2020-02-13. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Aktualności AstroAkademii

« Jak zajmować się astrologią harmoniczną i... SPIS ↓ Podróż przez zodiak: cykl webinariów 2020 »

Kurs „Podróż przez zodiak” czyli parada delegatów harmonicznych punktów zodiaku

http://www.taraka.pl/foto2/Baran-Lew.png

Kurs webinariów z astrologii pt. „Podróż przez zodiak” zaczął się 11 września ub. 2019 roku, trwać będzie jeszcze rok – do 10 lutego 2021. O czym opowiadam na kolejnych godzinnych wykładach online? – O kolejnych punktach harmonicznych zodiaku. A właściwie o sławnych ludziach, którzy urodzili się z czymś ważnym (najczęściej ze Słońcem lub Księżycem) w danym punkcie i którzy przez to są przedstawicielami lub delegatami swojego punktu, i którzy, jakby, zstępują z zodiakalnego koła, aby nas uczyć, co w tym miejscu zodiaku jest. Jaka jest tam ukryta energia, którą oni, urodzenia w tamtych miejscach, wyrażają swoim życiem i dziełami. Do tej pory, połowa lutego 2020, przerobiliśmy punkty w Baranie, Byku, Bliźniętach i Raku. Jesteśmy w trakcie badania Lwa. Wielką przyjemnością jest obserwować, jak przy kolejnym punkcie wyświetlają się poszczególne typy, które, im dłużej im się przyglądać, to coraz lepiej pasują do charakterystyk danego miejsca w zodiaku.

0° Barana: Ayrton Senna da Silva (Goran Bregović, Katarzyna Figura, Chuck Norris, Alexandria Ocasio-Cortez)
– tu idą najtypowsze Barany, które najprostszą linią, niewyszukanymi sposobami i w wielkim pędzie idą do celu, nie przejmując się sprawami pobocznymi. Nagranie»

https://www.astroakademia.pl/n12/course_img/Ayrton_Senna.png

12 6/7° = 12°51′ Barana: René Descartes (Andy Warhol, Tadeusz Kantor, Hanna Suchocka)
– tu „leżą” Barany z domieszką żywiołu Ziemi, który każe im widzieć świat jako zbiór klocków, które można rozebrać i złożyć, ludzi jako kukiełki, a jeśli filozofują, to od razu młotkiem. Nagranie»

18° Barana: Jacques Lacan (Émile Zola, Ewa Szelburg-Zarembina, Brigitte Macron)
– te Barany, z domieszką żywiołu Wody są uczuciowe i namiętnie zaangażowane, i często dokonują śmiałych eksperymentów erotycznych. Nagranie»

25 5/7° = 25°43′ Barana: Garri Kasparow (Charlie Chaplin, Joseph Ratzinger, Sigmund Freud)
– Barany z udziałem żywiołu Powietrza: realizują się jako młodzi geniusze, którzy wszystko od razu wiedzą. Nagranie»

0° Byka: Leonardo da Vinci (Pina Bausch, Mateusz Morawiecki, Donald Tusk)
– wielką radość uczynił astrologom Leonardo da Vinci rodząc się ze Słońcem w tym punkcie: bo tu są Byki, takie, jakimi być powinny: mistrzowie dobrego gustu, artyści, miłośnicy wygód i dobrego bytu i często arystokratycznie leniwi. Nagranie»

https://www.astroakademia.pl/n12/course_img/Pina_Bausch.jpg
Pina Bausch

6° Byka: Ludwig Wittgenstein (Aldous Huxley, Nastassja Kinski, Elias Canetti)
– czyli Byki intelektualiści, zgodnie z plamą żywiołu Powietrza, która w tym miejscu pada. Kinski też tu pasuje z racji swojego poliglotyzmu i profesjonalniej bezbłędności. Nagranie»

8 4/7° = 8°34′ Byka: Thor Heyerdahl (Carlos Castaneda, Benjamin Spock, Polska w UE, odkrycie LSD)
– plama Wody na tle Byka: zgodnie z ta charakterystyką odbywa się tu sięganie do korzeni, do źródeł i prapoczątków, a Heyerdahl i Castaneda wsławili się jako mistrzowie rekonstrukcjonizmu. Nagranie»

21 3/7° = 21°26′ Byka: Jiddu Krishnamurti (Ernesto Che Guevara, Richard Feynman, Katharine Hepburn, Florence Nightingale)
– oto osobliwe Byki, które budzą entuzjazm i porywają innych, tłumy, za sobą; czynią to zgodnie z padającym tu żywiołem Ognia i łączącą jakością punktów 21 3/7° znaków stałych. Nagranie»

https://www.astroakademia.pl/n12/course_img/Guevara.png

24° Byka: Mark Zuckerberg (Leopold Tyrmand, Behati Prinsloo, Golda Meir)
– podwójnie ziemny Byk, więc w swej byczości spełniony: czyli spływające bogactwo i ustanawianie standardów. Nagranie»

