Bieżące zjawiska na niebie .1


Wojciech Jóźwiak   2022-11-10 23:06:58   [15582.1]  
Księżyc i Mars w Bliźniętach -- widać!
Księżyc ładnie świeci, a w lewo w dół od niego widać b. jasnego Marsa. Zgodnie z legendami jest jakby czerwonawy.  (Ksi i Mars są w znaku Bliźniąt.) W dół w prawo od Marsa jest Betelgeza ( BETELGEUSE ) czyli ta gwiazda, która zastanawia się, czy wybuchnąć jako supernowa. Gdyby wybuchła, toby świeciła z jasnością równą Księżycowi w pełni. Ale by było. Po zachodniej stronie nieba widoczny Jowisz, większy jeszcze od Marsa.
  • Soyotik: Jeśli kulminuje: Wielka fortuna wojskowa, dowodzenie, inwencja, pomysłowość i pomoc w doskonaleniu sztuki i nauki. Jeśli w tym samym czasie ze Słońcem, Księżycem czy Jowiszem, obfitość fortuny i wielki zaszczyt.
    Z Księżycem: Aktywny umysł, silna wola, burzliwy, buntowniczy w powściągliwości, sukces militarny, ale cierpienie przez kłótnie z przełożonymi, prawdopodobieństwo wielkiej władzy, honoru i bogactwa.
    Z Marsem: Ostrożny, powściągliwy, dobry przywódca i organizator, honor i uprzywilejowanie w sprawach wojennych.


    Tak piszą w tym linku o połączeniu Betelegezy z Księżycem i Marsem (aktualnie w MC) ... czyli właśnie rodzą się wspaniali dowódcy :)
  • Soyotik: Ja nie zobacze, bo latarnie świecą mocno, a bloki wysokie ;)
Wojciech Jóźwiak   2022-11-11 09:11:36   [15583.1]  
Kwadratury: Słońca do Saturna, Księżyca do Neptuna
Słońce przed minutami minęło ścisłość kwadratury do Saturna (18°55’ / 18°54’), a Księżyc mija i uściśla kwadraturę do Neptuna. (Bli 21°45’ / Ryb 22°49’)
Dość to dołujące. Dobrze, że święto, bo jednak przez to mniej trzeba.
  • Soyotik: Ja lubię Saturna, bo porządkuje i układa świat i pomaga posprzątać bałagan. Także można sobie poukładać w głowie intuicje, sny, przeanalizować swoje ukryte przekonania, emocje, może się uda odblokować. :) 
  • Jutrzenka: To może to święto powinno coś uporządkować?

Pisz komentarz  tytuł:

Link do tego wątku forum: Bieżące zjawiska na niebie .1