Z życia papieży .104


Wojciech Jóźwiak   2022-06-08 21:28:54   [15091.104]  
Iga Świątek? Fabrycy?
Fabrycy, napisałeś w notce przy kosmogramie Igi Świątek: "Faktyczna godzina ur. nieznana. Wybór arbitralny - hipoteza. Koniunkcja S/S!"
Napisz proszę więcej o swojej hipotezie.
 • Fabrycy: Napisałem nieco pochopnie, że godzina urodzenia Igi Świątek "nieznana". Właśnie znalazłem w bazie danych B.Krusińskiego horoskop z godziną 13 
   

 • Wojciech Jóźwiak: Tylko czy Krusiński wie, czy tylko "hipotezuje"?
 • Fabrycy: Wkrótce to ustalimy :) 
 • Fabrycy:
 • Wojciech Jóźwiak: Autor? Tzn. kto dostał info. od ojca Igi Ś.?
 • Fabrycy: Marcin Lechna (na fb 'AstroSystem')
 • Wojciech Jóźwiak: Mnie na FB też Marcin Lechna odpowiedział. https://www.facebook.com/astrosystem/
 • Wojciech Jóźwiak: To popraw pliz, Fabrycy, horoskop IŚ.
 • Wojciech Jóźwiak: A btw: jeśli, Fabrycy, w ramach pierwszej hipotezy odgadłeś godzinę IŚ jako 4:45, a ona naprawdę (wg. jej ojca, za M. Lechną) urodziła się 4:25, to jest to duży sukces w sztuce rektyfikacji :) !
 • Fabrycy: Poprawione/zaktualizowane. 
 • Sandra: coś podejrzane :) w 2020 r. na facebooku M. Lechna twierdził, że prawidłowa godzina urodzenia Igi to 13, bo robił jej horoskop i taką godzinę dostał od rodziców :) teraz Tata Igi zmienił zdanie?
 • Wojciech Jóźwiak: Należałoby, Sandro, niezależnie dotrzeć do Taty Igi i zapytać.
 • Fabrycy: B.Krusiński godzinę 13 wziął od M.Lechny. Skąd wziął ją M.Lechna? Zadałem mu takie pytanie - liczę na to, że odpowie. [edit: odpowiedział, że nie wie, kto wówczas "udostępnił" tę godzinę. Można chyba z tego wnioskować, że była to jedynie czyjaś fantazja] 
 • Wojciech Jóźwiak: Są dwie godziny. Przy obu ta sama grupa planet ze Słońcem jest na osiach: albo na asc. albo na MC. To jest typowe dla szybkiego "ustawiania" horoskopu celebryty o nieznanej godzinie. Co oczywiście nie wyklucza, że jedna z tych godzin jest prawdziwa. :)
 • Sandra: M. Lechna nie wie kto udostępnił godzinę 13 ?? :) przecież sam napisał na fb, że ma ją od rodziców. hahah
 • Fabrycy: Fakt. Napisał to w odpowiedzi na pytanie Miłki Krogulskiej ("skąd masz?"). Dziwne...
Wojciech Jóźwiak   2022-06-08 21:34:48   [15092.104]  
Warren Beatty
Warren Beatty/ Warren Beatty: ciekawe. Wcale tego sławnego aktora nie zauważyłem.
Wojciech Jóźwiak   2022-06-09 11:58:42   [15098.104]  
Pluton i Mars Igi Świątek względem horyzontu
Ciekawie wyglądają współrzędne topocentryczne Igi Świątek :

Topocentryczne

AzymutWysokość
Słońce231°47’ -1°35’
Księżyc125°35’-17°22’
Merkury213°18’ -8°52’
Wenus275°32’ 13°44’
Mars 35°08’ 4°36’
Jowisz222°13’ -5°15’
Saturn236°42’ -1°48’
Uran337°37’ 21°18’
Neptun354°48’ 19°41’
Pluton 52°06’ 12°03’

Znacznie bliżej descendentu (w sensie zachodniego horyzontu) jest Mars: 4°36’ nad horyzontem,
niż Pluton, który jest aż 12°03’ nad horyzontem.
