samo jak z lefebrystami tylko duzo mocniej i silniej. Jezuici to jednak krętacze. nie mógł nic lepszego zrobić by obudzic fundamentalizm katolicki. nie ma przypadków są tylko znaki.
 • Marula:
  https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-07/nowe-papieskie-normy-w-sprawie-przedsoborowej-liturgii.html
  Vatian News zamieściły to o 12:03
 • Blanszeta:
  Marulo, Rome Reports zamieściły pełny tekst Traditionis Custodes o 10:52, jeśli chciałbyś zrobić horoskop, wtedy Neptun jest na osi. Masz rację, że nie obędzie się bez bólu od Plutona.

 • Marula:
  od dłuższego czasu się zastanawiam z kim lub czym się skumał nasz rimski papa. katolicki net huczy. jak wiadomo od lat czy wieków - jak zabraniają tym bardziej jest porządane i kultywowane. powtórzę - Lefebvre to pikuś. właśnie we Francji bardzo jest silny ruch tradycyjny.
  nie jestem za dobry w umieszczniu rysunków czy wykresów na AA.
 • Blanszeta:
 • Marula: masz rację Pluton nie odpuści.
 • Marula: Kosciół się podzieli. w Polsce wierni rządali i rządają mszy łacińsiej od kapłanów. nawet uczyli księży jak mają celebrować.
 • Blanszeta:
  Maleficzne aspekty synastryczne, nie wiem czy wszystkie, bo wymiękam z powodu późnej pory, a liczę oktyle ręcznie :)


 • Wojciech Jóźwiak:
  Uwaga: prace redaktorskie. Notkę Maruli o pap. Franciszku zakazującym mszy trydenckiej zduplikowałem i przeniosłem tutaj, do wątku "Rok 2021 w świecie" i wraz z nią przeniosłem subnotki merytoryczne, tzn. dotyczące decyzji papieża.
  Druga kopia ej notki pozostała w wątku "Przemoc" i tam pozostawiłem subnotki dyskutujące o języku przemocy.
  Dlaczego tak? Sprawa mszy trydenckiej zaczęła wydawać mi się ważna, jako jedno z wydarzeń niedawnej kwadratury Saturn-Uran, które to wydarzenia mogą zapowiadać dużo burzliwsze wydarzenia z lat 2025-26, koniunkcji Saturna z Neptunem. Nie chce mieszać sprawy mszy trydenckiej z dyskusją o języku przemocowym -- ta tamto niech będzie osobny wątek.

 • Sagitari: W wyniku prac redaktorskich zniknęły moje subnotki! Być może były mało istotne i merytoryczne w świetle dyskusji o łacinie w KK.
  Dostałem obszerny komentarz syna odnośnie języków na terenach po których przemieszczał się i nauczał Jezus ale brak subnotek, nawiązujących do tematu, nie pozwala mi tekstu zamieścić. 
 • Blanszeta: Sagitari, Twoje notki są pod:
  Przemoc .365
  Marula -O-   2021-07-16 17:54:27   [13709.365]  
  Początek końca KK w znanym wydaniu
Wojciech Jóźwiak   2021-07-18 16:58:53   [13711.346]  
Fit for 55
Fit for 55

Fit for 55 2021-07-14 -- dodałem kosmogram. Czas 15:50 wziąłem jako najniższy czas publikacji o wydarzeniu, z kilku, które znalazłem i przejrzałem, link.

Publicyści krytykują, że ten program Komisji Europejskiej spowoduje biedę przez pójście cen w górę: paliwa i energii elektr. Nie wiadomo, czy będą jakieś preferencje dla energetyki jądrowej. Wiadomo, że "Fit" pozostawia opcję palenia drewnem w elektrowniach czyli cięcia lasów w imię pseudo-ekologii. Ktoś (z czytanych) ocenił, że "Fit" spowoduje eksport problemów gospodarczych i kosztów środowiskowych -- poza Unię. pewnie trochę czasu minie, zanim treść tamtego dokumentu zostanie odczytana i przemyślana.

W horoskopie zwraca uwagę koniunkcja Wenus i Marsa, która w narysowanym momencie przechodziła przez Medium Coeli. Znaczący jest wpływ Neptuna (na Słońce) i Urana (na Księżyc). Ciekawa jest pozycja Księżyca, czyli punkt 7-krotny ziemny ok. 17° Panny, mający znaczenie: odciąć się od nadmiaru wrażeń na zewnątrz, skupić na temacie, iść za logiką tej jednej uchwyconej wiązki dziania się. Księżyc w tunelowym punkcie w Pannie. Możliwe, że temu projektowi towarzyszy idea: chwycić się tego planu, będąc wpatrzonym w światełko na drugim końcu tunelu, w punkt skąd świeci nadzieja – i nie patrzeć na mroczne pobocza.

