Chiny wg Blanszety .373


Blanszeta   2021-10-03 15:52:55   [14023.373]  
Xi Jinping. Ucieczka do przodu
Blanszeta   2021-10-10 12:28:48   [14054.373]  
Ptak w klatce - gospodarka Chin. Część 1 - przeszłość
 • Wojciech Jóźwiak: Blanszeto, (1) sugeruję żeby re-zamieścić twój tekst jako artykuł. Może jak będą obie części.
  (2) Czy kosmogramy są z programu MAstro? Bo (jak wiem) tylko AA i MAstro używają takich kolorów dla znaków.
 • Wojciech Jóźwiak: Bardzo ciekawy wykład prof. Góralczyka o Chinach. Polecam. Koniecznie widząc horoskop Deng Xiaoping`a.
 • Jedynie prawda jest ciekawa: @Blanszeto - ciekawa byłaby analiza horo Denga na lata 2025-26. dziś w kinie Wisła był wieczór autorski Jacka Bartosiaka dot. jego ksiązki o wojnie w przestrzeni kosmicznej. Bartosiak, mimo, że napisał książkę z Friedmanem, twierdzi, że USA tej wojny nie wygrają. 
  Rok 2025-26 się zbliża. JEdnocześnie, gdy się czyta Goldmana (https://www.goodreads.com/book/show/54468040-you-will-be-assimilated)
  to może rzeczywiście nastanie pax sinica?
 • Jedynie prawda jest ciekawa: Oczywiścię nie Denga, a Xi Jinpinga ;-) Horo Denga już nie ma co analizować do przodu...
Blanszeta   2021-10-17 16:00:58   [14083.373]  
Ptak w klatce - Gospodarka Chin. Część 2 - Okres Prosperity
Blanszeta   2021-11-04 08:14:22   [14140.373]  
Ptak w klatce - gospodarka Chin. Część 3 – Czasy obecne i perspektywy
 • Wojciech Jóźwiak: Bardzo ciekawe opracowanie, Blanszeto, i nie do przeczytania za jednym zamachem: trzeba nawracać z lekturą. Ale kiedy czytam o Chinach i możliwej przyszłości tego organizmu, to mam wrażenie, że pewien czynnik jest systematycznie pomijany. Mieszkańcy tego kraju są postrzegani jednowymiarowo, jakby to były racjonalnie zachowujące się automaty, tryby w wielkiej maszynie, która raz kreci się szybciej raz wolniej. Wyobraźmy sobie, że w latach 1880-1910 (z grubsza obrót cyklu Saturna-Plutona pt. Pierwsza Globalizacja) ówczesny świadek-badacz obserwował i opisywał Niemcy. Mógłby z powodzeniem sadzić, ze to jest kraj taki jak się teraz widzi Chiny: intensywnie się rozwijający, racjonalnie zorganizowany, zaludniony przez ludzi silnie dążących do zamożności i wykształcenia. Ludzi nowoczesnych. Widziałby potęgę niemieckiej nauki i technologii.
  Po czym okazałoby się, że to wszystko pierdyknęło. I w roku 1930 Niemcy są już zaludnione przez miotających się szaleńców. Cała nowoczesność, cała racjonalność poszła w odstawkę.
  Niemcy (ale i wiele innych krajów-narodów, w tym nasz) doświadczały szczególnej "energii" lub "potęgi": kumulacji masowych namiętności. Dochodziło do głosu to, o czym wczoraj pisała Egna: mózg podkorowy. Może nawet ten "gadzi". Niemcy zostały zniszczone nie przez najazd z zewnątrz, ani przez brak surowców, ani przez zła koniunkturę gospodarczą. Zostały zniszczone przez treści własnych umysłów.