 • Lola: @Wojtku, proszę, gdzie możemy sprawdzić takie współrzędne topocentryczne ? interesują mnie oczywiście moje :)
 • Wojciech Jóźwiak: Lolu, współrzędne topocentryczne (i inne) widzisz po kliknięciu w przycisk "Pokaż współrzędne planet" -- pod horoskopem, np. tym: Lola.
 • Lola: dziekuję
Wojciech Jóźwiak   2022-06-10 12:30:20   [15102.104]  
Czy ktos go jeszcze pamięta?
https://youtu.be/8KRnpCUEdBs :: Michaj Burano
Danych astro brak.  Ur. 29 października 1944 w Taszkencie, mówi Wiki.
M. Burano, doba
Skorpion/ognisty punkt w Skorpionie, Księżyc w Baranie. Orientacja nieważna przez brak godziny.
 • Małgośka: Słyszałam parę razy w dzieciństwie jego nazwisko, ale nie wiem/pamiętam czy mówiono o nim z sympatią i nie mogę skojarzyć co śpiewał.
 • Fabrycy: Zamierzchłe czasy "big-beatu". Nazwisko kojarzę, ale tylko dlatego, że kiedyś przeżywałem okres intensywnego zainteresowania historią muzyki.     
 • Wojciech Jóźwiak: Cygan-Rom wędrowiec. Polska była dla niego etapem, przesiadką. Prawie 60 lat temu wniósł do PL popularnej muzyki coś niebywałego wcześniej i później. Szybko poleciał dalej.
 • Fabrycy: https://www.youtube.com/watch?v=tDLbAc3ctT0
 • Małgośka: Dziękuję Ci, Fabrycy, za pomoc w uporządkowaniu mojej roztrzepanej głowy :) Kocham ten utwór-wyzwalacz łez. 
 • Lunaria: A ja zasypiałam przy tej piosence będąc dzieckiem, ale w wykonaniu the Animals. Wtedy nic nie wskazywało na to, że będę mieszkać w miejscu, w którym słońce nie wschodzi i nie zachodzi poza horyzont.
 • Małgośka: Wojtku, dzięki za przypomnienie tego artysty.
 • Wojciech Jóźwiak: Było wtedy 3 rockowych bardów: Niemen, Stan Borys i Michaj Burano. Wszyscy 3 mieli pseudonimy w podobnej poetyce. (Bo urodzeni jako Wydrzycki, Guzek, Wasyl Michaj.) W zbiorowej pamięci przetrwał tylko pierwszy, słusznie, bo o dwie głowy tamtych przewyższył.
Wojciech Jóźwiak   2022-06-21 12:19:09   [15134.104]  
Alois Alzheimer 1864-06-14 Fabrycy
Alois Alzheimer 1864-06-14 Fabrycy. Miał ścisłą koniunkcję Księżyca z Saturnem! Bingo!
Weider   2022-06-21 22:21:07   [15143.104]  
Sprawdziłem kosmogram polskiej youtuberki Natix
Sprawdziłem kosmogram polskiej youtuberki Natix bo podała na wideo, że urodziła się 7 lutego 1997 o godz. 14.22. Szok nie sądziłem, że układy planet mogą tak się ułożyć. Opozycja Mars Saturn na osiach Medium coeli/Immum coeli. Koniunkcja Merkury/Neptun na descendencie. Koniunkcja Słońce/Jowisz w 18 st. Wodnika. Potrójna koniunkcja Jowisz/Uran/Wenus w 5st. Wodnika. Oraz Trygon Pluton-Saturn. Zbieram szczękę z podłogi.
 • Weider: Mój błąd koniunkcja Słońce Księżyc a nie Słońce Jowisz. 
 • Wojciech Jóźwiak: Dzięki, Weider. Będziemy ją badać. Na razie jej nie znam.
 • Weider: Ona prowadzi kanał rozrywkowo-zarobkowy:) Ale horoskopem gniecie.