Ciekawe/znaczące, że Natura natychmiast dopisała swój komentarz: kiedy fachowcy z Komisji Europejskiej zakończyli procedowanie i rozjechali się na urlopy, w nocy z 14 na 15 lipca zaczęły się katastrofalne powodzie. Całkiem niedaleko od Brukseli. Uchwalenie "Fit" utrafiło w krótki moment, kiedy rozpadł się półkrzyż Uran-Saturn-Mars, a jeszcze nie wyostrzyła się opozycja Słońca do Plutona. Gdy zacieśniała się przez nast. 2 dni, przez dorzecze Renu przeszedł walec mega-powodzi.
Marula   2021-07-19 11:34:15   [13721.346]  
początek końca KK cd
zaczyna się.
https://deon.pl/kosciol/srodowiska-tradycjonalistow-rozczarowane-po-motu-proprio-papieza,1467818?FR=&fbclid=IwAR1NmCYR4AwitzJMh_Jf3oi7MB1aPbWUZ0AkNHG0eoZArTNnHPNxWrIiI7k
nasz papcio kocha tęczowy kościół niemiecki a bardzo nie lubi tradycji. i dziwić się będzie jak nazwą go antypapieżem
 • Marula:
  znalezione na tłiterze:
  UWAGA! MÓJ COMING OUT! Jestem TRANSVAXem! Nie jestem zaszczepiony, ale identyfikuję się jako osoba zaszczepiona. Domagam się poszanowania mojego wyboru i wydania mi odpowiedniego zaświadczenia, paszportu covidowego i tych wszystkich QRT kodów.
  jak być za rozwojem i postępem to  "po całości" i tego się będę trzymał.
 • Jutrzenka: Paszpord cowidovy nie pomoże:( Ja w ten sposób nie poleciałam do cocino Nero bo się okazało że 24 godziny przed trzeba mieć formularz wypełniony a paniom chyba zależało żebym nie poleciała.Złożyłam reklamację ale jakoś nie mam odpowiedzi. Chyba trzeba będzie uderzyć do federacji Konsumentów :( oni się takimi monopolistycznymi zachowaniami zajmują. 
 • Kot Behemot: Marulo, no to teraz uważaj, bo rozsierdzisz swych własnych obrońców: jak możesz szyderczo naśmiewać się z wszelkiego TRANS?
  Ostatnio w ogóle zero dyskusji astrologicznych. Mnie się to nie podoba.
 • Wojciech Jóźwiak: Kocie Behemocie. To dyskusje astrologiczne. Zauważ, że niedawno przeszła przez świat konfiguracja półkrzyża: Mars w opozycji do Saturna w kwadraturze do Urana. To nie jest w kij dmuchał. To jest najbardziej wpływowy układ planet w czasie pomiędzy koniunkcją Saturn Pluton w styczniu 2020 a koniunkcją Saturn Neptun w marcu 2026. Z obecnych wydarzeń (w miarę jak kurz i piana opadają) wyłaniają się zarysy tego, o co pójdzie wielka gra w roku 2026. Na razie czekam i zbieram informacje, ale chcę napisać o tym więcej.
 • Blanszeta: I ten Saturn to całkiem jak ikonka kościoła wygląda.
 • Kot Behemot: Powyższe brzmi bardzo interesująco. Czekamy z niecierpliwością.
 • Marula: czy jak napiszę, że są dwie płcie (XX i XY) to rozsierdzam swoich obrońców?
Wojciech Jóźwiak   2021-07-19 19:37:39   [13724.346]  
Artykuł Władimira Putina "O historycznej jedności Rosjan i Ukraińców"
Znalazłem idąc za linkami oficjalny Artykuł Władimira Putina "O historycznej jedności Rosjan i Ukraińców"
Chwilowo nie ma w bazie.
Kliknij ten link.
datowany na 2021-07-12 g. 17:00.
To był moment ścisłej koniunkcji Wenus, Mars i Księżyca w Lwie. Wielka miłość rosyjsko-ukraińska?
Ta trój-koniunkcja odbyła się na uro. Medium Coeli Putina. Nie dziwne, że go ruszyła.
Link do tekstu, po ros.: http://kremlin.ru/events/president/news/66181
Streszczenie: Ukraina ma się pobratać z Rosją, na jej warunkach. I już.
 • Marula: za początek państwa moskiewskiego przyjmuje się 1147 rok. Był to rozkaz mówiący o budowie baszty na Wzgórzu Borowickim. Była to budowla, która zapoczątkowała kreml moskiewski. Jurij I Dołgorukij zdobył posiadłość. kupca - właściciela zamordował. syna wydał za córkę zabitego (za Andrzejem Nowakiem). można powiedzieć imperium posadowione na zbrodni i rabunku.
 • Wojciech Jóźwiak: Polecam moje z Taraki: 2012-03-30. Czy Rosja da sobie radę z takim herbem?
 • Wojciech Jóźwiak: Dobre streszczenie tamtego artykułu Putina, po polsku, jest tu: https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2021-07-13/putin-ukraincy-to-rosjanie-ukraina-to-anty-rosja. Prócz streszczenia jest komentarz Ośrodka Studiów Wschodnich, że "to tylko taka propaganda". Z tym się nie zgadzam: uważam, że Putin zrobi to, co napisał. Tzn. spacyfikuje i zwasalizuje Ukrainę. Nie zdziwię się, jeśli w ciągu roku od teraz.
Wojciech Jóźwiak   2021-07-19 23:19:20   [13725.346]  
Gruzja pod półkrzyżem, 5 lipca
Stopniowo spod piany niewiedzy wyłaniają się kolejne wydarzenia z okresu aktywności półkrzyża Mars-Saturn-Uran. W Gruzji 5 lipca odbył się pogrom aktywistów LGBT, którzy zamierzali odbyć paradę Tbilisi Pride i pod naporem atakujących i prowokatorów zrezygnowali, a i tak zostali pobici. Tu więcej: https://nowakonfederacja.pl/starcia-podczas-marszu-lgbt-w-tbilisi-ruch-gruzji-w-strone-moskwy/ . Gruzja została skompromitowana jako kraj kandydujący do struktur zachodu. Prezydentka Gruzji uznała te wypadki za rosyjską prowokację. Rządy Polski i Węgier nie potępiły bandytów. To jest element w procesie dokonywania (się? -- chyba jednak nie bardzo "się") nowego podziału Europy i okolic. Logika podpowiada, że możemy spodziewać się podobnych ekscesów w Polsce. Ale z większą siłą w Ukrainie.
 • Blanszeta:

