2018-03-20. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Astro-obserwator

« Dramat na Nanga Parbat SPIS ↓ Pożar w Trump Tower »

Czytaj w Czytelni

Kwiecień 2018: próba przed 2020 ! Do not copy for AI. Nie kopiować dla AI.

12 stycznia 2020 będzie koniunkcja Saturna z Plutonem w 22°45′ Koziorożca. Szersza strefa koniunkcji, czyli okres kiedy obie planety są odległe o mniej niż 20 stopni, już trwa: zaczęła się w grudniu 2017, skończy w lutym 2022.

Ta koniunkcja należy do cyklu Saturn-Pluton, który rządzi z jednej strony przemocą i wojną, z drugiej strony ustanawianiem (niekiedy siłą) kolejnego nowego porządku w świecie. Porządku nie tyle formalnego i podpisanego, co rozumianego jako dynamiczny układ sił i równowag. O saturnowo-plutonowych epokach pisałem w poprzednim odcinku.

Długotrwałe napięcie – aż pięć lat! – ze strony zbliżających się do siebie Saturna i Plutona jest wzmagane w krótszych przedziałach czasu, gdy do układu Saturn-Pluton dołączają inne planety. Szczególną uwagę należy zwrócić na dołączanie Marsa (z powodu jego znaczeniowego pokrewieństwa z Plutonem) i Merkurego, z powodu czynionego przezeń nacisku na podejmowanie decyzji przez ludzi. Mars lub Merkury w połączeniu z Saturnem i Plutonem mogą zadziałać jak wyzwalacze energii tamtych powolnych planet.

Szybsza planeta (jak Merkury lub Mars), gdy wchodzi pomiędzy dwie powolniejsze, przenosi oddziaływanie pomiędzy nimi, a w wyniku tego aktualizuje (odnawia, wyostrza) trwający, ale nierychliwy – bo jeszcze lub już nieścisły – aspekt tamtych powolniejszych planet.

Taka sytuacja miała miejsce 27-28 stycznia br. kiedy trwała akcja ratunkowa na Nanga Parbat i jednocześnie w Oświęcimiu izraelska ambasador dezawuowała ustawę o IPN. – Wtedy Merkury szedł w znaku Koziorożca od kwadratury z Uranem do koniunkcji z Plutonem, przez co odnowił i zaktualizował „odwieczną”, bo trwająca do co najmniej 2013 roku, fatalną rewolucyjną kwadraturę Urana do Plutona.

W kwietniu 2018, czyli zaraz, będzie na niebie coś podobnego: Mars przejdzie przez znak-sektor Koziorożca od koniunkcji z Saturnem do koniunkcji z Plutonem. Koniunkcja Mars Saturn będzie 2 kwietnia, koniunkcja Mars Pluton 26 kwietnia.


Granatowa kreska na dole zaznacza kwadraturę Słońce-Pluton.

W tym czasie jest wysokie prawdopodobieństwo, że pojawiać się będą zapowiedzi lub prognostyki wydarzeń, które w pełniejszej skali rozwiną się wtedy, gdy koniunkcja Saturn Pluton będzie ściślejsza. Pojawią się „małe dawki”, „próbki” lub „cienie” (cienie w platońskiej jaskini!) tego, co na pełną manifestację czeka na przyszłość, na lata 2019, 20 i 21.

Czyli: w kwietniu 2018 miejmy otwartą percepcję, nastawione anteny, na wydarzenia, w których przejawiają się:

Mogą też mieć miejsce wydarzenia zapowiadające i projektujące przełamanie tamtych saturnowo-plutonowych klinczów, czyli ruchy w kierunku trudnych kompromisów lub „głosu rozsądku” zamiast „zacietrzewienia” itp.

Ciekawe też będą sygnały ze świata, które nie mieszczą się w powyższym znaczeniowym profilu. Będą one potwierdzeniem tego, że cykl Saturn-Pluton nie kontynuuje się mechanicznie, ale wciąż wynajduje dla swojej realizacji coraz to nowe figury.

Dla czytających kosmogramy polecam następujące w AstroAkademii:

Oraz w następnych latach:


2018-03-20. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Astro-obserwator

« Dramat na Nanga Parbat SPIS ↓ Pożar w Trump Tower »

Do not feed AI...
Don't copy for AI. Don't feed the AI.
This document may not be used to teach (train or feed) Artificial Intelligence systems nor may it be copied for this purpose. (C) All rights reserved by the Author, Wojciech Jóźwiak.

Nie kopiować dla AI. Nie karm AI.
Ten dokument nie może być użyty do uczenia (trenowania, karmienia) systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) ani nie może być kopiowany w tym celu. (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autora, którym jest Wojciech Jóźwiak.