 • Lunaria: Faktycznie, wygląda to ciekawie:

 • Lunaria: Te koniunkcje w Wodniku aktywują aż 3 wodnikowe punkty harmoniczne.
 • Wojciech Jóźwiak: Potwierdzam!
 • Weider: Natix (razem se swoim chłopakiem) prowadzą kanał rozrywkowy. Na pewno można o nich powiedzieć, że lubią jak jest ruch, lubią jak ciągle coś się dzieje. Podchodzą na luzaku do swojej pracy. Starają się być kreatywni i wymyślać różne konkurencje. Ta trójkoniunkcja zbija efekty Mars i Saturna na osiach. Pluton łączy się trygonem z Saturnem a Mars łączy się trygonem z trójkoniunkcją. Paradoksalnie taki ciągły styl życia + regularne nagrywanie i montowanie filmów wymaga dyscypliny.  
 • Fetfrumos: Mam cichą satysfakcję, że pojawił się ten temat. Mam chyba dar jasnowidzenia, bo ostatnimi czasy sam myślałem żeby go tu poruszyć, ale uznałem, że jutuberzy są zbyt "plascy".
  Z uzyskaniem godzin urodzeń za to nie będzie raczej problemu. Większość tych gwiazdek w przeciwieństwie do gwiazd telewizji, wchodzi w interakcje z fanami i wyłuskanie takiej informacji to nie problem. Pytanie tylko czy warto badać horoskop kogoś, kto tworzy marną rozrywkę, a główną i jedyną motywacją są szybkie pieniądze. 
  Wspomniany Elvis Presley będzie żył wiecznie, a jutuberzy mają swoje 5 minut i stoją kolejki następnych. Znak czasu. 

Lunaria   2022-06-22 15:13:58   [15145.104]  
Pluton na przełomie Koziorożca i Wodnika
Obecnie dużo młodych ludzi (17-25 lat) nie ma żadnego konkretnego zawodu, wykształcenia, a nawet jakiejś konkretnej pasji, a zarabia duże pieniądze i cieszy się sławą. Jak? Głównie przez zabawę z elementami pracy takiej, jak ją rozumieją starsze pokolenia. Platformy: YT, Instagram i Twitch pozwalają młodym ludziom zarabiać ogromne pieniądze grając w gry komputerowe, robiąc zdjęcia siebie w (chińskich) dresach z metką, czy nagrywając bardzo proste w odbiorze, krótkie filmiki lub piosenki. Moim zdaniem, jakby tego treściowo nie oceniać, to jest to zjawisko niesamowite. Młodzi ludzie stworzyli alternatywę dla telewizji, sami z siebie robiąc sławnych i bogatych! Nie potrzebują do tego sztabu ludzi, jak to jest w świecie kina i programów telewizyjnych. Mieszkania i miasto stały się studiami nagrań, a do nagrywania treści wystarczy telefon komórkowy i prosty program do montażu filmu. Dla młodej widowni youtuberzy to są sławy na miarę, nie wiem,  Presley'a. Tym sławnym z internetu udało się stworzyć swój celebrycki świat- świat "kontentu", pieniędzy i współprac. Nie znam tej dziewczyny, o której pisze Weider, ale kojarzę kilku słynnych z yt, w celach badania młodego pokolenia. Na przykład Karol Wiśniewski, którego godzina urodzenia byłaby cenna jako ikony youtubowego nurtu w Polsce. Ten młody człowiek ma prawie 5 mln subskrybentów czyli można założyć, że ogląda go 1/8 mieszkańców Polski! Jego majątek jest szacowany na ok 151 mln zł. Podobnie dzieje się ze sławnymi streamerami. Dlaczego? Myślę, że te sławne osoby ze świata internetu są teraz głosem młodych ludzi (którym to wszystko pośrednio zawdzięczają). Hasła, które głoszą słowem lub poprzez działanie to: zabawa i pieniądze, wołanie- mogę po swojemu, wcale nie muszę ciężko pracować! Myślę, że to metaforyczne wyzwolenie z epoki Plutona w Koziorożcu, koniec epoki ciężkiej, mozolnej pracy na etat, podziału na szefa i podwładnego, oszczędzania. Młode pokolenie woła- ja sam sobie szefem i robię to, co lubię, wydaję pieniądze, a jak Ci się nie podoba to twój problem! 