  W RPA lokalne szaleństwo w źle zarządzanym, pełnym problemów wewnętrznych kraju. Ponieważ sytuacja jest rozwojowa, a aresztowanie Zumy miało miejsce przy rozchodzącym się, ale jeszcze półkrzyżu z Marsem to dorzucam RPA jako przykład tego półkrzyża. Godzina prawidłowa.


 • Wojciech Jóźwiak: Zgadzam się: w RPA afera Zumy. W Etiopii wojna domowa w prowincji Tigray. Przeważnie myślimy o tych i innych krajach jako niewpływających na "nas". Jeszcze dodam: wycofywanie się Amerykanów z Afganistanu. Też był znaczący moment podczas kwadratur Uran-Saturn-Mars.
Wojciech Jóźwiak   2021-07-20 14:27:42   [13728.346]  
Saturn na uro. Księżycu papieża Franciszka
Zob.: Jorge Mario Bergoglio: Księżyc Wod 12°32′ --- podczas gdy teraz  Saturn Wod 11°07’ (oraz w kwadraturze, która się rozluźnia, ale wróci, Uran Byk 14°25’).
 • Egna: W szpitalu był niedawno, więc kłopoty ze zdrowiem były - Saturn przez Księżyc - moim zdaniem, często to właśnie wnosi. Co Urana to chyba zwykle zwiastuje napięcia psychiczne, zmianę sposobu myślenia, też zmiany i napięcia w obszarze relacji i .... nie wiem, na ile przejawem tego tranzytu jest zakaz mszy trydenckiej. Nie wiem, bo nie wczytuję się w ten wątek i nie bardzo śledzę informacje i plotki z życia Kościoła. 