0° Bliźniąt: Maria Konopnicka (Jerzy Bralczyk, Karol Wojtyła, Wojciech Sady)
– zgodnie z charakterystyką Bliźniąt, rodzą tu się biegli w rymowaniu poeci, językoznawcy i filozofowie języka: wszyscy specjaliści od zajmujących ciekawostek. Nagranie»

4 2/7 = 4°17′ Bliźniąt: Maurits Cornelis Escher (Le Corbusier, O. Pio, John R.R. Tolkien, Isadora Duncan, Janusz Korwin-Mikke)
– ten ziemny punkt w Bliźniętach ściąga miłośników „starej wiedzy”, zaklętej w samej przestrzeni i w archaicznych przekazach. Prócz tego dziwnie sztywni, jak na Bliźnięta, ale zgodnie z żywiołem Ziemi. Nagranie»

12° Bliźniąt: Marilyn Monroe (Brigitte Bardot, Josephine Baker, D.A.F. Marquis de Sade, Alessandro Cagliostro, Allen Ginsberg)
– zdumiewający punkt, w którym rodzą się uwodzicielskie kobiety i mężczyźni-awanturnicy: domieszka żywiołu Ognia. Nagranie»

https://www.astroakademia.pl/n12/course_img/Baker.png

17 1/7° = 17°09′ Bliźniąt: Piotr I Wielki (Václav Havel, Ewa Wachowicz, Jacek Hugo-Bader, Donald Trump, Lech Wałęsa, Lampião, Henryk Jerzy Chmielewski)
– podwójnie powietrzny punkt Bliźniąt wszechstronnych, typu człowiek-orkiestra, mających oczy naokoło głowy. Nagranie»

0° Raka: Paul McCartney (Meryl Streep, Jarosław Kaczyński, Zuzana Čaputová)
– Raki jako takie: uczuciowe, przywiązane, matkujące nie tylko rodzinie ale i całej „rodinie”, tak jak sobie ją wyobrażają. Nagranie»

12 6/7° = 12°51′ Raka: Adela Tarkowska (Frida Kahlo, Wojciech Jaruzelski, Juliusz Słowacki)
– paradoksalna plama żywiołu Ognia na tle Raka: każe tu urodzonym wyruszać na wędrówki i borykać się ze swoimi ograniczeniami. Nagranie»

18° Raka: Keanu Reeves (Marcel Proust, Nikola Tesla, bomba na Hiroshimę)
– Raki, które pomimo to (że Raki...) wnoszą pewne „dalekie” i „odlotowe”, często skrajnie nowoczesne i wyzwolicielskie idee i prądy. Nagranie»

25 5/7° = 25°43′ Raka: Angela Merkel (Władimir Majakowski, Bruno Jasieński, Stanisław Tym i Jacek Fedorowicz)
– Raki gorliwie i usilnie upodobniające się do swej roli i wzoru, przez to niektóre z nich biegłe w naśladowaniu i parodii. Nagranie»

0° Lwa: Mireille Mathieu (Alexandre Dumas, Mick Jagger, Carl Gustav Jung, Agnieszka Osiecka)
– Lwy typowe: wulkanicznie energiczne, spontaniczne, pełne optymizmu i robiące niewiele ponadto, że realizują samych siebie. Nagranie»

https://www.astroakademia.pl/n12/course_img/Jagger.png

6° Lwa: Henry Ford (Jacqueline Kennedy Onassis, Arnold Schwarzenegger, Benito Mussolini, Marlene Dietrich)
– Lwy z domieszką żywiołu Ziemi, czyli asemblaż („rozłożyć na części i złożyć na nowo”), zmysł organizatora, tropizm do pieniędzy i praca z ciałem. Nagranie»

Horoskopy-kosmogramy wszystkich wymienionych wyżej sławnych osób znajdziesz na stronie: Osoby znane i historyczne – w witrynie AstroAkademii.

Webinaria odbywają się w środy, od godz. 19:00, trwają 1 godzinę. Jak wejść na aktualne webinarium, dowiesz się na w instrukcji na stronie AstroAkademii.

Te wątki forum, które już przerobiliśmy, są dostępne wolno: Baran 0, 13, 18 i 25 stopni, Byk i jego punkty harmoniczne, Bliźnięta! i Rak. Aktualny wątek, Lew, na razie jest pod paywallem.


Cykle planet w historii i polityce

Polecam też cykl webinariów, który przedstawiałem latem 2019, pt. „Cykle planet w historii i polityce”. Jego wątek forum: Cykle planet 2019: informacje. Niżej przegląd lub spis treści:

Cykl Saturna dla Polski. Nagranie»
Saturn podczas Katastrofy Smoleńskiej i klimat okresu po niej. Podobieństwo do zejścia Saturna pod urodzeniowy ascendent w horoskopie osoby. Cykl Saturna osoby. Wydarzenia przy Saturnie na umownym ascendencie Polski. Wydarzenia dla medium coeli i imum coeli. Przegląd obrotów cyklu Sat. od 1915 r. Trzech silnych ludzi, których przewroty zaburzyły cykl Saturna: Piłsudski, Gomułka, Kaczyński – ale których wejścia też układały się w cykl.