W co to wszystko ewoluuje-  jestem bardzo ciekawa.
 • Wojciech Jóźwiak: Warto by jutuberów jakoś ustrukturować. Ustawić w ranking. Może już któryś socjolog im się przyglądał? Uczestnicząco? (Jak Dariusz Misiuna uczestnicząco w New Age ok. 1995?) Dowiedzieć się o ich godziny urodzenia? Bo to dla nas astrologów najważniejsze.
 • Egna: Lunario, opisałaś zjawisko,  które dla mnie też jest wielkim fenomenem. Nie zastanawiałam się do tej pory, jak je wytłumaczyć astrologicznie. Dzisiejsi mniej więcej 25-latkowie będą mieli Plutona raczej na początku Strzelca, a Neptuna na początku Wodnika. Saturn w Baranie(?). Ci urodzeni w 1997 mogą mieć potrójną koniunkcję Jowisz Neptun Uran na przełomie Koziorożca i wodnika.
  Jakoś daleko mi do przypisywania cech pokolenia powolnym planetom. Nie czuję tego. 
  Do tego, że teraz Pluton zbliża się do Wodnika też nie, bo jak to zjawisko przebrało na sile, to Pluton był raczej w połowie Koziorożca. Hmmm.... 


 • Lunaria: Mi się wydaje, że powolne planety odpowiadają za cechy pokolenia, ale badajmy ich bo to ciekawe zjawisko. Najlepiej gdyby udało się zdobyć godziny urodzeń, tak jak pisał Wojciech i Fetfrumos.
 • Weider: Jest pierwszy element wspólny łączący Karola 'Friza' Wiśniewskiego i Natix.  Koniunkcja Merkurego z Neptunem ( U Friza dodatkowo połączonę koniunkcją z trzecią planetą Uranem). U Natix (Natalia Waldowska) Merkury i Naptun są na descendencie. Descendent odpowiada za relację z innymi. Zastanawiałem się czy te planety razem mogą działać podobnie jak Neptun i Księżyc - zabawę i wieczną radość. Czy descendent odpowiada za pracę człowieka. Bo nie wątpliwie oboje Ci youtuberzy w tą stronę poszli. Zabawa, kreatywność, naturalność, wiarygodność. U Friza dodatkowym czynnikiem jest działanie z rozmachem. Friz urodził się 13 lutego 1996 roku. (Godziny urodzenia nie znamy. Friz jest zdumiewająco podobny do mojego starszego brata urodzonego 14 lutego z Księżycem w Rybach oraz koniunkcją oraz koniunkcją Wenus-Mars w Rybach) Friz już na pierwszy rzut oka też ma ciekawy horoskop bo do trójkoniunkcji dochodzi koniunkcja Słońce-Mars w końcówce Wodnika. To się zgadza. Friz jest naturalnym typem przywódcy. Niedawno nakręcili odcinek z udziałem specjalistki od analizy psychologicznej która sprawdzała ich osobowość. Karol miał zdumiewającą ilość punktów jako ten  typowy 'czerwonym' Dowódzca, szef, ten który lubi zarządzać, kierować itd. Friz ma również słabą koniunkcję Pluton-Księżyc (5 st. orbu) ale oczywiście nie znamy godziny urodzenia. Ale kusi aby tak ustawić jego godzinę aby była większa ścisłość i Jowisz na MC.  Pluton i Księżyc to typowa emulsja jak Satun i Jowisz. Ktoś taki raz będzie przez większość czasu typowym plutonikiem - cichym, skrytym, nic nie okazującym w skrajnych przypadkach dziwakiem i ekscentrykiem który np. nic nie je bo tak, nic nie śpi po 2 dobry bo tak itd. a czasami będzie miał 'wylewy wylewności' przebłyski jakiegoś współczucia i empatii. Friz ten aspekt ma połączony trygonem do Wenus niewątpliwie na plus. Ten aspekt też się zgadza i to już nie raz to sam mówił, że nie ma problemu gdzieś się nagle zerwać bez zapowiedzi i pojechać na drugi koniec świata ale na przykład na imprezach już często ma dosyć kontaktu z innymi i ucieka przed czasem. Sam stwierdził, że dobrze czuję się z innymi jak i samemu. Co należy podkreślić Friz jest mistrzem wiarygodności. To już lata temu ludzie mówili o nim i pisali w komentarzach, że to ktoś komu wierzysz kto nie oszukuję, nie podkręca sztucznie reakcji dla wyświetleń i oszukuje w challenge'ach.