  W ogóle ciekawe, że papież ma koniunkcję Wenus-Księżyc - gdzie u niego nadkobiecość? Ciekawe. Czy on się jakoś specjalnie angażuje w tematy kobiece? Może głupie pytanie, ale ja naprawdę nie wiem, co papież pisze i mówi. A obie te planety w bikwintylu z Neptunem.... aspekty Księżyc-Neptun kojarzą mi się z depresyjnością, melancholią, a także neurotyzmem, a nie widzę tego u papieża...
 • Beata:  Ja widzę w nim tą nadkobiecość do tego ma taką twarz dziecka ale zaznaczam to jest tylko moje odczucie :)
 • KatarzynaW: Zdaje się być bardziej empatyczny niż poprzednicy =uwzględnia wiecej różnych grup ludzkich, tematów, które dla innych nie istniały. Zmiany klimatyczne, Uuchodźcy, kobiety, pary jednopłciowe, antykoncepcja, molestowani... Może to nie była dotychczas rewolucja, ale wiele kroków do przodu. Ciekawe, o co chodzi z tą mszą trydencką.
 • Fabrycy: TSaturn na ur.Księżycu, a ponadto: niedawna opozycja TNeptun-ur.Neptun, zamknięcie/otwarcie cyklu Urana, a niewiele brakuje do opozycji TPluton- ur.Pluton. Zamknięcie cyklu Saturna też stosunkowo niedługo. Całokształt zdaje się być znaczący...
 • Blanszeta:

  Można zadać sobie nieco trudu i np. przeanalizować  pisma Franciszka powstałe w czasie tych tranzytów.

  Uran tranzytujący wszedł w koniunkcję z urodzeniowym 1 lipca 2019, retro we wrześniu, drugie przejście 14 kwietnia 2020.

  Neptun był w opozycji do urodzeniowego między 23 marca 2020 a 21 stycznia 2021.

  21 stycznia 2019, jeszcze przed uściśleniem koniunkcji Uranów w Byku, Franciszek wydaje statut Nuovo Statuto dell' Ufficio del Revisore Generale dla urzędu Rewizora Generalnego do badania sprawozdań finansowych Watykanu,

  22 października 2019 Franciszek „odtajnia” nazwę Archiwum Watykańskiego przy tranzycie koniunkcją Księżyca i kwadraturą Słońca do natalnego Plutona, ale przede wszystkim przy koniunkcji Uranów,

  30 września 2019, tydzień po retrogradacji Urana wydaje motu proprio Aperuit illis, w którym ustanawia Niedzielę Słowa Bożego,

  1 grudnia 2019 pisze  Admirabile signum – list o znaczeniu bożonarodzeniowego żłóbka ,

  2 lutego 2020 - adhortacja Querida Amazonia, tekst o charakterze neptuniczno-księżycowym o sprawiedliwości społecznej i ekologii,

  13 marca 2020 Ustawa nr CCCLI  Sull’ordinamento giudiziario dello Stato della Città del Vaticano o systemie sądownictwa Państwa Watykańskiego,

  26 - 28 marca 2020, dokładnie przy opozycji Neptunów, ale też trzy tygodnie przed koniunkcją Uranów w Byku,  Franciszek pisze list Economy of Francesco o nowej wizji ekonomii – bardziej ekologicznej,

  19 maja 2020, na pożegnanie koniunkcji Uranów, wydaje motu proprio Sulla trasparenza, il controllo e la concorrenza nelle procedure di aggiudicazione dei contratti pubblici della Santa Sede e dello Stato della Città del Vaticano - O przejrzystości, kontroli i konkurencji w procedurach o udzielanie zamówień publicznych Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego,

  30 września 2020, tuż przed retrogradacją opozycyjnego Neptuna, pisze Scripturae Sacrae Affectus  - list o św. Hieronimie i jego cnocie wyrzeczenia i trudzie studiowania,

  4 października 2020, w dniu retrogradacji Neptuna ogłasza encyklikę Fratelli tutti o braterstwie i przyjaźni społecznej.

  Przy opozycji tranzytującego Saturna do urodzeniowego Plutona Franciszek zajmuje się sprawami Saturna:

  1 listopada 2020 zmienia paragraf 579 Kodeksu  Prawa Kanonicznego pismem Authenticum charismatis,

  8 grudnia 2020 - Patris Conde – list na temat św. Józefa jako ojca,

  18 grudnia 2020 - Ab Initio – kolejna Zmiana Kodeksu Prawa Kanonicznego.