Dwie wojny światowe i cykl Saturn-Pluton. Nagranie»
Początek I Wojny Św. podczas koniunkcji Saturna i Plutona – początek II Wojny Św. przy zbieżnej kwadraturze tych planet. Z cyklem S-P skorelowane są m.in. zamachy Mussoliniego 1922 i Hitlera 1923, wielki kryzys 1929, początek Zimnej Wojny 1947, kryzys sueski 1956, wojna wietnamska 1965, kryzys naftowy 1973, program „Gwiezdnych Wojen” 1983 Reagana, wojny jugosłowiańskie ok. 1991-2, 2001 atak na WTC i retorsje na Afganistan i Irak, początek Arabskiej Wiosny 2010.

Rewolucja Francuska, Wiosna Ludów i hippisi: cykl Uran-Pluton. Nagranie»
Uderzające podobieństwo okresu Wielkiej Rewolucji Francuskiej i „Szalonych Sixties”. Czym są rewolucje i jakie archetypy realizują? Wydarzenia w kolejnych zwrotnych fazach cyklu Urana i Plutona. Karol I stracony przez Cromwella w tej samej fazie cyklu, co Ludwik XVI przez Robespierre′a. Lata zaburzeń 2008-2018 podczas ostatniej kwadratury U-P.

Archetypy zewnętrznych planet i fazy okołoporodowe wg Stanislava Grofa. Nagranie»
Uzupełnienia: Jak cykl Saturna przejawia się w historii innych (niż Polska) państw/narodów? Czy może ważne są punkty kardynalne ekliptyki, nie zaś „osie narodowe”? Więcej o śmierci Marka Gusminiego pod krzyżem papieskim, 24.04.2014.
Cztery fazy okołoporodowe według Stanislava Grofa i ich przełożenie na archetypy planet: Neptuna, Saturna, Plutona i Urana. Cykle dwóch planet (z tej grupy) jako realizacja dwóch odpowiednich faz „uogólnionego porodu” wg Grofa. Które cykle znamy, głównie dzięki Tarnasowi, a które pozostają nadal niejasne?

Pokolenie czarodziejów z koniunkcją Neptun-Pluton. Nagranie»
Transgresje związane z Uranem, Neptunem i Plutonem. 479-letni cykl Uran-Pluton. Wybitne postaci z pokolenia z koniunkcją Neptuna i Plutona: od Picassa do Dali z Tolkienem w środku. Chanel nas ubrała, Le Corbusier nas „umieszkał”. Twórcy formacji Nowoczesności. Osobliwości ruchu Plutona: jego utykanie w punktach libracyjnych równoodległych od Neptuna i Słońca. Od 1947 do dzisiaj: Pluton w grawitacyjnej pułapce w „wiecznym sekstylu” do Neptuna. Faza ta trwać będzie ok. 85 lat, do r. 2030. Czy jednocześnie jest to data rozpadu cywilizacyjnej formacji Nowoczesności?

Saturnowo-Plutonowe epoki: 1883, 1914, 1947, 1983. Nagranie»
Przegląd epok-obrotów cyklu Saturn-Pluton zaczynających się od koniunkcji w latach 1914, 1947, 1983 i początki obecnej 2019-20. Synoptyczny przegląd saturnowo-plutonowych epok w ważniejszych krajach świata. Wydarzenia i wojny obrotu zaczętego w 1851 r. czyli „epoki wojen narzędziowych” Początek obrotu około 1883 r. Wydarzenia początku obrotu 1819. Luter i Sobór Trydencki. Powstanie Chmielnickiego. Sprzęganie się różnych cykli.

Jesień Narodów 1989 i jej precedensy: cykle Urana, Neptuna i Saturna. Nagranie»
Rok 1989 i sąsiednie lata jako okres koniunkcji Urana, Neptuna i Saturna, czyli kumulacji zwrotnych momentów trzech planetarnych cykli. Archetypowa treść cykli Uran-Neptun, Saturn-Neptun i Saturn-Uran. New Age i Romantyzm. Okres Młodej Polski oraz awangarda Picassa i Diagiliewa. Cykl Neptun-Saturn: Solve et Coagula (z talii tarota O. Wirtha); IPhone 2007, Brexit 2016. Cykl Saturn-Uran: ekstrema; Pearl Harbour 1941 i Klondike 1857.


Przyszłą astrohistorię przedstawia poniższy wykres:

https://www.astroakademia.pl/n12/lecture_img/Cykl_Sat_Plu_2020.jpg


2020-02-13. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Aktualności AstroAkademii

« Jak zajmować się astrologią harmoniczną i... SPIS ↓ Podróż przez zodiak: cykl webinariów 2020 »

Pisanie komentarzy niedostępne.