prowadzi Wojciech Jóźwiak • od 2004
 

2020-06-27. Wojciech Jóźwiak. Cykl: Cykle astrohistorii

Czytaj w dziale Pracownia
☚ Kumulacja około 1990 roku i ruchy alternatywne | Grudniowa rewolta 1970: kwintyle i oktyle ☛

Cykl destrukcji Rosji działa od co najmniej 1774 r.

Felieton w dzisiejszej Gazecie Wyborczej o klasowych napięciach w dawnej Rosji (który bardzo polecam) pióra Jarosława Bratkiewicza pt. „Jaskiniowe dzieci rewolucji” natchnął mnie do narysowania kosmogramu Powstania Pugaczowa. Przeczucie okazało się słuszne.

Momentem największego wzmożenia powstania było oblężenie Kazania, którego początek miał miejsce 12 lipca 1774 (kalendarza juliańskiego) o godz. czwartej rano, kiedy (wg ang. Wiki) „Pugaczow zwołał radę wojenną, dzieląc swoją armię na 4 grupy.”

Oto kosmogram:

Więcej danych na stronie AstroAkademii: Oblężenie Kazania przez Pugaczowa.

Bomba! Bingo! Była wtedy koniunkcja Saturna i Neptuna:
Neptun 18°33′ Panny
Saturn 22°23′ Panny

Przypomnę, że podczas najświeższych koniunkcji odbyły się rewolucje marcowa i październikowa 1917, umarł Stalin 1953, co zmieniło charakter imperium, wreszcie ZSRR rozpadł się, poczynając od r. 1989: Bałtycki łańcuch.

Po 36 latach od Powstania Pugaczowa była kolejna koniunkcja Saturna z Neptunem w r. 1810, która wypadła mniej więcej w środku zaangażowania Rosji w wojny z Francją. W r. 1810, podczas swojej ścisłości, koniunkcja ta Rosji jeszcze nie naruszyła, ale przy jej końcu, kiedy planety były odległe o 23 stopnie, Napoleon wyruszył na Moskwę.

Najbliższa koniunkcja w cyklu Saturn Neptun będzie 20 lutego 2026 roku.


Czytaj w dziale Pracownia
☚ Kumulacja około 1990 roku i ruchy alternatywne | Grudniowa rewolta 1970: kwintyle i oktyle ☛

Do not feed AI...
Don't copy for AI. Don't feed the AI.
This document may not be used to teach (train or feed) Artificial Intelligence systems nor may it be copied for this purpose. (C) All rights reserved by the Author, Wojciech Jóźwiak.

Nie kopiować dla AI. Nie karm AI.
Ten dokument nie może być użyty do uczenia (trenowania, karmienia) systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) ani nie może być kopiowany w tym celu. (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autora, którym jest Wojciech Jóźwiak.
Aby pisać komentarze, zarejestruj się lub zaloguj na stronie Pracownia.