  Koniunkcja Uranów w Byku cały czas aktywna:

  28 grudnia 2020 - Circa Alcune Competenze in Materia Economico-Finanziara - reforma finansowa Kurii,

  11 stycznia 2021 opublikowano  Spiritus Domini, gdzie Franciszek dokonał zmiany w prawie kanonicznym zezwalając kobietom na posługę akolity i lektora,

  23 marca 2021 - Del Sommo Pontefice Francesco circa il contenimento della spesa per il personale della Santa Sede, del Governatorato dello Stato della Città del Vaticano e di altri Enti collegati  - Franciszek zajmuje się ograniczaniem wynagrodzeń  personelu Stolicy Apostolskiej,

  25 marca 2021 - Candor Lucis Aetarnae – list o Dante Alihgierim,w którym Franciszek analizuje Boską Komedię jako metaforę życia ludzkiego.

  Saturn jest na Księżycu od 18 kwietnia 2021.

  26 kwietnia 2021 - Recante Dispozisioni Sulla Transparenza Nella Gestione della Finanza Publicia – kolejne postanowienia dotyczące przejrzystości w zarządzaniu finansami,

  30 kwietnia 2021 Recante Modifiche in Tema di Competenza degli Organi Giudizari dello Stato della Cittá del Vaticano – Franciszek zmienia kompetencje w sądownictwie watykańskim,

  10 maja 2021 listem motu proprio Antiquum Ministerium wprowadza posługę świeckiego katechety,

  i 16 lipca 2021 w Traditionis custodes zakazuje mszy trydenckiej.

 • Egna: Blanszeto, świetna robota! Gratulacje! Wczoraj słuchałam TokFM i tak się złożyło, w sumie przypadkiem, że przez ponad godzinę słuchałam wywiadu z Terlikowskim. Jest taki cykl Rzeczpospolita Kościelna prowadzony przez Panią Rigamonti. Było tam sporo rozpadzie Kościoła, o hierarchach, polskich i nie tylko, i o Papieżu, który jest dla nich sporym kontrastem. O jego działaniach na rzecz kobiet i ich roli w Kościele (nie wiedziałam, ale podobno zakony żeńskie są jeszcze bardziej puste od męskich), o otwieraniu się na różne grupy, pary jednopłciowe czy rozwodników w nowych związkach. Najciekawszą rzeczą, którą usłyszałam, było chyba to, że Franciszek mianuje kardynałów, tych którzy będą wybierali kolejnego Papieża, głównie o lewicowych poglądach, wstrzymując albo opóźniając nominacje dla konserwatystów. Podobno już większość kolegium to progresywni i to tak, że, jak powiedział Terlikowski, przy następnym papieżu Franciszek może jawić się jako konserwatysta.  
  W kontekście astrologii w działaniach Franciszka widzę wiele strategii, konsekwencji, wiele planowania i działania, jakby to powiedzieć, "w zaciszu, małymi kroczkami, ale skutecznie, do celu". Widzę w nim nastawienie na "dzieło", ale strefa "Dzieło" pusta, planety bardziej podchodzę pod strefę DSC. W "konkretyzacji" pomaga obstawa znaków ziemskich, ale głównie planetami pokoleniowymi.... Jowisz z Saturnem w kwintylu, Jowisz ważny bo na DSC. Kusi mnie by spojrzeć na Plutona, ale on jest taki sobie, septyl do Jowisza, nie wiem. 

 • Blanszeta:

  Egno, jeśli chodzi o horoskop Franciszka to dla mnie osią najważniejszą – ze względu na organizację, której przewodzi –nawet ważniejszą niż obsadzenie osi, jest opozycja Saturn – Neptun. Saturn słaby  we władzy Neptuna, mimo, że wysoko. Neptun pragmatyczny ( tu też Twoje  planowanie i działanie, "w zaciszu, małymi kroczkami, ale skutecznie, do celu"), ale nie gra  dobrze z tym silnym Uranem, trioktyl  jest. Szkoda, że jako reformator nie może bardziej rozwinąć skrzydeł.  Mimo, że to planety pokoleniowe to są  bardzo ważne u Franciszka. Strefa „dzieło” pusta i tak to właśnie wygląda: Uranowi przydałaby się solidna podbudowa, zdecydowane, jasno wyrażone poglądy, a np. w tych jego pismach, które czytałam, wszystko jest na pół gwizdka (chciałabym i boję się – Neptun znowu najpewniej i taki wykastrowany Mars). Co do pism to niektóre są nawet ujmujące, najbardziej to o Amazonii, o Dantem też ma szerszy charakter, widać tego Merkurego.