  I to wydaja się prawdopodobnym największym zagrożeniem dla Chin. Czy Chińczycy "przerobili" co najmniej trzy jeśli nie cztery, "wojny wszystkich ze wszystkimi", w jakich brali udział, tzn. poprzednie ich pokolenia? Mam na myśli wojnę domową, potem zaprowadzenie porządków przez komunistów, potem Wielki Skok i Rew.Kult. przez Mao. Czy to przerobili, tak jak się przerabia traumy w psychoterapii? (Niemcy swoje przerabiali długo, może im się udało. My przerobiliśmy dużo słabiej. Rosjanie w ogóle nie, czują się niewinni, czyści.) O przerabianiu traum historii w Chinach nie słyszałem nic. Wydaje mi się, że ten naród żyje mając kłębowiska węży pod podłogą, i ta podłoga może się pod nimi rozstąpić przy którymś tranzycie.
 • Wojciech Jóźwiak: Ja przyznam się, że wciąż nie rozumiem astrohistorii Chin. Tak jakby ich wydarzenia i przemiany nie stosowały się do wielu cykli planetarnych. Prócz tego nie mam zupełnie wglądu w to, "czym żyją" Chińczycy. Być może to jest jakaś ogólniejsza bariera komunikacji między nimi a resztą świata.
 • Dorka116: Jak zawsze zafundowałaś mi parę wieczorów z czytaniem. 
  Wiesz co jest najcenniejsze w tym co piszesz i jak piszesz to, że przy okazji nabywania umiejętności z astrologii można stać się bardziej świadomym człowiekiem.
  Dodatkowo przy omawianiu Chin zaczepiasz o Wodnikowe punkty, które mogę odnieść do siebie osobiście :) 
  W 2008 roku np. miałam opozycję Plutona do Saturna a w dodatku Pluton był w koniunkcji z księżycem. Podsumowując tamten okres dążyłam wtedy  do bycia we wszystkim doskonałą. Perfekcjonizm, dobra i ścisła organizacja dnia, wszystko pod kontrolą ( włącznie z mężem:)).Na zewnątrz wzbudzała u innych podziw. Że daję radę tyle robić i mam na to siły. No mogłam góry przenosić dosłownie.  Niestety moje najbliższe otoczenie miało ze mną przekichane. Nie mogli mi powiedzieć, że czegoś się nie da. Cierpieli w atmosferze moich wymagań.
  Jeśli ta tendencja aspektu da się przenieść na Państwo to kryzys 2022, o którym piszesz może dotyczyć społeczeństwa i wysiłkowi jaki przyjdzie dźwignąć zwykłym ludziom natomiast całemu Państwu aspekty te mogą przynieść silną pozycję bynajmniej w oczach innych Państw.
 • Dorka116: Masz rację. Patrząc zwłaszcza na tego Urana na IC można pomyśleć, że podstawy działania Państwa ulegną całkowitej przemianie. Być może Chińczycy odzyskają lub raczej zawalczą o namiastkę wolności i demokracji.
  Co do Xî Jinpinga to przejście Saturna przez DSC złagodzi mu Jowisz.

