2019-02-09. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Aktualności AstroAkademii

« Rola osobistego specjalisty w astrologii SPIS ↓ Co nowego w AstroAkademii: łatwiejsza rejestracja,... »

D.u.a, Dyplomowany Uczestnik AstroAkademii – co trzeba zrobić, by nim zostać?

Na otwierającej stronie AstroAkademii czytamy:

„Dyplomowany Uczestnik AstroAkademii. Zostajesz nim po napisaniu i obronieniu pracy dyplomowej.”

Wyjaśniam, jak to może wyglądać konkretnie i w szczegółach. Przede wszystkim:

Nie musisz spełnić jakichś wstępnych warunków, tzn. nie musisz przedtem ukończyć któregoś z kursów w AstroAkademii, ani w ogóle być wcześniej uczestnikiem AA. Nie musisz też udzielać się na astrologicznych forach, w stowarzyszeniach itp.

Temat pracy możesz wymyślić i zaproponować sam/a. Może to być po prostu ta „sprawa”, którą faktycznie w astrologii się zajmujesz, którą badasz i o której wiesz, że możesz zajmująco napisać.

Możesz też skorzystać z podpowiedzi-sugestii. Podpowiadam jako temat napisanie astro-biografii wybranej osoby. Tu są dwa warianty: (a) osoba jest znana-historyczna, (b) osoba jest znana tobie. W obu przypadkach powinna być znana wiarygodna godzina urodzenia!

Wariant (a): astro-biografia wybranej osoby historycznej:
♦ wybierasz-znajdujesz taką osobę. Ważne, żeby istniała (i była ci dostępna) dobrze napisana biografia tej osoby: solidna książka, zawierająca szczegóły z życiorysu, daty z jej życia, i faktycznie skupiała się na tej osobie, a nie na jakichś innych dywagacjach. Lub kilka takich książek lub innych publikacji.
♦ Opracowujesz przebieg życia tej osoby porównując go z astrologicznymi wskaźnikami, takimi jak cykle Saturna i Jowisza, przejścia powolnych planet przez osie, ważne tranzyty, ewentualnie progresje. Eksponujesz ważne czyli przełomowe wydarzenia z życia tej osoby i towarzyszące im astro-wskaźniki. Możesz też naświetlić horoskopowe związki tej osoby z innymi osobami dla niej ważnymi i jej towarzyszącymi.
♦ Spisujesz wszystko.

Wariant (b): astro-biografia osoby znanej tobie. Zamiast książki, rolę „bazy” czy źródła danych grać będzie wywiad z tą osobą. Wywiadu nie musisz dołączać do pracy jako jawnego tekstu, ale powinieneś/powinnaś powoływać się na niego. Opracowujesz przebieg życia tej osoby podobnie jak wyżej.

Długość-objętość pracy zależy od Ciebie, czyli określasz ją sam/a. Gdyby praca wydała mi się zbyt zwięzła, będę namawiać do rozszerzenia; jeśli za długa, będę namawiać do streszczenia. Właściwie, to zależy od wyczucia.

Pracę zamieszczamy w AstroAkademii i apelujemy do Czytelników o komentarze i dyskusję. Poprosimy też o ocenę kilkoro znanych astrologów. Jeśli praca spodoba się komentującym, którzy nie stwierdzą w niej błędów i uznają ją za ciekawą i wnoszącą nowe treści, uznamy ją za „obronioną” i wtedy wystawię dyplom d.u.a., czyli Dyplomowanego Uczestnika/Uczestniczki AstroAkademii.

Ile czasu należy sobie dać na taką pracę? – Myślę, że od pół do roku powinno wystarczyć.


2019-02-09. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Aktualności AstroAkademii

« Rola osobistego specjalisty w astrologii SPIS ↓ Co nowego w AstroAkademii: łatwiejsza rejestracja,... »

Pisanie komentarzy niedostępne.