  Ujmująca powierzchowność dzięki Księżycowi z Wenus, komuś wyżej skojarzyła się z dzieckiem, mnie nie, ale się nie dziwię.

  Zauważ, że przy relokacji na Watykan, gdzie  Mars jest ściśle na Asc., Pluton góruje, więc masz rację, że warto na niego popatrzeć i to w kontekście septylu z Jowiszem. Sama relacja byłaby ok i dawałaby duże parcie np. na przeorganizowywanie, ale pierścień septylowy z Neptunem to niekoniecznie to, czego byśmy chcieli – myślę, że takie aspekty przynoszą jednak dużo wątpliwości lub zahamowań.

  Jeśli będziesz chciała dalej przyglądać się Franciszkowi to bardzo chętnie przeczytam to, co napiszesz.

 • Marula: jeśli tak jest jak mówi Terlikowski to Kościół podzieli się za tego lub nowego progresywnego papieża na tradycyjny i postępowy. w jednym prym będą wiedli niemieccy biskupi a w drugim Bractwo Kapłańskie Świętego Piotra.
 • Blanszeta: Marulo, siedzisz w tym, może napisz kilka słów o wewnętrznej sytuacji kościoła. Ja jestem ateistką i się tym dotąd nie interesowałam.
 • Marula: z hierarchami nie obcuję. mało wiem.
 • Egna: Marulo, to jest faktycznie scenariusz, o którym wspomina Terlikowski, że będzie podział. Dużym zagrożeniem dla podziału jest to, że jak Kościół raz się podzieli, to już później ciężko mu się złączyć. To już było ćwiczone w historii. Mogą więc powstać może nawet nie dwa kościoły, ale więcej, w różnym mixie tradycyjno-progresywnym, np. np. prolife, ale też  "zielone" albo przyjazne LGBT. Tak jak z PiSem w jednych sprawach działa na prawo, w drugich na lewo :) Jednak na dłuższą metę, naprawdę dłuższą, to raczej przetrwa ten bardziej progresywny, bo on przyciąga więcej ludzi. Summa summarum na koniec powinien przetrwać kościół mały, ale prawdziwy, głęboki, żywy. A jak będzie to nikt nie wie. Pożyjemy, zobaczymy.  

  W kontekście tego, co napisała Blanszeta o roli Saturna i Neptuna, to wydaje mi się, że zbliżająca się koniunkcja może być dla Kościoła jakimś nowym otwarciem. Może zmieni się papież? Do obserwacji. 
 • Marula:
  na mego nosa w Polsce odrodzi się czy powstanie tradycyjny kościół nawet z powszechnym odprawianiem mszy trydenckiej. tak jak mówił Wojciech - to idzie od dołu. powstają ruchy typu Rycerze Chrystusa odmawiające różaniec na ulicach, klęcząc. we Francji w czasie pożaru Notre Dame widać było ludzi klęczących z różańcem w rękach.
  mam rodzinę na wsi. tam hierarchów się nie poważa.
  a w mieście dla kiboli i uczestników Marszu Niepodległości autorytetami są ks. Małkowski czy ks. Isakowicz-Zaleski. znienawidzeni przez spaślaków z kurii przeróżnych. ks. Małkowskiego, w końcu przyjaciela Popiełuszki, za kazania patriotyczne zesłali na Wólkę Węglową. od ponad 30 lat odprawia msze pogrzebowe. niebywałej skromności człowiek. wszystko rozdaje. pocerowana sutanna i takie tam. gdyby tylko chciał stworzyłby potężny ruch. jednak jest posłuszny. i tzw. młodzież patriotyczna go kocha. ksiązka "Ksiądz" to o nim.
 • Wojciech Jóźwiak: Nadkobiecość u pap. Franciszka? U mężczyzn ten nadmiar wpływów kobiecych planet może wyrażać się jako przejście do świata nie-męskiego, a zakony katolickie (był jezuitą) są właśnie takim środowiskiem, mówiąc po Freudowsku, kastrującym.
Lato134   2021-07-20 22:47:48   [13729.346]  
Co się dzieje we Francji?
Ogromne protesty w Francji, setki tysiecy osob wyszly na ulice, zeby protestowac przeciwko rzadowym planom przymusowych szczepien (wg. oficjalnych zrodel, zaszczepila sie ledwo polowa populacji) . Demolowane sa punkty szczepien. Jak widac Francuzi powiedzieli ostro Nie dla szczepien, a wladzy sie to nie podoba, skoro podjeli takie desperackie kroki...Zastanawiam sie czy 4/10/1958 (uchwalenie obecnej konstytucji, stworzenie 5 Republiki) będzie dobrym kandydatem na kosmogram tego kraju - jeśli tak, to zaraz mars przechodzi przez uro. pluton, i kwadratura do uro. marsa - czyli walka.
Lato134   2021-07-22 22:01:35   [13741.346]  
proba przewidzenia nastepnych miesiecy w Polsce
W najbliższych miesiacach:

