Polecamy książki, strony, programy .286


Wojciech Jóźwiak   2022-03-19 19:22:39   [14858.286]  
Wykład Piotra Gibaszewskiego
To, co P. Gibaszewski mówi o Gombrowiczu, świadczy, że był uranikiem. Tego autor do tej pory nie zauważył. My widzimy: Witold Gombrowicz : Uran w tryoktylu do Słońca. Kpina i szyderstwo to (także) sprawa Jowisza: i faktycznie ma silny bi-septyl Jowisz Słońce.
 • Wojciech Jóźwiak: Stanisław Ignacy Witkiewicz: mam poważne wątpliwości, czy kosmogram z godziną 18:00 jest jego prawidłowym. Przy tej godzinie byłby plutonikiem: Pluton blisko MC.
  Autor nie zauważa, że Słońce jest w zasięgu 4 stopni Ryb, "punkt odlotu, oderwania od realu".
 • Wojciech Jóźwiak: Witkacy "ma słabego Marsa"! Zgroza. Mars w koniunkcji ze Słońcem ma być "słaby"? -- Panie Gibaszewski... Dodam, że to co wiadomo o SIW, wcale nie pokazuje "słabego Marsa". W końcu na ochotnika poszedł na wojnę.
 • Wojciech Jóźwiak: Ognia faktycznie nie miał i być może tu leży część jego zagadki: silny Mars (w konj. ze Słońcem) i potężny Pluton (w MC) ale bez żywiołu Ognia, czyli byłoby tak, że jego Marsowi i Plutonowi nie sprostywała "reszta horoskopu".
 • Wojciech Jóźwiak: Ale ten kosmogram z asc, w Panie (godz. 18) coraz mniej mi pasuje do Witkacego.
 • Wojciech Jóźwiak: Gdyby urodził się z Uranem na ascendencie (182 st., 2 st. Wagi), wtedy miałby MC=92.6 czyli ok 3 Raka, czyli Księżyc w MC. To by dużo bardziej do niego pasowało. Wtedy godz. 19:52.
Wojciech Jóźwiak   2022-03-20 21:08:23   [14861.286]  
5 wymiarów osobowości na mapie USA
Polecam:
Geopsychology: Your personality depends on where you live. The nascent field of geopsychology shows that the Big Five personality traits vary by region. But not all results conform to stereotype.
Plus takie mapki:
extrav.
Kto by pomyślał! Ekstrawertyczne Illinois i Wisconsin, a Kalifornia wycofana.
Więcej pod linkiem. Ciekawe, jakby wyglądała Piątka Wymiarów na mapie PL.

 • Komodorak: Atlanta bardzo konsekwentnie ma plus we wszystkich wymiarach, ciekawe.
 • Wojciech Jóźwiak: W ogóle Południe ma same pozytywy.
Lunaria   2022-03-25 15:30:50   [14890.286]  
Zwierzęta mocy
Czy ktoś zna jakieś ciekawe książki/ blogi poruszające temat Zwierząt Mocy? 
 • Wojciech Jóźwiak: Ja głównie swoje teksty w Tarace. :)
 • Lunaria: Tak, właśnie je znalazłam:)
Jutrzenka   2022-03-27 11:07:52   [14895.286]  
Ja się zainteresowałam zodiakiem...
Ja się zainteresowałam zodiakiem z glastonbury(widać go tylko z lotu ptaka albo samolotu) i starożytnymi kosmitami. Jak się okazuje i nowe fakty są starannie ukrywane. Na History 2 są fajne filmiki. Inaczej zwariowała bym z covidem,wojną,inflacją tajnymi służbami, znikającymi przedmiotami i wieloma innymi. W tej całej wojnie przecież też dużo przed nami ukrywają.
 • Jutrzenka: Właśnie sobie słucham o PTSD zespole stresu pourazowego. No mój zespół stresu pourazowego daje już mocno o sobie znać np w wynikach wątrobowych. Mam adnotacje żeby natychmiast zgłosić się do lekarza. Tylko jeśli lekarz działa tak jak przy wykrytym tydzień temu u mnie covidzie to ja się wcale nie dziwię,że tyle osób na covid zmarło.
 • Jutrzenka: Ja polecam teraz za dużo wiadomości nie oglądać bo to się mózg może zlasować. Co gdzieś otworzę program to gorsze wiadomości. Kontrolerzy ruchu lotniczego mówią,ze brak ludzkiego traktowania.Ale to chyba we wszystkich dziedzinach. Więc nie dziwota,że cywilizacja upada.Więc dziś włączyłam o gotowaniu choć warunków do działania nie mam. W każdym razie dziś prawosławna Wielkanoc. Skoro nie zdążyłam obejść odpowiednio naszej dziś zrobiłam sobie z szarlotką. Ja mogę obchodzić prawosławne bo mój dziadek ze strony mamy pochodził ze wschodu i był tego wyznania. Polak oczywiście który mieszkał w okolicach Lwowa. Babcia musiała 2 wigilie robić.  A teraz czekam na wyniki wyborów we Francji!
Weider   2022-06-25 20:44:47   [15160.286]  
Dieta a covid
Ciekawy artykuł dotyczący diety w infekcjach wirusowych i bakteryjnych.
Masz infekcję bakteryjną? Wyklucz z diety cukier | Zdrowie Radio ZET
A wiemy co nadciąga. Autorzy podają, że w infekcjach wirusowych należy zastosować dietę pożywną wysoko białkową i tłuszczową a najskuteczniejszy w zwalczaniu wirusów jest rosół - bulion na wywarze z mięsa, dalej kiszonki i jogurty naturalne.