 • Dorka116: https://www.onet.pl/informacje/focuspl/chinskie-dynastie-upadaly-przez-wybuchy-wulkanow-powinno-to-byc-ostrzezeniem-i-dzis/5hcmwv6,30bc1058
  Blanszeto, ponieważ slędzę Twoje Chiny podsyłam Ci dzisiejszy artykuł. Wydaje się być ciekawy pod kątem daty 24 maja 2024 kiedy Pluton zasiądzie na ASC i księżycu Chin.

Wojciech Jóźwiak   2021-11-12 10:33:41   [14172.373]  
Tajwan a Chiny. Ciekawy tekst
Widmo wojny na Tajwanie? Michał Bogusz (OSW). Mimo groźnego tytułu,  znany chinoznawca (https://zawielkimmurem.net/) wyjaśnia, ze Tajwan jest dla Chin komunistycznych najprawdopodobniej stracony. Bardzo polecam "Zawielkimmurem" -- warto mieć w zakładkach i regularnie czytywać.
Blanszeta   2021-11-14 14:22:53   [14178.373]  
Chiny w astrohistorii
 • Wojciech Jóźwiak: Lajk -- Blanszeto! Te rysunki na końcu też super :)
Sandra   2021-11-19 12:07:04   [14191.373]  
Horoskop Mao w książce „Pluto” J.W. Green
Taki znalazłam horoskop Mao w książce "Pluto" J.W Green
 • Wojciech Jóźwiak: Ponieważ w dyskusji o Mao Zedongu i jego ewentualnym horoskopie minęła przerwa ponad 1 miesiąc, to pozwoliłem sobie ponieść subnotkę Sandry do pełnej notki i opatrzyć tytułem.
 • Egna: To chyba wersja z godziną urodzenia 7.30? 
 • Wojciech Jóźwiak: Wynikowa godzina: 7.1424 = 07:08:33
  Medium Coeli = 203.5998
  -- Tak pokazuje aplikacja do liczenia czasu. Jest to inna wartość MC niż na rysunku podanym przez Sandrę. (Nie wiem, dlaczego?) Kosmogram podany przez Sandrę możliwe że jest próbą pogodzenia Słońca na ascendencie i Saturna na MC -- ale z tego by wynikało, że autor tamtej rektyfikacji stosował "moje" tzn. właściwie Gauquelinowskie poglądy na temat wagi planet na osiach. Co nie pasuje do archaizowanego dizajnu horoskopu. Ale to takie estetyczne wrażenia... :)
 • Wojciech Jóźwiak: Strony z info. o autorze tamtego horoskopu:
  https://www.astrosoftware.com/MarcPenfield.htm
  https://www.astro.com/astro-databank/Penfield,_Marc
  https://www.geneticmatrix.com/penfield-marc-human-design-chart.html
  https://www.astro-seek.com/birth-chart/marc-penfield-horoscope
  Wszystko ma w Skorpionie. www.astro.com opowiada, jak miał wypadek w 2004 r.: ciężarówka wjechała do baru, gdzie się stołował i został "niemal przecięty na pół" -- stracił śledzionę.
Blanszeta   2021-12-05 00:17:56   [14232.373]  
Problem Tajwanu. Część 1 - chińskie agresje militarne
Wojciech Jóźwiak   2021-12-16 14:19:22   [14297.373]  
Świeża wiadomość: Litwa bliska zerwaniu stos. z ChRL

Litewscy dyplomaci opuścili ChRL

Sytuacja na linii Wilno-Pekin eskaluje dosyć szybko. Czy skończy się to zerwaniem stosunków dyplomatycznych i uznaniem przez Litwę Tajwanu?
Michał Bogusz on 12/16/2021

 • Wojciech Jóźwiak: Jak napisał autor tamtego bloga, Litwa liczy tylu ludzi, co powiatowe miasto w Chinach. Zdaje się, że Chiny = 500 Litw. :)
Blanszeta   2022-01-04 10:03:45   [14400.373]  
Horoskop Federacji Rosyjskiej
 • Wojciech Jóźwiak: Blanszeto, wielka wdzięczność za to obszerne studium przypadków.
  Sugeruję, żeby podnieść ten tekst do rangi artykułu. Notka w forum to zbyt skromna forma dla niego.
  Drugi wniosek merytoryczny: szkoda, że ten "flagowy" horoskop FR nie jest uczulony na Zero Barana, gdzie w latach 2025-6 odbędzie się "rosjobójcza" koniunkcja Saturna i Neptuna. Szkoda. Byłby Putin na niej wygrał, jak kiedyś Piotr Pierwszy?
 • Wojciech Jóźwiak: To za mało. Zaczynam się obawiać, że w latach 2026-6 Rosja nie padnie, jak powinna.
Egna   2022-01-05 16:48:19   [14414.373]  
No nie wiem, czy nie padnie