1. Wariant {wstaw nazwe} nie bedzie mial takiego polotu jak w zeszlym roku o tej porze.
2. W Polsce bedzie dzialo sie w najblizszych miesiacach gorzej niz w innych krajach.

Uzasadnienie:

Pazdziernik 2020: Saturn - Pluton - Jowisz + Kwadratura do Marsa (trwajaca dluzej niz zwykle - Mars w retro)
Pazdziernik 2021 - Tylko kwadratura Plutona do Marsa/Slonca (bedzie trwala ok. 5 dni - brak retro w tym roku). Brak koniunkcji saturn/pluton/jowisz - pomimo, ze sa w ruchu wstecznym, to i tak juz nie zbliza sie na blizej niz 10 stpni.
"Obecny" kosmogram Polski, przyjety jako data rozpoczęcia powstania Warszawskiego 1 sierpnia. Ruch saturna z powrotem w glab wodnika powoduje, powrot do opozycji pluton/slonce, ktora byla juz w lutym - czyli jest zle. Ta opozycja minie ok. lutego 2022.
Czy to by oznaczalo, ze na swiecie bedzie "lepiej", ale w PL bedzie "gorzej"?

Ostatnia opozycja saturn vs. "natal kosmogram z 01/08/1944" miala miejsce w 1992r. , czyli okres raczej pamietany jako bieda, bezrobocie, ogolne przejmowanie panstwowego majatku za bezcen przez mala grupke osob, ktora dorobila sie kosztem spoleczenstwa i przyszlych pokolen - czego skutki praktycznie trwaja do dzisiaj. Czyli tranzyt, ktory mial efekt na nastepne lata. Czy teraz bedzie podobnie?

Podsumowanie + pytania otwarte:

1. X fala/wariant delta/wariant brytyjski/wariant poludniowo afrykanski/wariant indyjski/wariant czeski/wariant {wstaw nazwe} - nie bedzie mial takiego polotu jak w pazdzierniku zeszlego roku. Po prostu patrze w kosmogram z 10/2021 i stwierdzam, ze nie ma na to podstaw .

2. Kosmogram Polski - czy mozemy przyjac obecny "kosmogram" PL na sierpien '44? Jesli tak, to czy rzeczywiscie czekaja nas niedlugo zmiany/wydarczenia - negatywne na poziomie kraju? • Blanszeta:
  Ad pkt.2 Dlaczego powstanie warszawskie? Ja, urodzona na Śląsku się nie identyfikuję, jak większość ludzi stąd, mimo że moja matka urodziła się w Warszawie i rodzina z nią jako niemowlęciem w czasie powstania kryła się po piwnicach z kozą. Dlaczego nie manifest PKWN? Uzasadnij wybór. Czemu nie wziąłeś tego:

  Wtedy też Saturn jeździ po Księżycu i też nie jest dobrze, nie trzeba brać powstania.

 • Lato134:
  Blanszeto, dziekuje Ci za uwage. Nie mam na to odpowiedzi - mysle, ze liczy sie to od wydarzenia, ktore najbardziej zmienia epoke w danym kraju. Ponizej wrzucam 22 lipca 1944 (Manifest PKWN), orientacyjnie na godz. 12.
  Ktorykolwiek wariant by nie przyjac (22 lipca '44, 1 sierpnia'44, 12 grudnia'89), to mamy aspekty saturna do plutona/swiatel - czyli bedzie zle . A ktory wariant jest najbardziej poprawny? Moze jest jest jakis inny? To juz musialby chyba rozstrzygnac Sad Najwyzszy Astroakademi :)

