Nowododane kosmogramy .326


Wojciech Jóźwiak   2021-02-17 13:23:39   [13036.326]  
Andrzej Jaczewski dodany
Andrzej Jaczewski (Andrzej Jaczewski Wikipedia): zmarły niedawno lekarz (prof. dr hab.) pediatra i seksuolog, harcmistrz i założyciel i animator Ropek, o nim wspomnę dzisiaj na webi. Dane uro. mam od niego.
Wojciech Jóźwiak   2021-04-13 17:58:31   [13270.326]  
Rilke
Rilkego nie było. Ale już jest: Rainer Maria Rilke. Saturniarz. Dobry na jutro.
Wojciech Jóźwiak   2021-04-15 15:57:20   [13283.326]  
Srećko Horvat: czy go ktoś zna?
Srećko Horvat -- czy go Ktoś zna?
Przyjaciel Janisa Warufakisa i Slavoja Żiżka, ale wasz rówieśnik, tzn. Egny, Loli, KatarzynyW, Sandry. Nic nie mówię, ale warto by było do niego dotrzeć i spytać o godzinę urodzenia. Może nie uzna tego za obciach.
Teraz sprawdziłem w Astro-Data-Bank, danych Warufakisa nie mają. Graebera zresztą też nie. Horvata nawet nie warto szukać.
  • KatarzynaW: Dlaczego nic nie mówisz?
Wojciech Jóźwiak   2021-09-03 20:39:00   [13908.326]  
Mikis Theodorakis. Anthony Quinn
Zmarł Mikis Theodorakis, uro. 1925. Niestety, godzina nieznana. Za to wciągnąłem do bazy Anthony Quinna, który grał Zorbę.
Z Bieżących Zjawisk na Niebie: dosłownie teraz Mars budzi Saturna tryoktylem (nie mylić z trotylem), a Księżyc minąwszy już opozycję do Plutona idzie na opozycję z Saturnem. Kąty między planetami, teraz:
Mars Neptun: 179°19’
Mars Saturn: 135°12’
Księżyc Pluton: 173°22’.
Wojciech Jóźwiak   2021-09-06 17:26:43   [13921.326]  
Jean-Paul Belmondo
Co zrobił dzisiaj Jean-Paul Belmondo? No tak. Umarł. Tym, którzy pamiętają jego filmy... Mało już nas, którzy pamiętają na bieżąco. Jego szczytowym filmem był wszak "Szalony Piotruś" (Pierrot le Fou) z r. 1965 roku, kawał czasu temu. Belmondo miał wtedy 32 lata. Ale dokończę. Tym, którzy pamiętają jego filmy (filmy z nim) wydawać się musi/ał jowiszowcem. A tu gucio! Saturniarz! Z Saturnem równo w Medium Coeli. Reszta się zgadza: Baran aż strach ze Słońcem w kochliwym 18^ Barana, Księżyc jak przystało na ulubieńca pięknych dam (i Francuza!) w zasięgu Zera Wagi. Tylko ten dominujący Saturn... Trzeba by więcej-lepiej poczytać o nim, kim naprawdę był.


