Pytania podstawowe .83


Naviganto   2022-02-08 00:24:16   [14613.83]  
Ciało w astrologii
przyglądając stronę. Teksty i nagrania mam wrażenie ze jest ogólnie mało o ciele i jego miejsca w astro. To taka otwarta refleksja. 
Bardziej ciekawi mnie czy pan z założenia sie mniej na tym skupia czy/lub mi sie tylko wydaje 
 • Wojciech Jóźwiak:
  Bo temat ciało w astrologii jest zabałaganiony jak rzadko który. Pradawny schemat, że Barana głowa, Byk szyja, ... Lew serce ... Ryby stopy, ma wartość bajki dla dzieci lub dla idiotów. Zapewne istnieje (bardziej wiarygodne) odwzorowanie ciała na elementy horoskopu, ale do tej pory takiego nie znalazłem. Może ktoś to wymyślił gdzieś w świecie i opublikował -- proponuje szukać.
  (Notkę przenoszę do ogólnego forum.)
 • Naviganto:  W tych bardziej klasycznych za cialo odpowiada 1 dom (troche tez 6ty) księżyc jako ze jest najbliżej ziemi i jakby uziemia wszystkie cechy kosmogramu w materii. 

  Jest jeszcze podział związany z planetami. Na przykład ludzi o silnym i dobrze ustawionym Saturnie będą mieć silny kręgosłup, kości zęby. Czy trudny Uran będzie wskazywał na problemy neurologiczne 
 • Wojciech Jóźwiak: Nie ma innej rady, jak szukać w literaturze (w tym w internecie) i odcedzać bajki. Bardzo możliwe, że istnieją wiarygodne pomysły na temat astro-znaczeń dla ciała i medycyny, i że ktoś te treści publikuje.
Fetfrumos   2022-02-08 11:41:04   [14615.83]  
Neptun a psychodeliki.
Zastanawiałem się ostatnio nad pewną kwestią dotyczącą głównie Neptuna ale może i innych planet, a enteogenami.
Jak wiadomo tym, którzy doświadczyli lub czytali o stanach wywołanych psychodelikami, które mają obecnie swój renesans i wracają do łask, substancje powodują "stan psychiczny", który jest zbieżny z Neptunem. 
Poczucie jedności ze światem, rozpuszczenie albo kompletny zanik ego, odbieranie czasu, który zwalnia albo w ogóle przestaje mieć znaczenie i pewnie wiele innych. 
Czy można zatem uznać, że takie doświadczenia są "budzeniem" albo karmieniem swojego Neptuna? 
Mogłoby z tego wszystkiego wynikać, że ludzie z dominującym Neptunem, mają ten filtr otwarty bez użycia enteogenów.
Lub, że taka sytuacja tj. możliwość zażycia danej substancji i doznań tego typu, jest możliwa dzięki silnemu Neptunowi w horoskopie. 
Ciekaw jestem opinii Pana Wojciecha. 

 • Egna: Objawy, o których piszesz, mogą być wynikiem udaru, nie tylko brania psychodelików. Zachęcam do obejrzenia filmu na YT: https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU
  W kontekście tego filmu (i nie tylko) Neptun to prawa półkula. Naturalnie u jednych bardziej, a u innych mniej aktywna. 

 • Wojciech Jóźwiak: https://pl.wikipedia.org/wiki/Făt-Frumos . Czymże byśmy byli bez Googli i Wikipedii?
  Związek (między psychodelikami lub pd-doświadczeniami a Neptunem) jest, ale nie tak jednoznaczny, jakby się wydawało. Kiedyś badaliśmy tranzyty Neptuna u nas (tj. w biografiach, bardzo niektórych, uczestników AA) i faktycznie zdarzały się doświadczenia psy-del. Rzecz warta dalszych badań. Drugie badawcze podejście może być takie, żeby wyłowić z danych w Sieci kosmogramy znanych osób związanych z psy-del. pod kątem Neptuna. Ani Albert Hofmann (odkrywca LSD) ani Stanisław Grof (największy badacz jego efektów) nie mieli/nie mają Neptuna jako dominującego. Najbardziej znany teraz polski znawca tematyki psychodelicznej Maciej Lorenc owszem, na eksponowanego Neptuna: w pobliżu uro. Imum Coeli.
 • Rozmaryna: Apropos Alberta Hofmanna- dwa lata temu opiekowałam się jego piekielnie zdolnym ale ciężko  chorym fizycznie wnukiem. Nie mogłam uwierzyć, że to rodzina "tego" Hofmanna, ale tak w istocie było. 
 • Wojciech Jóźwiak: O!
 • Rozmaryna:
Wojciech Jóźwiak   2022-06-15 21:06:07   [15116.83]  
Za kołem podbiegunowym: dla pamięci
Zapisuje dla pamięci temat, który zgłosiła Lunaria: Niebo i kosmogramy za kołem podbiegunowym. Napiszę o tym więcej.

Pisz komentarz  tytuł:

Link do tego wątku forum: Pytania podstawowe .83