 • Fetfrumos: Ciekawe jak u tych najpopularniejszych wygląda Jowisz. Teoretycznie jako gwiazdy rozrywki powinny mieć go wyeksponowanego. 
Wojciech Jóźwiak   2022-06-23 07:57:38   [15148.104]  
Walter Friedrich Otto niestety bez g.
22 czerwca 1874 urodził się Walter Friedrich Otto. Link prowadzi do ciekawej notki na FB o nim. Niestety, Astro.com nie zna czasu jego urodzenia. I być może nikt nie zna. Było dwóch Ottów niemieckich religioznawców. Chrześcijański i sieriozny Rudolf (jest jego godz. i horo. w Astro.com) i pogański Walter F. Jego właśnie nie znamy.
Wojciech Jóźwiak   2022-06-27 07:58:42   [15171.104]  
Karoly Kerenyi przez Sandra
Karoly Kerenyi 1897-01-19 (przez Sandra): Słońce trafiło w Zero Wodnika.
Wojciech Jóźwiak   2022-07-04 11:42:34   [15201.104]  
David Icke
David Icke 1952-04-29 -- dodałem. Wynalazca neo-mitu o reptilianach. O nim mówi Tomasz Stawiszyński w https://stawiszynski.org/108-czy-swiatem-rzadza-reptilianie/ .
 • Wojciech Jóźwiak: Tu też o tym: https://natemat.pl/422284,kim-sa-reptilianie-o-ktorych-mowi-gorniak-zuckerberg-ma-byc-jednym-z-nich
 • Wojciech Jóźwiak: Jakby Ktos chciał, to jest film o Icke'u, po ang, ale to chyba nie problem: https://youtu.be/llYyGCiLDYU Warto przynajmniej zobaczyć jak wygląda, jak się rusza, mówi itd. + horoskop (David Icke).
 • Fabrycy: Horoskop nie pozostawia wątpliwości...Sprawny wytwórca uwodzicielskich idei (Jowisz/Wenus-Desc); oszczędnie gospodarujący prawdą (Neptun/Asc) :-) 
 • Wojciech Jóźwiak: Jowisz/Wenus-Desc: sprawny "wizard od publiczności". Czy istnieje specjalna nazwa dla takich?
 • Wojciech Jóźwiak: Ciekawą etymologię ma słowo "wizard", które dotąd wydawało mi się starofrancuskiego pochodzenia, ale nie, jest czysto angielskie, od "wise" i znaczyło "wiedzący, mędrzec", dopiero później: magik.
  W tamtej notce słownika piszą też:
  Compare Lithuanian žynystė "magic," žynys "sorcerer," žynė "witch," all from žinoti "to know."
 • Weider: 'Fabrycy oszczędnie gospodarujący prawdą (Neptun/Asc)'
  To może ekonomiści mają również coś z tego punktu (o politykach nie wspominając)
  2 i pół miesiąca temu Marek Zuber wspominał, że jest realna szansa, że inflacja u nas w listopadzie 2022 wyniesie 7,5%. Jeszcze nie mamy listopada i narracja została zmieniona. Widzimy co się dzieje Polska, Litwa, Łotwa, Estonia są w 'Europejskiej czołówce' Nawet Ukraina lepiej od nas wypada. Co takiego wyniknęło, przez ostatnie 3 miesiące, że nastąpiła taka zmiana scenariusza. Tu nawet nie mówmy, że to rzeczywistość rozminęła się z oczekiwaniami. Tu podobnie jak Edycie Górniak komuś peron odjechał. 