 • Blanszeta:
  Pozwolę sobie podać poprawiony kosmogram manifestu, za Piotrowskim godzina ogłoszenia w radiu 10:45. Nie bierzemy pod uwagę 20 lipca i Moskwy. Znamienny Saturn i Neptun.
 • Wojciech Jóźwiak: Jednak jestem za tym, żeby Powstanie Warszawskie uważać za początek bieżącej epoki w historii Polski (lub za koniec poprzedniej). Przede wszystkim dlatego, że to wydarzenie należy do (Lacanowskiego...) Rzeczywistego: była to realna wojna, walka, zmagania, cierpienia i śmierć setek tysięcy osób. Inaczej, taki lub inny początek PRL należał do (Lacanowskiego) porządku  Symbolicznego: ot, gdzieś w Moskwie wystawiono pewną fałszywkę, która stopniowo stawała się normą prawną. Próbę Lato44 badania tranzytów względem "Godziny W" uważam za sensowną. W blogu pisałem niedawno o trzech wielkich epokach w historii Polski: piastowska, unijna (z Litwą) w latach 1384-1939/44 -- i od II wojny ta "między Bugiem a Odrą". Powstanie Warszawskie bardzo pasuje na "wybuchowy" początek tej 3-ciej epoki. (Pominę to, że było ze strony decydentów błędem i zbrodnią.)
 • Blanszeta: No właśnie: czy był to początek, czy koniec?
KatarzynaW   2021-07-24 14:01:43   [13747.346]  
Tymczasem kolejna osoba zwolniona...
Tymczasem kolejna osoba zwolniona za nowe przemocy na Olimpiadzie. 2 dni temut dyrektor ceremonii otwarcia, za żarty antysemickie żarty. 5 dni temu kompozytor pracujący przy ceremonii otwarcia, za wyznanie, że nie żałuje prześladowania niepełnosprawnych w dzieciństwie. W lutym i marcu dwie osoby za żarty z kobiet. Ogólnie rzecz biorąc, cieszy ten trend.
Marula   2021-07-25 13:15:16   [13749.346]  
kolejna teoria spiskowa
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2021/07/grafen-w-szczepionkach-czyli-zbrodnia-prawie-doskonala
 • Marula:
  i takie coś
  https://twitter.com/WartoRozmawiac/status/1419003195439779844/photo/1
  https://twitter.com/WartoRozmawiac/status/1419003195439779844/photo/2
  https://twitter.com/WartoRozmawiac/status/1419003195439779844/photo/3
  https://twitter.com/WartoRozmawiac/status/1419003195439779844/photo/4
Blanszeta   2021-07-27 21:09:50   [13752.346]  
Lex TVN
Cóż za niezwykłe wyczucie czasu ma poseł Suski. Po prostu aż trudno uwierzyć w przypadek.

I dla porównania jak pięknie się wstrzelił w Amerykanów.

Wojciech Jóźwiak   2021-07-28 22:44:53   [13756.346]  
Amerykanie opuścili bazę Bagram
Kosmogram zapamiętałem/zamieściłem: Amerykanie opuszczają bazę Bagram. Tego momentu brakowało mi do kolekcji. To było najważniejsze wydarzenie kwadratury Saturn Uran i półkrzyża Mars Saturn Uran. Wstrzelili się w moment największej ścisłości tamtego układu planet.
Marula   2021-08-02 16:25:57   [13766.346]  
Turcja płonie
Gazeta.pl 15:02. 31.07.2021
W tym tygodniu w 17 prowincjach na tureckim wybrzeżu Morza Egejskiego i Morza Śródziemnego wybuchło ponad 70 pożarów. W wyniku kataklizmu ucierpiały tysiące zwierząt, a w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia przedstawiające latające ptaki z płomieniami na skrzydłach i bydło uciekające przed ogniem.
 • Blanszeta:
  Tak, opozycja Mars/Jowisz w 0 Ryb działa nadal.
  Wspomniałam o tym w notce z  2021-07-29 21:51:38   [13757.1] w dziale  Bieżące zjawiska na niebie .1.
 • KatarzynaW: Słabo pod tym względem też w Grecji
  https://www.aljazeera.com/news/2021/7/31/dozen-homes-burn-five-people-hospitalised-in-greece-wildfire
  I np. Kalifornii
  https://www.latimes.com/wildfires-map/
 • Marula: Włochy płoną
 • Marula:
  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-gigantyczne-pozary-szaleja-we-wloskiej-abruzji-ludzie-ucieka,nId,5394163#crp_state=1
  https://wideo.wp.pl/ogien-trawi-sycylie-na-wyspie-temperatura-siega-45-stopni-celsjusza-6667870430804097v
 • Marula: Matka Ziemia ma dość szarańczy.

Pisz komentarz  tytuł:

Link do tego wątku forum: Rok 2021 w świecie .346