2014-05-27. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Więcej dla ciekawych

« Sławne Panny SPIS ↓ Podobieństwa ćwiartek cyklu Saturna do faz... »

Sławne Bliźnięta z różnych miejsc tego znaku

Bliźnięta jak wiadomo są wszechstronne, inteligentne, ruchliwe, niecierpliwe, wygadane i chętne do dyskusji. Mają masę umiejętności, znają się prawie na wszystkim i zajmują się różnymi rzeczami naraz. Najsilniej te cechy przejawiają się w pierwszych czterech stopniach znaku, czyli u urodzonych w dniach 22-26 maja – i faktycznie, na samym początku znaku mamy istny wysyp genialnych Bliźniąt. A to, z czego zasłynęli, dobrze mówi o zainteresowaniach wszystkich ludzi z tego miejsca znaku.

Są wśród nich dwie nasze mistrzynie słowa: Maria Konopnicka (Słońce ok. 1° Bliźniąt) i Helena Mniszkówna (2°). Jest sławny amerykański śpiewak i poeta Bob Dylan (Słońce dokładnie 3°31 Bli.) i rosyjski pisarz noblista Michaił Szołochow (2° Bli.). Bliźnięco-wszechstronną naturę miał Szymon Kobyliński (ok. 0° Bli.) – znany jako rysownik-ilustrator, ale przecież był także scenografem, pisarzem i znawcą historii. W tej części znaku urodził się błyskotliwy znawca języka polskiego, prof. Jerzy Bralczyk (1° Bli.) – i wcale nas nie dziwi, że drugi ze znanych językoznawców, Jan Miodek, też jest z tego znaku, tylko urodzony ze Słońcem dalej w zodiaku, ok. 16° Bliźniąt.

Bliźniętom z początku znaku natura nie skąpi też talentów do muzyki. Ze Słońcem na początku Bliźniąt urodziły się dwie sławne piosenkarki: nieżyjąca już Łucja Prus – i Majka Jeżowska – obie ze Słońcem około 3 stopni Bliźniąt. Na czele listy muzycznych geniuszy stoi twórca nowej epoki w operze: Ryszard Wagner, ze Słońcem 0°35' Bliźniąt.

Te „początkowe” Bliźnięta to nie tylko poeci, muzycy i językoznawcy: mają też żyłkę do wynalazków. Oto ze Słońcem około 1° Bli. urodził się Otto Lilienthal, pierwszy człowiek, który na lotni uniósł się w powietrze. Nieco dalej, w 3° Bliźniąt ma Słońce Igor Sikorsky, amerykański konstruktor helikopterów. Jego zodiakalnym rówieśnikiem jest Jan Pająk, sławny tropiciel UFO.


Gdy miną pierwsze stopnie znaku, zaraz nadchodzi wyróżniony punkt 4°17', niosący chłodne i praktyczne wpływy żywiołu ziemi i Saturna. To jest przypadek urodzonych od 27 do 31 maja. Bliźnięta z tego obszaru zodiaku poważnieją i biorą się odpowiedzialne zajęcia. Pociąga ich historia, prawo, polityka i świat władzy. W tym obszarze miał Słońce skrytobójczo zabity prezydent USA John Kennedy (7°51' Bli.) Innym przykładem jest amerykański polityk, którego znaczenie było równe prezydentom: Henry Kissinger (27 maja 1923, 4°54' Bli.).

Tutaj miał Słońce polski podróżnik, pisarz i poliglota znający chiński i mongolski: Ferdynand Ossendowski, znienawidzony przez komunistów, bo pierwszy zdemaskował łajdactwa Lenina – ok. 5° Bli. Oraz inny podróżnik, Leonid Teliga, który samotnie opłynął świat, walcząc z postępującym nowotworem (6°).


Wraz z 12° Bliźniąt do tego znaku wnikają wpływy żywiołu ognia i Marsa. Te marsowe Bliźnięta lubią sport, niebezpieczne rozrywki, lubią ryzykować i kreują się na „silnych ludzi” - kobiety też. Nie dziwi nas, że w tej części znaku ma swoje Słońce dziarski eks-prezydent Bronisław Komorowski (ok. 13° Bliźniąt), dawniej też „zapalony myśliwy”. Wpływy punktu są odczuwalne od 1 do 7 czerwca, a najsilniej 3-4 czerwca.


Od punktu 17°09' (8 czerwca) zaczyna się nowa jakość Bliźniąt: dochodzi dodatkowy wpływ żywiołu powietrza i planety Urana. Rodzą się tu podróżnicy, obieżyświaty, oraz ludzie łamiący społeczne bariery i konwencje. Żyjący „po swojemu”, oryginalni i przecierający nieznane ścieżki. Bardzo charakterystycznym ich przykładem był car Rosji Piotr Pierwszy, który zanim zbudował Petersburg i wojenną flotę, własnoręcznie ćwiczył się w Holandii w rzemiośle budowania statków (18° Bliźniąt.)

Nie dziwi w tym gronie Beata Pawlikowska, czyli słynna”blondynka” zwiedzająca dżungle i pustynie i opisująca swoje przygody. Urodziła się ze Słońcem ok. 20° Bliźniąt.

Osoby urodzone przy końcu Bliźniąt, od 18 czerwca, odbierają już wpływy następnego znaku – Raka.

2014-05-27. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Więcej dla ciekawych

« Sławne Panny SPIS ↓ Podobieństwa ćwiartek cyklu Saturna do faz... »

Pisanie komentarzy po zalogowaniu/rejestracji.