 • Sandra: Tego typu opowieści o reptilianach rodzą się kiedy mity odbiera się zbyt dosłownie. Legendy o jaszczuroludziach były opowieściami rdzennej ludności Ameryki i przedstawiały jakiś symbol. Natomiast kiedy symbole odczytuje się literalnie, a nie literacko, to wychodzą teorie spiskowe i totalne bzdury. Przekładając formy symboliczne na historyczne zabija się ich sens. To jest też największy błąd religii chrześcijańskiej, że przekonuje o faktycznym istnieniu Jezusa. Mam wrażenie , że Icke dobrze widział , co robi. Ludzie wciąż potrzebują mitów i on to wykorzystał , manipulując nimi dla własnych korzyści .   
Komodorak   2022-07-04 21:26:37   [15203.104]  
Orson Welles
Zachęcam do zapoznania się z sylwetką. 
https://www.astroakademia.pl/n20/chart_show.php?chart=9806
Twórca audycji radiowej "Wojna Światów". Podobno tak przekonującej, że niektórzy uwierzyli w atak kosmitów. Założyciel Mercury Theatre (przypadek?).
Horoskop podobny do Davida Icke.
 • Wojciech Jóźwiak: Komodoraku, łatwiej jest wklejać link jako link: Orson Welles.
 • Wojciech Jóźwiak: "„Wojna światów” Orsona Wellesa wywołała zbiorową panikę: prawda czy mit?" (ciekawostkihistoryczne.pl/2022/03/16/wojna-swiatow). Autorka odpowiada: "Tak i nie. Audycja wprowadziła odbiorców w błąd, jednak opisy reakcji są mocno przesadzone." Zwróćmy uwagę na młody wiek OW wtedy: 23 lata.
Wojciech Jóźwiak   2022-07-04 23:30:06   [15204.104]  
To jeszcze Herbert George Wells
Herbert George Wells 1866-09-21. Podziwiamy synastryczną koniunkcję Księżyców u obu Well/e/sów. I u obu zapisany w horo. temat "wojna" jako opozycja lub koniunkcja Saturn-Pluton.
Wojciech Jóźwiak   2022-07-13 18:29:33   [15227.104]  
Carlos Castaneda
Niesamowite. Chciałem jako przykład binastrii Księżyc Wenus dać Carlosa Castanedę i przypomniało mi się, że chyba jego godzina uro. jest nieznana, a godz. 9:00 którą mu wpisałem jest tzw. "na rybę" czyli czasem próbnym. Teraz patrzę do https://www.astro.com/astro-databank/Casta%C3%B1eda,_Carlos i co widzę? -- Godzinę 9:00 znaleziono w jego urzędowych papierach. Oraz ma Roden Rating = AA. Sukces! Mamy Castanedę i możemy go wciągnąć w poczet naszych horoskopowych ulubieńców.  Księżyc i Wenus na osiach ma.
Castaneda
Wojciech Jóźwiak   2022-07-14 07:45:48   [15233.104]  
Rishi Sunak i Akshata Murty
Szefem brytyjskich konserwatystów największe szanse zostać ma Rishi Sunak. Czytamy w PAP» Tu na zdjęciu z żoną Akshatą Murty. Oboje uro. w 1980 r. Danych astro. nie znamy, bo i Astro Data Bank i Astro Theme o obojgu milczą.
Sunak Murty
Wojciech Jóźwiak   2022-07-16 22:46:56   [15244.104]  
Karen Horney
Dzięki Fabrycy za horoskop Karen Horney. Bardzo ciekawy horoskop, uderzające binastrie Księżyc-Wenus, Słońce-Jowisz, Księżyc-Jowisz. Medioceliczka i descendentyczka. Psychoanalityk musi być descendentykiem. Freud i Jung byli. -- Mało o niej wiem, a ciekawe byłoby znać różne biograficzne szczegóły.

Pisz komentarz  tytuł:

Link do tego wątku forum: Z życia papieży .104