2021-08-03. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Dla klientów astroanaliz

SPIS ↓ Astrologia wymaga przestrzeni »

Tagi: Astro-analizySamopoznanie  []

Astrologia zorientowana na samopoznanie

Znajomość swojego astro-profilu pozwala ci patrzeć na siebie z innego punktu widzenia, innego, niż jesteś przyzwyczajony/a. I to jest duża wartość astrologii: że dostarcza odmiennej perspektywy.

Astrologia, którą robię, jest zorientowana na samopoznanie. Oznacza to, że analizując horoskop klienta/klientki staram się przede wszystkim pokazać, kim i jaka ta osoba jest. W horoskopie widać szereg szczegółowych punktów, na podstawie których określa się osobowość: czy ktoś jest otwarty na ludzi i w towarzystwie „ładuje swoje akumulatory” (tak jest, gdy dominującą planetą jest Jowisz; ale podobnie działających wskaźników jest więcej); czy ktoś jest szybki lub zrywny, czyli skory do działania od razu (tak jest gdy dominuje Mars), lub na przykład, czy wychwytuje subtelne sygnały niewidoczne dla innych – tak jest przy dominującym Neptunie. Takich wskaźników jest wiele i poprzez nie można odgadnąć, kim badana osoba jest i co w sobie nosi. Do których astro-psychologicznych typów należy. Jakie są potencjały tej osoby. – To wszystko przedstawiam pisząc profil klienta.

W horoskopie widać również szczególne układy planet, na które posiadacz tego urodzeniowego kosmogramu zareaguje. Bieżące pozycje i układy planet można porównać do nieustannie nadawanych sygnałów, a urodzeniowy kosmogram – do anteny. Każdy z nas jest taką anteną wychwytująca planetarne sygnały. Na przykład, przychodzi moment, kiedy aktywny Mars „na niebie” zostaje odebrany przez twojego Marsa urodzeniowego – i z tej kombinacji Marsów wynika jakieś gwałtowne, wysoko-energetyczne działanie. Może to być awaria instalacji, która zmusi cię do natychmiastowej i energicznej akcji: bo trzeba ratować dom przed zalaniem lub las przed pożarem; a może to być wtargniecie w twoją codzienność nakazu pilnego zapłacenia jakichś zaległości. Szczegóły zależą od kosmogramów – i od realu, czyli kto co robi lub co robił dawniej i jakie zaszłości sobie nagromadził.

Przy prognozie biorę też pod pilną uwagę cykle planetarne. Cykle, przede wszystkim cykle Saturna i Jowisza, działają tak, że formują nas i nasze życia w długich okresach czasu. Bywa, że we wspomnieniach wydajesz się sobie trochę odmienną osobą niż „ja” dzisiejszy. Na przykład kiedyś uporczywie siedziałeś/aś w jednym miejscu, a teraz namiętnie podróżujesz. (Lub odwrotnie. Lub jeszcze inaczej...) Z horoskopu okazuje się, że zmieniła się faza cyklu Saturna i kiedyś było ci dobrze w jednej miejscowości, a teraz musisz szukać w świecie miejsca dla siebie.

Znajomość swojego profilu (i czasem też profilu bliskiej osoby lub osób) i prognozy lub astro-biografii pozwala ci patrzeć na siebie (i często też na swoje otoczenie) z innego punktu widzenia, innego niż zwykle, innego, niż jesteś przyzwyczajony/a. I to jest chyba największa wartość astrologii: że dostarcza odmiennej perspektywy. To wyraża się bardzo praktycznie: np. możesz uważać siebie za błyskotliwie dowcipnego, tymczasem horoskop (z silnym Saturnem) pokazuje, że owszem, ale to tylko ciebie śmieszą twoje dowcipy, a towarzystwo ziewa.

Astrologia potrafi obalać złudzenia co do własnej osoby, ale również pokazuje potencjały, czyli wrodzone możliwości, które czekają na ich spożytkowanie. Pokazuje możliwe, chociaż często nie dość wykorzystywane drogi rozwojowe. Ale również zdarza się, że ktoś odkrywa, że idzie dobrą życiową ścieżką, ponieważ to, czym się zajmuje, jest dobrze zgodne z jego lub jej horoskopowymi potencjałami.


2021-08-03. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Dla klientów astroanaliz

SPIS ↓ Astrologia wymaga przestrzeni »

Pisanie komentarzy po zalogowaniu/rejestracji.