Ogłoszenie: webinarium

Webinarium 18 sierpnia: cykle długookresowe. Rok 2025. Koniec Wielkiej Nowoczesności

Kiedy: 2021-08-18 19:00

Dostep wolny.

Link do webinarium: https://astroakademia.clickmeeting.com/cykle-dlugookresowe-rok-2025-koniec-wielkiej-nowoczesnosci

ID wydarzenia: 518-878-171

Co to jest nowoczesność, każdy wie. „Wielka Nowoczesność” to osobne pojęcie: jest to epoka, która zaczęła się po II Wojnie Światowej; jej astrologicznym początkiem była koniunkcja Saturna i Plutona 1947-48 i zaraz potem wejście Plutona w długotrwały sekstyl do Neptuna. Ten sekstyl istnieje do dzisiaj i zaniknie około 2035 r. Jest prawdopodobne, że epoka Wielkiej Nowoczesności wtedy się zakończy. Wielka Nowoczesność przyzwyczaiła nas do trwającego wzrostu gospodarczego, wzrostu dochodów, postępu technicznego, dominacji oświeconego Zachodu oraz do powiększania się osobistych wolności i praw człowieka. Trzeba liczyć się z tym, że wszystkie te atrybuty WN skończą się wraz z nią lub poważnie zmienią.

Podczas fazy długotrwałego sekstylu Plutona do Neptuna w poprzednich obrotach cyklu tych planet (492 lata) miały miejsce, patrząc wstecz: europejski Renesans w tym wielkie odkrycia geograficzne, poszerzenie Europy w czasach „Mieszka i Chrobrego”, klasyczny moment Rzymu od Cezara do Nerona, klasyczny moment Aten za Peryklesa. Polecam mój wykład o tym dostępny na YouTube.

Krótko omówię też inne cykle: opresyjny cykl Saturna-Plutona – koniunkcja tych planet przypadła na początek pandemii. Rewolucyjny cykl Saturna-Neptuna – ich koniunkcja będzie w latach 2025-26 i należy na nią się szykować i pod nią planować.