2014-12-11. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Astro-refleksje

« Cztery siły fizyki, a gdzie astrologia? SPIS ↓ Extrema Veneris »

Skrajne przejawy energii planet

Taki ciekawy i krótki tekst znalazłem w archiwum AstroAkademii, napisany równo 7 lat temu, 12-12-2007 - "gwoli przypomnienia sobie i lepszego uświadomienia czym mogą być energie planet".

Mars
Agresja, naładowanie agresją i ciągłe nabuzowanie. To także myślenie i mentalne nastawienie pod tytułem: "Ja muszę! Swego dopnę! Wszyscy z drogi mi tu!" Mars przejawia się też przez zaciskanie się pięści i zębów, przez podnoszenie głosu, przez używanie naenergetyzowanych słów w których jest dużo głoski "r".

Saturn
Skrajny "saturnizm" w zachowaniu to spoczęcie w nieruchomym zesztywnieniu. Przejawem energii Saturna jest wszystko, co przybliża do tego stanu. Należy tu m.i.: niski nastrój, smutek, powaga. Stawianie sobie (lub innym) ograniczeń i zakazów. Dyscyplina. Sztywny porządek. Hierarchiczne i oficjalne stosunki między ludźmi. Ściśle regulujące przepisy.

Jowisz
Działanie Jowisza jest dokładnie przeciwne: wpływ Jowisza wyraża się jako wolność, brak przeszkód, czynienie swojej woli. Co człowiek czyni w jowiszowo swobodnej przestrzeni? - Rośnie! Skrajnym przejawem Jowisza jest poczucie własnej wielkości, czyli (pospolicie) mania wielkości.

Księżyc
Księżyc, także w swoim skrajnym przejawie, to nasz infantylizm. To jest bawienie się i rozrywka, ale i "wieszanie się" emocjonalne na innych - to jest przerzucanie odpowiedzialności na innych, to jest chowanie się za innych i wklejanie się w grupę... czyli "kupę"... "Kupą mości panowie" - to jest księżycowy okrzyk. Ale infantylne dzieci mają też świeże spojrzenie i masę spontaniczności - to także cechy księżycowe.

Słońce
Ludzie z silnym Słońcem wiedzą czego chcą i potrafią innym przekazać to poczucie niezachwiania. Nie wiem, czy energia Słońca potrafi w życiu przejawić się w sposób skrajny. Może tylko w literackiej fikcji.

Merkury
Skrajne przejawy Merkurego nie są w dzisiejszej cywilizacji niczym dziwnym: coś takiego występuje, kiedy człowiek "cały pójdzie w głowę", w intelekt, przeniesie się "cały" w świat myśli, skojarzeń, "kombinacji".

Uran
Sztuczność, bunt, egoizm, samowola...

Neptun
Neptunowym stanem (jednym z kilku) jest sen, a więc stan w którym "ja" jest rozmyte, niejasne, zarazem wystawione na treści pochodzące "spoza" i "skądinąd". Neptunowe są stany, do których stosuje się filozofia Carla Gustava Junga.

Pluton
Pluton przejawia się - skrajnie - jako bezwzględność. (Nie mylić z okrucieństwem!) Plutonowe jest bezwzględne dążenie do prawdy, choćby kogoś ta prawda obrażała. Albo do wygranej, choćby komuś było przykro. Albo dążenie do przeżycia czegoś istotnego, choćby się miało na tym stracić. Gdzie odrzuca się takie lub inne względy, to przeważnie jest to przejaw Plutona.

Wenus - pozostawiam do przemyślenia samodzielnie...

2014-12-11. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Astro-refleksje

« Cztery siły fizyki, a gdzie astrologia? SPIS ↓ Extrema Veneris »

Pisanie komentarzy niedostępne.