2016-06-15. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Aktualności AstroAkademii

« Co słychać w AstroAkademii? Na kursie... SPIS ↓ Co nowego w AstroAkademii? »

„Astrologia Ilustrowana” – cykl webinarium ruszył i zapraszam!

Dzisiaj (środa, 15 czerwca 2016) zrobiłem (odbyłem?, jakim czasownikiem to nazwać?) pierwszy odcinek webinarium „Astrologia Ilustrowana”. Astrologia – wiadomo. „Ilustrowana” – czym? Horoskopami znanych ludzi. Ale nie byle jakich znanych, ale takich, którzy mają na tyle przejrzyste urodzeniowe kosmogramy, że możemy się uczyć na nich, oraz takich, którzy w znaczący sposób uformowali nasz świat. Więc którym coś – wiele – zawdzięczamy. Od razu zastrzegam, że będą wśród nich tacy, którym „zawdzięczamy” – ale negatywnie: cierpienia, złamane losy, popaprane w głowach. Od których wpływów się wyzwalamy, a niektórzy nie.

Na pierwszy ogień (jako pierwszy kot z tych, co za płoty) poszedł Sławomir Mrożek. Który ma urodzeniowy układ planet prawie idealnie w pasowany w tej styl astrologii, który ja sam uprawiam, a jego godzina urodzenia została potwierdzona przez jego dwa małżeństwa w momentach wiernie przewidzianych astrologiczne na takie życiowe zmiany. I który – Mrożek – w wielkim stopniu uformował naszą polską mentalosferę. Kilka jego utworów i wspomnień o nim, które przeczytałam-przypomniałem sobie teraz, przygotowując się do webinaru, jeszcze jaśniej mi to postawiło przed oczami. Mrożek – zawzięty horoskopowy saturniarz, więc astrologicznie powołany do roli strażnika realności – po latach, dziesięcioleciach, bo niedługo minie już 60 lat od eksplozji jego twórczości na przełomie lat 1950-tych i 1960-tych (ledwo dobijał trzydziestki, a już stawał się klasykiem – kolejny wpływ Saturna)... okazuje się wcale nie fantastą i „absurdalistą”, tylko przeciwnie: realistą twardym, który jął odczarowywać Polaków z ich pomroczności – jasnych i ciemniejszych. Z komunizmu i hodowli człowieka sowieckiego, to jasne, ale także z romantyzmu oraz, wybitnie na zapas, jak to czynią wieszcze-profeci, z młodzieżówki. Więc i niejako ryczałtem z hippisów i kontrkultury; ryczałtem, bo gdy pisał „Śmierć porucznika” a nawet „Tango”, kontrkulturowi pajdokraci próbowali ledwie pierwszych akordów.

Więc takie i podobne astro-smaczki staram się w tym cyklu pokazać. W kolejnych odcinkach chcę wziąć na warsztat Kuronia... Freuda... Junga... Nietzschego... może też Crowleya... Osho... Ze współcześniejszych i kobiet np. Thatcher i Merkel. Zobaczymy: tematy będą układać się zgodnie ze swoją logiką.

A jednocześnie chcę pokazywać system astrologii: od osi horoskopu, przez planety, przez typy psychologiczne skojarzone z planetami i osiami, dalej sektory Guinarda, aż do aspektów i innych sposobów współdziałania planet – i do moich ulubionych punktów harmonicznych. Od punktów harmonicznych blisko do kart tarota, a od układów planet blisko do enneagramu. W pewnym momencie powinna z tych szczegółów zacząć wyłaniać się ogólna mapa znaczeń, mapująca zjawiska świata, bo nie tylko nasze „psychiczności”.

Cykl webinariów „Astrologia Ilustrowana” możesz potraktować jako wakacyjny przyśpieszony kurs astrologii. Od postaw! – Ponieważ w każdym odcinku będziemy wracać do podstaw astrologii i do podstawowych jej pojęć i wyobrażeń. Zakładam, że wielu uczestników wpadnie tylko na jeden, dwa, trzy odcinki, więc nie chcę budować ciągłości. Raczej postaram się, żeby te wykłady były zrozumiałe na wyrywki i z doskoku.

Także osoby obyte z astrologią – i profesjonalnych astrologów – zapraszam, bo będą mieli okazję zobaczyć jakieś nieznane jeszcze sobie strony astrologii. Zapraszam też moich horoskopowych klientów i klientki – będziesz mogła/mógł podejrzeć mój warsztat i zobaczyć, „jak ja to robię”.

Może też się zdarzyć, że po tym cyklu (który kończę 7 września) czuć będziesz niedosyt i chęć poznania astrologii bardziej systematycznie i „szkolnie”. Wtedy zapraszam na regularny kurs astrologii i kolejny cykl e-spotkań, które zacznę zaraz potem, od środy 14 września.

Więcej przeczytasz w ogłoszeniu: « Astrologia Ilustrowana: webinaria prowadzi Wojciech Jóźwiak.

2016-06-15. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Aktualności AstroAkademii

« Co słychać w AstroAkademii? Na kursie... SPIS ↓ Co nowego w AstroAkademii? »

Pisanie komentarzy niedostępne.