No nie wiem, czy nie padnie... O Barana wypada w kwadraturze do Słońca Rosji na 3 Koziorożca i kwinkunksie do Księżyca na 3 Panny (swoją drogą piękny trygon!). No wiem, że 3 stopnie to trochę duży orb, ale w praktyce Saturn i Neptun będą tworzyły kwadratury do urodzeniowego Słońca w odstępie około 1,5 miesiąca między 12 marca a 23 kwietnia 2026 i ten okres wydaje się bardzo interesujący. Najpierw Saturn utworzy kwadraturę do Słońca i kwinkunks do Księżyca, w tym czasie Neptun będzie 1,5 stopnia od Saturna. W miarę jak Saturn będzie się oddalał od Neptuna ich koniunkcja będzie okresowo wzmacniana przez Słońce, Marsa (!), Merkurego i Księżyc zwłaszcza w okolicy 15-23 kwietnia 2026.

Dla przykładu spójrzcie na horoskop na 23 kwietnia 2026, gdzie wszystkie wrażliwe punkty Federacji są aktywowane. Podpierając się analizą Blanszety, starałam się jakoś poukładać, jakie wydarzenia działy przy aktywacji konkretnych punktów. Tryoktyle zaznaczyłam na zielono.

 


1.      aż 4 planety między 2 a 12 Barana, z czego Saturn i Mars tworzą koniunkcję, która tworzy tryoktyl do ur. Plutona i Wenus (zwłaszcza ściśle do Wenus) - ta koniunkcja Wenus Pluton była aktywowana wg tego, co napisała powyżej Blanszeta, w czasie:

a.     kryzysu gospodarczego w 1996-98 (denominacja rubla),

b.     II wojny czeczeńskiej

c.      aneksji Krymu.

 

Jest to więc wrażliwy punkt horoskopu. Aspekty Saturna do Plutona = działania wojenne, aspekty Saturna do Wenus=kłopoty gospodarcze, tak jakby receptą na problemy gospodarcze była wojna?

 

2.     Na niebie utworzy się koniunkcja Wenus z Uranem, która będzie tranzytowała tryoktylem Urana i Neptuna – drugi wrażliwy punkt horoskopu Federacji. Z analizy Blanszety wynika, że w czasie, gdy aktywowany jest ten punkt, to w Rosja lubi mieć „problemy wizerunkowe” i ludzie wychodzą na ulicę:

a.     kryzys konstytucyjny w 1993 i w zasadzie wojna domowa na ulicach Moskwy – to jeszcze o tyle ciekawe, że urodzeniowa koniunkcja w zasadzie wróciła na swoje miejsce

b.     zatonięcie okrętu Kursk

c.      zastrzelenie Politkowskiej

d.     ukraiński majdan i aneksja Krymu

3. Zmiana władzy w Rosji najczęściej wiąże się z aspektami do urodzeniowego Słońca lub Saturna. A 23 kwietnia mamy:

a.     Pluton koniunkcja urodzeniowy Saturn Rosji (i oktyl do Marsa – nie będzie polubowie?)

b.     Wspomniany już Neptun kwadratura Słońce i w ogóle cały okres koniunkcji Saturn-Neptun uderza właśnie w Słońce.

 Jeszcze dla podsumowania. Szczególnie dużo powinno się dziać między 11 marca a 23 kwietnia 2026. Nie sprawdzałam późniejszych dat, ale Neptun będzie przechodził aż 3 razy kwadraturą przez Słońce. Jeśli w tym czasie dojdzie do zmiany władzy to może być „pod górkę”, w sensie takim, że żaden rząd się nie utrzyma, fałszowanie wyborów, dużo manipulacji, będzie kilka zmian na tronie albo ostra wojna propagandowa. Oczywiście nic tu się nie wyklucza, może być wszystko na raz

 • Wojciech Jóźwiak: Podniosłem do notki wpis Egny.

Pisz komentarz  tytuł:

Link do tego wątku forum: Chiny wg Blanszety .373