Prof. Agnieszka Szuster Ciesielska twierdzi, że BA.4 ma 8-krotnie większą zdolność do reinfekcji. A BA.4 i BA.5 ponoć omijają nasze szczepionki. O ile w ogóle po pół roku od ostatniej dawki jeszcze jakaś odporność poszczepienna występuje.


Jutrzenka   2022-06-26 11:03:14   [15161.286]  
Obejrzałam na Netfixie film...
Obejrzałam na Netfixie film o janie Bożym. Wygląda,że on faktycznie leczył. A,że przy tym był zwyrodnialcem jak na Amerykę Południową przystało to był. Brazylia jest na 5 miejscu jeśli chodzi o zabójstwa kobiet. Gwałt to nic wielkiego. To kultura Mucho. Męzczyzna może wszystko. Stworzył mafię. Tu się niby modlił a dokonywał przestępstw. A jak jest w Polsce?
 • Jutrzenka: Tylko faktycznie dziwne jest jak mnożyły się te pokrzywdzone . Najpierw 10. Potem 20 a potem 200
 • Jutrzenka: Film na Netfixsie jest zdecydowanie tendencyjny. Obejrzałam inne. Nie wiadomo. może tych ludzi wiara uzdrawiała a on był tylko narzędziem. Panie,które mówiły w filmie zdecydowanie miały spore uwikłania rodzinne. Jedna mówiła w sposób zawiły ale chyba została zgwałcona i to tak żeby rodzice słyszeli. Tak sobie myśle, co tam się w tej rodzinie musiało dziać w związku z seksem. I matka rak. Ciekawe czego i czy została wyleczona bo tego nie powiedziano. Jeśli wykorzystywał córkę Jan to straszne ale wnukowi to napewno tylko o kasę chodziło bo jego nie gwałcil. Ale w wypowiedziach córki też coś się nie zgadza bo mówiła,że chciał tylko ją. A tu 200 pań się zgłasza,że były molestowane i miał kilka żon. Trzecia pani obecnie lezbijka. Pokazywała jak bardzo utyła przed swym lezbijskim związkiem. Nie wiem ale napewno ma jakieś tendencje do uzależnien.
 • Jutrzenka: Papież Franciszek ma problemy z kolanem. Boi się znieczulenia. Powiedział,że prędzej zrezygnuje niż podda się operacji. Ciekawe,bo ostatnio cały Watykan był objęty sanitaryzmem  a teraz Papież leczy się metodami naturalnymi.
Wojciech Jóźwiak   2022-06-26 15:18:07   [15163.286]  
Udostępniam znalezione dawne nagrania
Znalazłem u siebie na dysku nagrania, które nie trafiły do sieci w AstroAkademii.
Dla przykładu jeden (już odzyskany):
Więcej znajdziesz w: Astrologia samopoznania 2017/18

Pisz komentarz  tytuł:

Link do tego wątku forum: Polecamy książki, strony, programy .286