  • Jutrzenka: Ja tez mam Saturna blisko MC może rodzina mu robiła podobne numery jak mnie
  • Jutrzenka: W sumie to kiedys trzeba umrzec nie ma wyjscia. Niezaleznie od ukladu planet. Jadwiga krolowa umarła choc nie planowala
  • Jutrzenka: Tacie wrózka tez zaplanowala dluzsze zycie ale zmiana trajektorii przez oddanie do szpitala i zawal
  • Wojciech Jóźwiak: Jeszcze o Belmondzie. Był -- razem z Brigitte Bardot! -- jedną z czołowych postaci i twarzy francuskiej popkultury w okresie jej Srebrnego Wieku. Szczyt jego popularnosci to lata 1960-te, kiedy już zza Atlantyku, a wcześniej zza Kanału Rękawek (La Manche) szło tsunami rocka, hippies, LSD, Beatles, Woodstocku i w końcu New Age -- które miało zdmuchnąć francuską "Nową Falę" (kto dzisiaj pamięta tamten termin?!), ale nie tylko ją, bo zarazem wszystkie inne nie-angielskojęzyczne próby oczarowania masowej wyobraźni. Ale wtedy Francuzi tego nie widzieli. Dzisiaj filmy z Belmondem ogląda się jak świadectwo pewnej alternatywnej rzeczywistości. Coś jak dzieła Secesji.
Wojciech Jóźwiak   2021-09-12 22:47:54   [13953.326]  
Spears. Malinkiewicz
W dziale "Osoby znane i historyczne" dodałem Britney Spears która niezadługo skończy 40.
W dziale "Horoskopy ćwiczeniowe" zamieściłem niby-kosmogram Olgi Malinkiewicz, stanowczo tej współczesnej Polki, która najbardziej zasługuje na sławę. Przypominam, kto: fizyczka rozwijająca energetykę na półprzewodnikach swojego wynalazku: perowskitach, współwłaścicielka firmy Saule Technologies. Wyjaśniam nazwę: Saulė (e z kropką, wymowa e/i) to Słońce po litewsku lub imię bogini Słońca w litewskiej rodzimej religii. (Przypadkiem po niem. Saule znaczy słup.)
To, że nie znamy jej godziny i horoskopu to skandal. Prócz tego Malinkiewicz należy do osób e-ukrywających się. W sieci nie znajdziesz gdzie się urodziła, z kim żyje, gdzie mieszka, mąż dzieci, ani w ogóle co robi prócz hi-tech i big-biz. Więc mam małą nadzieję, że się kiedykolwiek dowiemy. (Twardzielka straszna, patrz na tę koniunkcję Saturn Pluton.)
Podobny status ma horoskop Michał Sołowow -- też ważny Polak, a nie wiadomo.
Przy okazji, w Horoskopy ćwiczeniowe są powtórzenia (Villas 2 x): apeluję do Właścicieli, by co zbędne usunęli. Także pytanie, czy wszystkie tamtejsze horoskopy powinny tam być, może lepiej w: Osoby prywatne, Wydarzenia prywatne -- ? Też pytanie do Właścicieli.
  • Wojciech Jóźwiak: Patrz na tę koniunkcję... -- Mówimy cytatami i często nie wiem skąd. Przypomniałem sobie skąd to. Oryginał brzmiał: "Spójrz na te szczęki!". Mówił to chyba więcej niż raz w filmie "Miłość, szmaragd i krokodyl", 1984, grający gangstera, karykaturalnego 8-Szefa, karykaturalnego latynoskiego macho i hodowcę krokodyli imieniem Zolo -- Manuel Ojeda. Niestety w Sieci jego zdjęcia z krokodylami nie znalazłem. Film, jeśli ktoś go w ogóle pamięta, świadomie balansujący na granicy total-kiczu, groteski-burleski. Najbardziej z obsady znany wtedy 40-letni & piękny Michael Douglas.
Wojciech Jóźwiak   2021-12-29 23:07:31   [14361.326]  
Lawrance. McKay nieznany
Dodałem natal Jennifer Lawrence: która gra Dibiaski w "Nie patrz w górę". Premiera podczas kwadratury Satun-Uran, btw. Reżysera Adama McKaya nie mają w Astro Data Banku. Szkoda, bo Baran z okolic 26 stopni.
Wojciech Jóźwiak   2022-01-01 12:44:28   [14372.326]  
Éric Zemmour i Valérie Pécresse
Éric Zemmour : nazywany skrajnie prawicowym, Panna (ta wściekła) z Księżycem w Zero Barana. Przeciwnik dalszej integracji (federalizacji) UE, prawdopodobny konkurent Macrona w wyborach w kwietniu 2022, podczas koniunkcji Jowisz Neptun w Rybach. Ciekawe.
Valérie Pécresse : druga idąca w górę w sondażach prezydentka FR in spe. Z wyglądu uraniczka i faktycznie ma Słońce (w Raku, na którego nijak nie wygląda) w pierścieniu z Uranem, Plutonem i Neptunem. Asc. w Baranie.
Przy okazji, ciekawe: francuscy politycy, w tym ci konserwatywni, wcale nie mają takich bezmyślnych, lalkowatych i maskujących się fizjonomii jak nasi.
Wojciech Jóźwiak   2022-01-04 10:08:04   [14401.326]  
Pierwsze webinarium z cyklu *Podróż przez zodiak
W ramach narcystycznego autopromo do kolekcji w dziale "Wydarzenia historyczne" (sic!) dodałem kosmogram Pierwsze webinarium z cyklu *Podróż przez zodiak -- z 11 września 2019 roku. Narcystycznie i nieskromnie wyjaśniam, że uważam tamten cykl wykładów za największe dzieło mojego życia -- jak dotąd, ale raczej nie do przeskoczenia. Streszczenia tamtych wykładów i linki do nagrań są tu: Podróż przez zodiak.
W kosmogramie zwraca uwagę miażdżąca dominanta Neptun-Jowisz.
Dla zwolenników-fanów węzłów Księżyca (szkoda, Sagitari, że AA opuściłeś...) satysfakcja: w tamtym momencie opozycja Słonce-Neptun oraz linia horyzontu pokrywały się z moją urodzeniową linią węzłów Księżyca: 18°28′ Ryb/Panny.


Link do tego wątku forum: Nowododane kosmogramy .326