2018-03-29. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Śmierć i inne wydarzenia

« Frida Kahlo SPIS ↓ Sinéad O’Connor przechodzi na islam »

Tagi: Astro-biografiaAstro-historiaCykl Saturn-PlutonCykl SaturnaCykl Uran-PlutonCykle planetNiemcyPierścienie aspektówWojna  []

Adolf Hitler

Godzina urodzenia Adolfa Hitlera jest znana z najwyższą punktacją AA wg skali wiarygodności Lois Rodden: tak mianowicie jest zapisane w dostępnych urzędowych aktach. Urodził się o godzinie 18:30 w Braunau nad Innem w Austrii przy granicy z Bawarią, 20 kwietnia 1889. Zapewne drobne nieścisłości co do wyznaczenia strefy czasowej są przyczyną, że Astro Data Bank podaje ascendent 26°41′ Wagi, podczas gdy program AstroAkademii oblicza ascendent 24°21′ Wagi – półtorastopniowa niepewność nie jest ważna, a na pewno mniejsza niż półgodzinna niepewność czasu urodzenia. Hitler był uranikiem: urodził się z Uranem na ascendencie, co zgadza się z jego notorycznym temperamentem: „praca zrywami”, brak stawianych sobie ograniczeń, poczucie misji i wybraństwa, orientacja na przyszłość i nowoczesność, życie projektami oraz sztuczność, wymyślenie i utopijność tych projektów. Silne też w jego horoskopie były Merkury i Słońce, jako leżące na descendencie czyli w horoskopowym polu kontaktów z ludźmi, co wyjaśnia jest zdolności przywódcze i „społecznie uwodzicielskie”, oraz Saturn w pobliżu medium coeli, cecha tych, którzy wiedzą lepiej i na innych odruchowo patrzą z góry jako na swoich uczniów lub podwykonawców. Zwraca uwagę w urodzeniowym kosmogramie potężna struktura pięciokrotna, pierścień kwintyli (zaznaczony czerwonymi liniami) do którego należało aż pięć planet: Pluton, Neptun, Saturn, Jowisz i Księżyc. Kwintyle i ich pierścienie „grają jak trąbka” – są źródłem napędu i entuzjazmu. Szczegółową egzegezę tego układu pozostawię do innej okazji.

Dla astrologów i astrohistoryków Hitler jest cenny także dlatego, że jego życiorys idealnie wpisuje się w cykl Saturna.

Pierwszej próby przejęcia władzy dokonał 8 listopada 1923. Ów „pucz piwny” nie udał się i Hitler trafił na rok do więzienia (takie zniknięcie ze sceny jest charakterystyczne dla zejścia Saturna pod urodzeniowy ascendent), gdzie napisał swoją programową książkę „O co walczę” (Mein Kampf). Podczas puczu Saturn był w 25°44′ Wagi, w idealnej zgodności z urodzeniowym ascendentem. Richard Tarnas w książce Cosmos and Psyche wskazuje, że było to podczas rozbieżnej kwadratury Saturna do Plutona, a więc w zwrotnej („ostrej”) fazie tamtego wojenno-przemocowego cyklu. Podczas puczu ta kwadratura już się rozłaziła, Saturn był 12 stopni od ścisłej kwadratury z Plutonem – ale rok wcześniej, przy 4-stopniowym odstępstwie od ścisłości tamtego układu planet, władzę we Włoszech przejął Benito Mussolini. Ale podczas puczu Hitlera tamta rozchodząca się kwadratura Saturn Pluton została zaktualizowana przez Marsa, który wtedy wszedł w ścisłą kwadraturę do Plutona. Na to wspomaganie życiowego (indywidualnego) cyklu Saturna Hitlera przez zwrotne momenty cykli powolnych planet zwrócimy uwagę także w następnych przypadkach.

Kiedy Saturn mijał kolejną oś urodzeniowego horoskopu, imum coeli, Hitler wygrał wybory i został kanclerzem Niemiec czyli odpowiednikiem premiera rządu. Było to początkiem przekształcenia Niemiec według jego uranicznego autorskiego projektu w mesjańską millenarystyczną „Trzecią Rzeszę”. Wspierał go wtedy rewolucyjny cykl Uran Pluton: Uran był w zbieżnej kwadraturze do Plutona ze ścisłością -2°15′. (Przypominam, że niedawny okres niepokojów w świecie w latach 2013-17 wystąpił podczas kolejnej rozbieżnej kwadratury tamtych planet.)

Wkrótce po przejściu Saturna przez następną oś urodzeniową, descendent, a dokładnie podczas przejścia przez urodzeniowe Słońce, Hitler dokonał najazdu na Polskę. Decyzja ta była zgodna z ogólnym schematem cyklu Saturna jako „wyruszenie w nieznane na niebezpieczne przygody”. Miał wtedy wsparcie od cyklu Saturn Pluton, ponieważ planety te były w kwadraturze ze idealną ścisłością -1°15′ i obie wpisane w urodzeniowy kosmogram Hitlera: Saturn, jak się rzekło na Słońcu i descendencie, a Pluton w medium coeli. Pluton chodził po urodzeniowym medium coeli Hitlera przez cały okres II wojny.

Samobójcza (prawdopodobnie) śmierć 30 kwietnia 1945 ok. godz. 15:30 nastąpiła, gdy Saturn (nie doszedłszy do urodzeniowego medium coeli) znalazł się na dwusiecznej „czerwonego” pierścienia kwintyli i dokładnie w opozycji do urodzeniowego Księżyca: w 6°31′ Raka – podczas gdy Księżyc urodzeniowy 6°30′ Koziorożca. Ewentualne tranzyty innych szybszych planet pozostawiam dociekinierom-kontynuatorom.

2018-03-29. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Śmierć i inne wydarzenia

« Frida Kahlo SPIS ↓ Sinéad O’Connor przechodzi na islam »

Pisanie komentarzy niedostępne.